» »

Identifikacija računalnika

Identifikacija računalnika

Trdi ::

Zanima me, kako vse lahko nek program identificira računalnik? Na nek spletni servis sem se prijavil z dvema accountoma (ne hkrati in ne z istim IP-jem) in mi je software klient djal, da se prijavljam z istega PC-ja. S prvim accountom moram sedaj nekaj narediti (in ga na koncu zapreti, ker ga ne rabim) vendar ga nočem dodatno povezati s trenutnim računalnikom in accountom. Sicer ne bi bilo nelegalno ali nelegitimno, ampak samo nočem vzbujati sumov in imeti problemov.

Zato me zanima, če bo dovolj, da samo priklopim kolegov notebook na moj modem, ali pa se identificira tudi modem? Gledal sem nekaj glede MAC kode, ampak glede modema mi še vedno ni jasno.
Trdota d.o.o.

Roadkill ::

Cookie.

Če uporabljaš firefoxa, potem poklikaj Tools/"Clear Private data" in označi "Cache", "Cookies" in "Authenticated Sessions".
Če po tem še zamenjaš IP, ne bo več problemov.
Ü

Trdi ::

Tu se prijavljaš prek posebnega klienta- programa - ne pa browserja, nisem bil dovolj natančen. Ta klient ima veliko pristojnosti in pač zbere informacije iz PC-ja, ki jih rabi. Samo zanima me, če lahko identificira modem.
Trdota d.o.o.

darkolord ::

če lahko identificira modem

ne (teoretično ja, samo to ni verjetno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Snegec ::

Sej je dovolj že da pogleda, če sta oba računalnika v istem omrežju, torej povezana v mreži.. kar je velika šansa, da sta to tudi v isti sobi ali isti stavbi, ki bi pa dovoljevala goljufanje ali kaj takega.

Ali pa poglej, da niso podatki od obeh enaki.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Trdi ::

Ne, ko bo notebook za tri ure priklopljen, potem pač moj računalnik ne bo. Teoretično pa lahko celo posamezni modem identificirajo? Pa to je za znort, no.
Trdota d.o.o.

MrStein ::

"pač zbere informacije iz PC-ja, ki jih rabi."
Si sam napisal.
Serijska številka Windows je kar OK identifikacija.

In še kup drugih podatkov, ki jih je lahko zbrati in je zelo malo verjetno, da bi dva PC-ja imela enake.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

theman ::

A če se povežeš na net s klientom..kot opisuje trdi, si s proxy-serverjem ne moreš nič pomagat?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776549448 (279) d4vid
»

Innbox F50 -> Mikrotik in IPv6

Oddelek: Omrežja in internet
416982 (4730) XS!D3
»

Omrežna vrata (porti)

Oddelek: Omrežja in internet
386268 (4697) Daniel
»

iPhone 5S in A7 pod drobnogledom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6921249 (16321) blackbfm
»

Multiple bridge in WPA

Oddelek: Omrežja in internet
71390 (1326) Osprey

Več podobnih tem