» »

Dilema glede posodobitve računalnika

Dilema glede posodobitve računalnika

Evil Penguin ::

Jaz bi vprašal za nasvet. V računalniku imam sranje od matične plošče, qdi platinix 2d/533, p4 2ghz, radeon 9600xt, 512mb DDR rama,dva 80gb diska na ide kanalih. Kot lahko opazite, je kišta stara in zelo low za današnje pojme.
Predvsem me zanima, ali se mi splača nabavit še nekaj rama? Glavni problem je, da ima samo 2 slota za ram in sta oba polna, z dvakrat po 256mb in če bi se spravljal nabavljat bi mi oboje ostalo, ker če bi kaj prenavljal bi sigurno šel na najmanj 1gb.
A je kakšna možnost, da dobim nekoliko bolšo matično in iztisnem iz tega procesorja nekaj več in dodam nekaj boljšega rama (ta mislim da teče na zelo nizki frekvenci - če se ne motim na 200Mhz ali še nižje)? Se iz tega procesorja sploh še da kaj več dobit? Seveda to ne za nek velik denar, ker ga rabim za nekaj drugega in sem imel planirano popolno zamenjavo računalnika šele za drugo leto avgusta, ampak bi vseeno rad igral supreme commanderja in CoH, pa čeprav na najnižjih nastavitvah.

Aja, pa napajalnik je 250W. Glede na to, koliko stvari je še poleg v računalniku, me čudi, da sploh še zadostuje

dzinks63 ::

:)) Nabolj se bo poznalo če zamenjaš grafično (za kako 7600GT), sposodi si jo pri prijatelju ,da malo testiraš, pa boš videl če se splača, drugače pa bo treba komplet menjat ,kar si že sam ugotovil.

Evil Penguin ::

Spet smo pri matični -> ta ne podpira niti 8x AGP, tako da tudi trenutni radeon v 4x - tnem načinu teče :(

kixs ::

Kot prvo imas slabo osnovo - maticno plosco. Kot drugo je procesor dokaj svoh in kaj vec kot 9800PRO ali 6600GT ne bi dajal not. Definitivno rabis imet 1GB rama, ce mislis kaj novejsega poganjat. Napajalnik bo ali pa ne bo dovolj, to ugotovis na licu mesta - ce se rac. sesuva. Na pamet ne bi menjal.

Se najbolje bi bilo to prodat, pa nekaj novega kupit ali rabljenega pa se vedno dobro iz za OK ceno.

lp

Evil Penguin ::

Mnja, kompletno ne vem če bi ravno prodal, ker je nekaj stvari, ki bi jih obdržal (zvočna, ohišje, mrežni,...).
A pretvornik iz ide na sata ne bi bil smiseln, da tudi diska obdržim?

stasky007 ::

dobiš plošče tudi z običnimi ata konektorji... odvisno za keri procesor nameravaš ploščo vzet, v eni drugi temi smo iskali ploščo za amd-ja, ki ima 2xata konektor (za stare diske) in priporočam TOLE...
za intel pa se tudi najde, sam mal pobrskaj...
Stasky

Evil Penguin ::

Hm, hvala za tole. Kaj se pa nasploh splača uzet v tako nasplošno zdaj? Kater procesor in grafično? Obdržal bi diska, optične pogone, ohišje, zvočno, ostalo pa mislim da ne rabim.
Zmogljivost pa nekako zmerno, ne ekstremno, samo tako da bo jutri prepočasno pa spet ne.

mtosev ::

E4300 pa P965 Biostar plosca pa en ddr2 ram

Al pa E4300 pa Asrock 865PE ConRoe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dzinks63 ::

:)) če ne misliš navijati potem nekaj takega:
ASUS P5VD2-MX 64
Intel Core™ 2 Duo E6300 (1,86GHz) 190
Kingston 1 GB DDR2 667 70
nvidia 7900gs 170
cca 500€

stasky007 ::

a niso primerljivi AMDji cenejši od Intela?
Stasky

jan01 ::

Vse prodaj po delih na bolhi. Tudi diska, saj sta najbrž že kar stara in počasna->delujoča sta nekaj vredna. Prodaj predno crkne...
Kupi e4300, eno matično(biostar tforce 965PT ali gigabyte 965P-DS3), 1GB pomnilnika, grafično vsaj 7600gt(poglej za kakimi rabljenimi(7600gt, x1950pro, 7800gt, 7900gs..) v garanciji(ljudje veliko prodajajo, ker kupujejo 8800gts in x1950...), trdi disk(največ kot si lahko privoščiš; 320GB že za 90€...)...

OmegaM ::

No,ker si sam zamenjujem rahlo posodabljam sistem, ne prevec se za en racunalnik me nekaj zanima.

ZHa ta sistem mi ostane vse razen plata in proc.

Zelim si nabaviti recimo neko novo plato z soc. 939 in ko podpira se AGP.

Katera bi bila najprimernejsa.Sredstva imam rahlo omejena.Nabavil pa bi se nek rabljen AMD 3700+ recimo.

Pac gledam da bi cim ceneje prisel skozi, tam do 130€,kaj svetujete?

Drugace pa sem nekaj gledal ce bi kje nasel kako ASrock 939DUAL-sata2, BIOSTAR K8T89-A9, ...


Torej kaj najvec za tolko denarja??
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov C2Duo based PC

Oddelek: Kaj kupiti
422052 (1020) Turtle
»

Nakup boljšega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192614 (2060) jan01
»

nakup racunalnika predlogi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
744581 (3508) msedem
»

Namizni računalnik??

Oddelek: Kaj kupiti
171901 (1636) Tugo
»

Nakup PC za gamerja

Oddelek: Kaj kupiti
361988 (1123) macgajver

Več podobnih tem