» »

Nov, suh akku za skuter --> kako dalje?

Nov, suh akku za skuter --> kako dalje?

iskra ::

Danes sem nabavil najbolj ultra cheap akumulator za 50cc skuter. 12V, 4Ah. Akumulator je suh, poleg tega pa je v škatli še kislina.

Sledil sem navodilom, nalil kislino do oznake, pustil odprte pokrovčke, kot pač piše, ampak po 20 minutah, kolikor naj bi baterija potrebovala, da preide v funkcionalno stanje, ne dobim iz nje nič elektrike. Testiral sem z ventilatorjem iz računalnika, ker nimam multimetra :)

Ima kdo kak nasvet, kako urediti zadevo, da bo funkcionirala? Rad bi namreč zagnal skuter še letos :|
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iskra ::

Še povezava, če komu kaj pomaga.

In še ena reč me muči: akumulator ima na vrhu tiste čepke, poleg tega pa je na boku še en "repek" ("visi" dol), ki ima tudi čepek - kaj je s tem? Je treba to odpreti ali pustiti zaprto za montažo?

Ja, navodila sem prebral, ampak mi jih ne uspe poštekati :(
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

dejansan ::

sam vem, ko smo prodajali akumulatorje, da so se po določenem času izpraznili

glede na to, da si ga moral ti še nafilati, bi ga verjetno moral dati prvo polniti, lahko pa da sem zaj....
dejansan

Azrael ::

Imaš mogoče tisti izvijač s kontrolno lučko za 12V? Če tudi ta ne zasveti je akumulator prazen in ga moraš napolniti.

Včasih je bilo navedeno, koliko časa po nalitju elektrolita akumulator oživi (IIRC 15min do 1/2h) in če po tem času ni nič od njega, ga je treba polniti.

Repek, ki ga omenjaš pusti kot je, če te ne moti pri montaži. Mišljen je, da nanj natakneš cevko, ki služi za odzračevanje akumulatorja. ki pa jo pri skuterju najbrž ni.
Nekoč je bil Slo-tech.

iskra ::

Azrael: Imaš mogoče tisti izvijač s kontrolno lučko za 12V?

Nimam :'(

Azrael: Včasih je bilo navedeno, koliko časa po nalitju elektrolita akumulator oživi (IIRC 15min do 1/2h) in če po tem času ni nič od njega, ga je treba polniti.

Ja, piše, da če ne da toka od sebe, ga je treba polniti pri 1/10 toka od navedenih Ah, žal pa nimam nobenega takega transformatorja nikjer v bajti. Sem ga pustil 20 minut, kot piše, pa ventilator ni oživel.

Za tisti repek mi je tudi kolega povedal, naj ga pustim odprtega, da ne naredi bum :)

Nč, čez ene 20 minut grem zmontirat akumulator v skuter, potem bom pa poročal, če se kaj zavrti ali ne, ker metoda z ventilatorjem očitno ne deluje :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Azrael ::

Tudi kakšne 12V žarnice nimaš pri roki?

Res, če oddušnik zapreš utegne počiti ohišje akumulatorja. To je zgodi zelo redko, ampak se je že zgodilo, najraje pri velikih obremenitvah => štart motorja.

Ta akumulator bi moral polniti z 0.4A 12h, samo ker nimaš ne polnilca ne voltmetra ti ne upam predlagati kakšne a je to rešitve, da ne bom kriv, da je nov akumulator trajno uničen.

Motor skuterja s praznim akumulatorjem z elektro štarterjem (na ključek) ne bo vžgal. Če je možno zagnati motor skuterja nožnim zaganjačem (za primer praznega akumulatorja), pusti skuter teči vsaj 15min, da se akumulator napolni. Potem bi moralo biti v redu.
Nekoč je bil Slo-tech.

iskra ::

No, pa je le delal akumulator brez polnjenja :D Mašino zažene kot nov, žal pa skuter tako ali drugače ne dela - bo treba do majstra peljat.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kombiniranje dveh akumulatorjev z 10Ah z recimo z enim z 20Ah. Kako to vpliva na stva

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233415 (2015) Pyr0Beast
»

Polnjenje baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
114691 (3802) jest10
»

zvočniki na kolesu

Oddelek: Zvok in slika
182232 (2049) __Devil__
»

48v akumulator z cimvec Ah, cimmanjsimi dimenzijami in cimnizjo ceno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112265 (2265) Azrael
»

Dva akumulatorja, napajanje iz istega vira, a vsak svojega porabnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81956 (1867) Azrael

Več podobnih tem