» »

Nowi twingo?

Nowi twingo?

dejvidlj ::

To je že staro in 100x videno. :)
Don`t worry, be happy

dzinks63 ::

Obujam temo, prihaja novi, oziroma prenovljeni twingo: Official – 2012 Renault Twingo bows in at Frankfurt show


Lepo da vstopa v korak z časom in ob tem še malo koketira z prejšnjim modelom. Precej zanimivo sodelovanje : 2012 Renault Twingo based on Smart ForFour

RejZoR ::

Preveč hoče bit podoben Fiat 500 s tistimi okroglimi lučmi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Formula 1 ::

Z okroglimi lučmi hoče biti prej podoben Nissanu Juku kot pa Fiatu 500.
Kar se pa tiče tega da naj bi prenovljeni Twingo(torej Twingo 2012) slonel na platformi Smarta ForFour ne vem kje si to prebral.Ker kolikor je meni znano naj bi bila na skupni platformi izdelana šele nova generacija Twinga(2013 ali 2014).Imel naj bi tudi RWD(pogon na zadnja kolesa). Pa še slika zadka

djordjevic ::

Spredaj zelo posrečen, zadaj malo manj. V vsakem primeru veliko manj amebast kot sedanji.
No grave is deep enough to keep us in chains.

subby ::

saj je tudi sedanji spredaj posrečen, medtem ko je zadek razočaranje
vendar po tej sliki sodeč bo vseeno mnogo boljši od sedanjega

sicer pa se bosta novi smart for4 in twingo delala v revozu, govora je tudi o električnih pogonih

RejZoR ::

Izgleda tko kot bi stari twingo in SMart padla v blender nakar bi ju spet sestavili skupaj. Tele luči zadaj niso prav nič posrečene.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

koyotee ::

na hitro je spredaj kot mešanica fiat 500 in vw polo, jajca enivej
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dzinks63 ::

In prihaja nova tretja generacija Twinga:


Tako kot večina tekmecev bo tudi Twingo od prihodnjega leta imel petero vrat, pogonski stroj pa bo skrit zadaj, zaradi česar bo prtljažnik precej manjši. Twingo bo namreč od trivratnega Smarta Fortwo prevzel zasnovo integriranega pogonskega dela v zadku, torej tudi s pogonom zadaj.

Za vgradnjo v zadek bo najprej pripravljen dvovaljnik v dveh različicah moči, seveda bo polnjenje zraka v valje s pomočjo puhala. Motor naj bi bil precej posodobljen, tako da bo ustrezal tudi prihajajočim precej strožjim predpisom o izpustu (EU 6). Za stabilnost na cesti bo seveda poskrbel ESP, tako da pozna pojava zasnove, ki smo jo Slovenci dobro poznali pred desetletji v podobi Zastave 750 in Fiata 126P, ne bo vplivala na varnost in lego na cesti.

Koliko bo tole uspešno, bo pokazal čas, zasnove vse v zadku se drži le še par avtomobilov, med njimi tudi legendarna 911, bila pa je zelo popularna v drugi polovici prejšnjega stoletja.

Formula 1 ::

Jutri je dan, ko bomo izvedeli kaj bomo proizvajali v prihodnosti ;).

http://undressnewtwingo.com/

Spock83 ::

Jup ;). Meni na mojem twingotu en naredil crto cez prtljaznik.:(

RejZoR ::

Tale nov izgleda prevceč podoben Fiat 500. Če sem iskren je bil Twingo 2 generaciji nazaj še najlepši.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trololo2 ::

dzinks63 je izjavil:

In prihaja nova tretja generacija Twinga:


Tako kot večina tekmecev bo tudi Twingo od prihodnjega leta imel petero vrat, pogonski stroj pa bo skrit zadaj, zaradi česar bo prtljažnik precej manjši. Twingo bo namreč od trivratnega Smarta Fortwo prevzel zasnovo integriranega pogonskega dela v zadku, torej tudi s pogonom zadaj.



Ok, samo tole pa je čista kopija Fiata 500. In to ne le oblikovno, tudi dvovaljni turbo bencinar je prvo obujen v 500-ki ~4 leta nazaj.

Sorry Reno, ampak tole izgleda kot navadno pofl kitajsko kopiranje. Cena dvomim da bo nižja, na trg bo prišel 5 let prepozno, kako naj tole ne bi bil prodajni flop?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

Ganon ::

Jaz sem ga že videl v Revozu. Izjemno lep avto. Komaj čakam, da ga zapeljem na testno vožnjo. Po moje bo kralj v svojem razredu.

Spock83 ::

Ganon super vzpobudne besede.

dzinks63 ::

Več slik bo jutri, tole je še najboljše kar sem lahko izbrskal:



Intuziast ga je že predelal kot koncept v nehomologirano dirkalno zadevo:

Formula 1 ::

Entuzijast ja haha :D. Tole bo kar koncept TwinRun predstavljen lani z V6 motorjem.
Pa ne vem kje je eden zgoraj dobil dvovaljni motor? Motorji bodo 3 valjni tam okoli 1 litra, vsaj bencinarji. Če se ne motim bo 1.0 bencinar 70KM in 0.9Tce 90KM.

Spock83 ::

Baje, da so zadevo zelo skrivali, mislim, da lahko pričakujemo mariskaj. Bo zanimivo primerjati rumorse in razna predvidevanja, ;)

Formula 1 ::

Si že malo pozen za to ker bo danes že predstavljen ;). Menda ob 17:00h teaserji in ob 19:00 prve slike, vsaj francozi pravijo tako. Znajo pa bit slike že prej zato dežuram pred računalnikom takoj po tem ko odpišem kemijo in pridem domov :D.

Utk ::

Če bo ta twingo polom kot je bil wind, lahko revoz zaprejo. Upam samo da ni to master plan renaulta kako se rešit revoza. Čeprav ne vem iz katerega drugega razloga bi nekdo dal nekomu za proizvajat winda, ker je bilo jasno, da tistega ne bo nihče kupoval. Pa še Pahorju je bil všeč, znak več, da bo šlo za polomijo.

Ganon ::

Ni mi jasno, od kje primerjava Twinga z Windom. Slednji je povsem drug avtomobil. To je tako, kot bi rekel, da bo nova generacija Megana/Lagune/Clia/... polom. To so osnovni modeli. Kar pa Wind ni bil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Utk ::

Podobnost je v tem, da je bil tisto eksperiment, motoru in pogonu zadaj v tem razredu pa tudi težko rečeš kaj drugega kot eksperiment.

Ganon ::

Zaradi tega bo še bolj vabljiv.

dzinks63 ::

Če se ga bo dalo natunati za drift, bo tole uspešnica, njegov dvojček bo Mercedesov Smart in če se ga bo lotil AMG, je marsikaj možno, lahko da postane uspešnica, kot Mazda MX5, v svoji tržni niši.

Ganon ::

Twingo RS bo trgal gate. :D

Utk ::

Ma kak drift in amg. Revoz potrebuje masovno proizvodnjo, ne pa tržno nišo. Sej je tudi to super, ampak za tržno nišo ne rabiš 3000 ljudi, ampak 50, in teh 50 zato ne bi imelo nič večje plače, ker bi dobiček pobiral ali renault ali pa amg.
Kolk tistih mazd se pa proda v Evropi? Malo večja mizarska delavnica jih bi lahko toliko sestavila.

dzinks63 ::

Za navadno rajo bo itak nekaj vsakdanjega, toda kakšen RS ala Gordini, bi pa znal bit tisti špic na vrhu torte.

Formula 1 ::

Twingo je uveljavljen in ga bo dosti lažje prodajat kot Winda.
Sicer pa prva uradna slika, skupaj še z največjim konkurentom Peugeotom 108. Meni izgleda Twingo konkretno bolje.

dzinks63 ::

Kot že rečeno, dvojček bo Mercedesev Smart, da vidimo kako si to predstavljajo:


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

RejZoR ::

Pomoje si hoče Renault s tem hothatchem prisvojit trenutno še nepokrit trg. Na zadnji pogon jih pač še ni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Utk ::

Morda jih pa ni z razlogom. Twingo ima že itak bolj bogi prtljažnik, kakšen bo šele v tem...Jaz sem skeptičen, ampak upam na najboljše.

Formula 1 ::

Twingo ima glede na konkurente lahko ogromen prtljažnik ker lahko premikaš sedeže ;). Upam, da to obdržijo. Aja pa Twingota RS najbrž ne bo, najmočnejši naj bi bil 0,9 Tce 90KM. Bomo videli kako se bo premaknil.

Janac ::

trololo2 je izjavil:

dzinks63 je izjavil:

In prihaja nova tretja generacija Twinga:


Tako kot večina tekmecev bo tudi Twingo od prihodnjega leta imel petero vrat, pogonski stroj pa bo skrit zadaj, zaradi česar bo prtljažnik precej manjši. Twingo bo namreč od trivratnega Smarta Fortwo prevzel zasnovo integriranega pogonskega dela v zadku, torej tudi s pogonom zadaj.



Ok, samo tole pa je čista kopija Fiata 500. In to ne le oblikovno, tudi dvovaljni turbo bencinar je prvo obujen v 500-ki ~4 leta nazaj.

Sorry Reno, ampak tole izgleda kot navadno pofl kitajsko kopiranje. Cena dvomim da bo nižja, na trg bo prišel 5 let prepozno, kako naj tole ne bi bil prodajni flop?


Kako, da te ni sram glede na to da komentiraš slike za ketere si je nekdo vzel 5 minut in po vsej verjetnosti Renault ne želi, da bi jih ti videl? Tako ostre besede za nekaj, kar nima veze s Twingotom?

VSE SLIKE Twingota na netu nimajo niti enega vijaka skupnega s tem kar pride čez 2 ure.

Bom zdej narisu Twingota kakor jaz želim, boš rekel da bo novi Twingo kur&& ?????? Približno take so tvoje besede.

Na podlagit ega, da so vsi v Revozu podpisal pogodbo, da ne bodo izdajal podatkov o njem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

dzinks63 ::

Real life slike so takšne, pač zamaskirane, toda glavne poteze so vidne:




Potem z nekaj truda nastane tole: 2014 Renault Twingo rendering


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

black ice ::

Janac je izjavil:


Kako, da te ni sram glede na to da komentiraš slike za katere si je nekdo vzel 5 minut in po vsej verjetnosti Renault ne želi, da bi jih ti videl? Tako ostre besede za nekaj, kar nima veze s Twingom?

Vse slike Twinga na netu nimajo niti enega vijaka skupnega s tem kar pride čez 2 uri.

Bom zdaj narisal Twinga kakor jaz želim. Boš rekel da bo novi Twingo kurac? Približno take so tvoje besede.

Fixed. Možnosti skritih napak ne izključujem.

Meni osebno noben Renault ni všeč. Vseeno se ne bi branil zgoraj omenjene dirkalne različice z Nissanovim V6 motorjem modela 350Z.

mailer ::

Žal je z Nissanom tako, da Renault daje svoje motorje v njih (primer je Juke). Če bi bilo obratno bi se pa marsikaj spremenilo tudi pri prodajnih številkah. VW up je zbil naročila za twinga za 50%.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Formula 1 ::

Nove slike



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Formula 1 ()

black ice ::

Odstrani [img] in [/img] v linkih. Je Fiat 500 in Twinga dizajnirala ista oseba ali gre zgolj za namerno podobnost?

Ganon ::

Zanimivo je tole. Počasi trgajo stran kamuflažo.

hojnikb ::

Grd, tako kot praktično vsak francoz do zdaj (z nekaj izjemami)..
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

Hmmm, ne vem, nisem pristaš Francozov, ampak sprednji konec tega novega twingiča je kar lšukan, vse ostalo je pa zmazek (s trovratno verzijo bi se dalo narest kompromis). Pa tista črna vrata od prtljažnika... :OBRLJUHHHHH
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BALAST ::

Meni deluje ko Fiat 500. Kdaj pride v avtosalone?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

bluefish ::

Meh, sprednji del bi še nekako šel, preostanek je pa grd.

Unknown_001 ::

BALAST je izjavil:

Meni deluje ko Fiat 500. Kdaj pride v avtosalone?


Sicer offtopic... ampak morm pokomentirat.

Od vseh pomladitev starih legend je po mojem mnenju najbolje uspelo VW-ju z novim hroščem. Novi Fičo ni več tisto pravo... sploh po obliki neko Shiny ass skropucalo, s tem da Twingotu tako oblikovanje paše, fiat bi pa lahko imel bolj preprosto okroglo linijo...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Sriple Tix ::

Imam občutek, če bi tole naredili Kitajci, bi jim ga zaradi copy Fiat500/paste Twingo2014 prepovedali prodajati v Evropi.

krucymucy ::

A je tole kaksna "cross" varianta, al zakaj je 30cm od tal :)

Ganon ::

30cm od tal? A si slep? :|

Črna vrata prtljažnika in zadek nasploh je meni perfekten.

Unknown_001 ::

Ganon je izjavil:


Črna vrata prtljažnika in zadek nasploh je meni perfekten.


Domnevam da so ti všeč Volvoti :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Ganon ::

Tudi, zelo.

dzinks63 ::

 Opel Adam

Opel Adam



 Ford Ka

Ford Ka



 Fiat 500

Fiat 500



 Fiat 500 five door

Fiat 500 five door



 Renault Twingo

Renault Twingo


Oblika je tu nekje, toda tehnika, motor in pogon zadaj je nekaj drugega, praktično so Fiatu prevzeli originalno idejo, s katero je začel zgodovino.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri majhen avtomobil kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17822646 (17581) Raindancer
»

Renault Modus (ali ekvivalent) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
535590 (4320) Unknown_001
»

Nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9212862 (10119) RedDrake
»

twingo vs clio

Oddelek: Loža
347224 (5866) guest #44
»

Renault Twingo-poraba bencina?

Oddelek: Loža
4712861 (11585) dejvidlj

Več podobnih tem