» »

Software za obdelavo videa

Software za obdelavo videa

beni ::

Živjo,
lotil se bom arhiviranja starejših video zapisov. Gre za 8 mm posnetke in video kasete.
V mislih imam snemanje posnetkov s platna s kamero in nato prenos na PC. Kaj mi svetujete? Video kamero (analogno) imam. Ali se mi splača sposoditi digitalno kamero, ali je dovolj analogna? Sliko bi na PC prenesel s kamere oz. VCR preko TV kartice, ki ima video vhod. Kateri software mi priporočate, da bi lahko prenešene posnetke (mislim, da bo zajem v mpeg) spravil v avi format. S katerim programom lahko naredim animacije za npr. napovedno stran ali kakšne pripise (nekaj posnetkov je brez tona). Ponekod bi vključil bi tudi glasbeno ozadje.
Zadeva bo popolnoma amaterska, popolnoma zadovoljen bom, če bo kvaliteta blizu originalov. Glede softwera sem hitro dojemljiv, ker pa imam precej prostega časa bi zadeve sam opravil. Foto studio je predrag.

Če tema že obstaja (iskanje ni dalo rezultata), prosim za link.

LP Beni

podtalje ::

Programov za obdelova video je ogromno.
Eden izmed najbolj znanih je Premiere, priporočam pa še Ulead VideoStudio oz. še bolje Ulead MediaStudio Pro.
Dober je tudi Deskshare Video Edit Magic, ki ne zasede veliko, kljub temu pa ima ogromno možnosti za obdelavo.

Če nisi preveč zahteven, bo analogna kamera in TV kartica dovolj. Večji problem bo zajem 8mm filmov.
Če misliš snemati direktno s kamero, se pojavi problem, ker 8mm projektorji nimajo istega števila slik
na sekundo (moja doma ima 18fps) kot kamere (običajno 25fps). Zato bo posneta slika precej utripala (najbolje, da probaš).
Obstaja sicer nek filter za VirtualDub, vendar rezultati niso preveč dobri.

Trinitron ::

Adobe Premiere, Ulead Media Studio?!? Pa saj nima doma tovarne denarja. To so izdelki izključno za polprofesionalno in profesionalno rabo. Zmogljivosti teh programov (ki stanejo cca 700€) niti slučajno ne potrebuješ. Za opisano bo popolnoma dovolj Windows Movie Maker (tisti iz Windows XP, ali še bolje iz Viste), ali pa najbolj znan na tem področju Pinnacle Video Studio 10.

beni ::

Kot sem zapisal - za arhiviranje v neki normalni kvaliteti.

Res lahko snamem karkoli z neta, vendar ne potrebujem pro kvalitete.
Posnetki so že itak stari 10 pa do 40 let in niso prav visoke kvalitete,
so pa spomini, ki jih ne bi rad zavrgel.
In tudi nekih pro programov ne bi rad študiral (brez konkretnega znanja pa niso uporabni).

Torej bo dovolj Pinnacle Video Studio 10.

Kaj pa mi svetujete glede zajema posnetkov z 8 mm trakov (torej s platna) ?

In kaj za vstavljanje animacij (ali Pinnacle Video Studio 10 to že sam po sebi omogoča)?

LP Beni
Pojma nimam ...

IceIceBaby ::

Kakšne animacije imaš v mislih ? Pinnacle studio je program za montažo. Lahko režeš posnetke, dodajaš napise, prehode, efekte itd. Animacije bi verjetno najlažje dodajal, če jih imaš v kakšnem video formatu in jih uvoziš kot navaden video clip.

beni ::

Nekaj v stilu Powerpointovih prezentacij. Npr. začetna špica, morda kakšen trak v kotu z napisom, kdaj in kje se je dogajalo, nekaj v tem stilu. Pa dodajanje glasbene kulise in podobno.

LP Beni

Odyn ::

Če drugega ne, verjetno lahko narediš napise v obliki slik in jih tako dodaš v video. Za urejanje glasbe pa ti bo verjetno zadostoval že odprtokodni program Audacity. Sam sem s kombinacijo Ulead VideoStudio 8 (ki je bil priložen moji TV kartici), Audacityjem ter (spet odprtokodnim) VirtualDub programom dobil kar dobre rezultate pri miskanju filmčkov posnetih s fotkičem.

Tody ::

Za to kar si ti napisal ti je muvimejker zadost , drugače pa Vegas od sonya ;)

Jago ::

beni: jaz sem dal 8mm kolute presneti v studio, preko videoteke Metulj.

En kolut je bil smešno poceni, imel sem jih deset. Posnamejo ti kar na DVD.

Potem se pa lahko v miru igraš doma in urejaš, dodaš zvok itd.

Direktno snemanje s platna nima smisla.

beni ::

8 mm koluti gredo v studio, VCR kasete pa poskušam spraviti na PC, vendar je kvaliteta bistveno slabša od predvajane na TV. Zajemam preko TV kartice Winfast TV2000, v mpeg1 formatu, ker mi vsi ostali delajo ogromne fajle, ki jih ne znam skompresirati. Zanima me, kje na netu lahko najdem nasvete, na katerem forumu. Ali pa, če je na tem kdo, ki zadevo bolj obvlada. Brez težav lahko režem in vstavljam animacije in napise s Pinnacle studiom, vendar dobim na koncu ogromne fajle. S 3 urne kasete nastane po zajemu z videa fajli velikosti cca 3,5Gb, po Pinaclu pa 12GB. Rad bi razmerje - 1 ura z videa je 1 ura na CDju !

Kje grešim?

LP Beni

Tody ::

Nikerj, ubistvu dobiš še majhne file. Pri video editingu maš lahko več vrst shranjevanja. Defoult pri večina je da hrani brez stiskanja. Torej naredi ti eno .avi datoteko za katero se ne muči kej preveč samo kadre ki si jih ti dal skupaj naredi v celoto.

Če pa po tem vpelješ še kak DVD authoring orodje se zadeve spremenijo. Če uprabiš kak divix kodek potem zadeva tud rata majhna. Realplayer ma pa baje najboljše razmerje med velikostjo in kakovostjo vsaj kar sem do zdaj videl.

Vse in še več pa tukaj Doom9.net - The Definitive DVD Backup Resource

IceIceBaby ::

Beni, ko v Pinnaclu končaš z urejanjem videa imaš naslednji korak "Make movie". Tam lahko izbiraš med različnimi kompresijami. Lahko iz menija izbereš že prednastavljeno opcijo (DVD, VCD, SVCD...) ali pa v nastavitvah nastaviš po želji stopnjo kompresije, kodek itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za VHS

Oddelek: Loža
102060 (1784) cortez
»

Program za urejanje videa.

Oddelek: Zvok in slika
1210659 (10079) gwertix
»

Snemanje iz kamere na DVD

Oddelek: Zvok in slika
61117 (1029) krebs11
»

Zajemanje videa

Oddelek: Zvok in slika
101820 (1642) Yossarian
»

Nekaj vprašanj glede video obdelave

Oddelek: Pomoč in nasveti
91326 (1202) black block

Več podobnih tem