» »

kako naj flashiram voodoo bios?

kako naj flashiram voodoo bios?

Arthur ::

povsod berem, koliko folka je že to izvedlo, nikjer pa ne piše, kako se to naredi? torej: imam voodoo 3 2000 agp, rad bi mu zamenjal bios. kako? btw: imam par biosov, za 2000 in 3000, mogoče kdo ve, kateri (konkretna verzija + link do njega) bi *sedel* na mojga vuduja? 8-)

sirotka ::

Jst sm si 3000 flashov na 3500 in mi ni najbolš delalo, zato sm hotu dat gor nazaj bios od 3000 in mi je vse skupi crknlo, a se da to še zrihtat

KuhaR ::

Stvar pri voodoojih je samo v ramu in nič drugega. Procesor je sposoben delovati čez 200Mhz, na žalost pa ram ne. Na V2k je montiran 7ns ram delujoč pri 143Mhz in je le ta sposoben frekvence okoli 180 Mhz. Lahko tudi več vendar je to odvisno od sreče in proizvajaca le tega (Simens, Hyunday,...). Meni je delal V2k @ 3k z heckanim biosom pri 180Mhz in niti 1Mhz več pa čeprav našraufam nevem kakšen hladilnik in vent. Arthur pejdi SEM in poglej po FAQ. Pazit moreš pa samo na ram, obstajata namreč dve verziji SGRAM in SDRAM. Sirotka ti pa poišči eno navadno PCI kartico vstavi še njo v PC in flešaj bios še enkrat, bo že sam našel pravo in jo flešal.

Arthur ::

grmpf! bom šel, ko bo link delal. pa se da to še kje drugje zvedt?

Arthur ::

no, bios mi je zdaj uspelo flaširat. nekje z neta sem v paketu snel programa flash.exe in dos4gw.exe. bios sem pa samo updejtal, najnovejšo verzijo za v3 2000. tudi to se je splačalo, saj sem s tem odpravil nekaj napak v delovanju (v operation flashpoint je nastavitev osveževalne frekvence delovala nepravilno). poleg tega se mi zdi, da se zdaj špila bolj *smooth*. :)
updejtanje biosa mnogo priporočam.

zdaj me pa zanima to, čemu služi tisti dos4gw, in kako pridem v vudujev bios.

sirotka ::

kaj naj nardim?
eno grafično PCI + v3?

brandy ::

Sirotka, ce si delal tako kot je treba se je tvoj stari bios shranil v save.ram. Ni potrebno drugega kot, da kartico ponovno flashash s tem biosom.
Sam sem svojega Voodoo3 2000 uspesno flashal v 3000 in potem nazaj pa ponovno v 3000 in tako dela tudi sedaj.
No delal se pa po navodilih iz clankov/triki/spremenite V3 2000 v V3 3000 . Branje tega clanka pa toplo priporocam vsakemu, ki se loteva flashanja voodooja.

Ce pa slucajno nimas vec svojega starega biosa poskusi tukaj
Aja pa se to. Pomembno je, da po flashanju ponovno nalozis vse gonilnike za graficno drugace ti ne bo pravilno delala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brandy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

voodoo 3 2000 v 3000

Oddelek: Navijanje
111275 (1051) Alexius Heristalski
»

Voodoo 3 2000-navijanje in modificiranje

Oddelek: Navijanje
281898 (1473) Paradajz_
»

Vodoo3 2000 v 3000

Oddelek: Navijanje
16965 (764) singular
»

Voodoo 3 2000@3500

Oddelek: Navijanje
251614 (1205) Administrator
»

Voodoo 3 2000 zastarel?

Oddelek: Strojna oprema
141170 (971) jRk0

Več podobnih tem