» »

Kako zaščititi otroke pred zastarelimi pogledi odraslih ?

Kako zaščititi otroke pred zastarelimi pogledi odraslih ?

VolkD ::

Naslov pove vse.

Življenje je tako kot je. Ne moremo celega sveta zaviti v vato za neskončno dolgo časa.

Določene starosti generacij prinesejo določena zanimanja za stvari, ki so v teh starostih zanimive. Starejše generacije se s tovrstnim zanimanjem seveda ne strinjajo.

Je iskanje informacij preko interneta res še edina rešitev za te generacije?

Ali mogoče mislite, da se da do zanimivih informacij priti tudi kako drugače ?
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

primzx ::

...ti nis resn. A misls d se mi da iskat knige v knižnco, in potem nj bi jih pa še plačov. Am LOL?. Mamo googla, mamo wiki, kva še voč?:\ Pridš, napišeš, pogledš in to je to. Mal je ucas problem, če nis kei dubu, ampak to je redko kdaj za redko katero "zanimvo" stvar...Js mislm d brez interneta aka "baze znanja" nimas na tem svetu kei iskat[saj jas ne]. Preveč smo se navadl, to je to.:D

šernk ::

do informacij se že da priti drugače. vendar preko neta je to najenostavnejše in najcenejše. edino včasih moraš imeti potrplenje če česa ne najdeš
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

VolkD ::

Ja kaj pa če ti "nadrejeni" skušajo "zaklenit" določene teme ?
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Tody ::

Kupujem avto in prodajalec malce beden in to in na koncu reče lahko ti pa dam kak katalog... Pa sem mu reku zakaj ? Sej mam net :D

Zdej če bo otrok hotu več zvedit o seksu, ali kaj takega mu tega ne boš mogu preprečit. Lahko zakleneš domači računalnik, ampak se bo hitro znašel in to naredil v knjižnici, pri frendu, med poukom računalništva, prek mobitela itd itd.

Kaj pomeni naslov pa nevem točno... Socializacija v šoli je dost velik dejavnik da bo znal otrok srfat tud če ne bo mel doma računalnika.

Tear_DR0P ::

volk glede na to da si sam že pospremil meni neznano število nadebudnih kobacačev v svet odraslih, bi lahko napisal tvojo metodo

sam bom čez nekaj let šele imel prve otroke, a vem da so pogledi mojih staršev in staršev moje partnerke zdaleč niso ustrezni - čeprav sta moja starša nekoč znala svet videti drugače

mojo bodočo taščo (upam) sem pred kratkim slišal izgovoriti veliko neumnost - nečaka moje drage je prepričevala, da mora biti priden, da se bosta ati in mami imela rada - kot da ima otrok kaj vloge pri tem, če bo oče skakal okrog po mladenkah ali pa če bo mama pri sosedih iskala tisto kar doma ne najde

da pa ne bom šimfal samo na drugo stran lahko omenim, da mi tudi pogled mojih staršev ni všeč, ki menita da se mora otrok udeleževati prostočasnih aktivnosti, če pa ga imajo starši čas pri tem spodbujati pa ni pomembno
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zheegec ::

Internet je zakon, dejansko bi lahko pol srednje šole (osnovne niti ne) skrčili v "use Google, use Wiki,...", informacije so dosegljive takoj, samo malo jih moraš znati prefiltrirati. Treba je znati osnovno angleščino, pa še to se sproti naučiš :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sm0key ::

očitno se ne zavedate kako lahko je manipulirat z informacijami na internetu...

Zheegec ::

Tako kot povsod, tudi v šoli je cel kup subjektivnih informacij in filozofij, bolj ali manj enaka stvar.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

VolkD ::

volk glede na to da si sam že pospremil meni neznano število nadebudnih kobacačev v svet odraslih, bi lahko napisal tvojo metodo

En sam je bil. In metoda je nadvse preprosta. Ne trdim, da je zveličavno učinkovita, vidim, pa da bi bila marsikje rešitev marsikaterega problema. Preprostost moje metode vzgoje je negovanje zaupanja od prvih dni pa vse preko najtniških let proti dvajsetim, ko odnos starš-otrok vse bolj bledi in ga nadomešča partnerstvo. In nikoli ni pozabljen odnos oče-sin.

Prilagam še debato na IPC o tej temi.

(20:43:00) (volkec) jvolk je teb VolkD kdaj preprecu obisk pr0n strani? :D
(20:43:01) (volkec) :P
(20:43:07) (@jvolk) ne?
(20:43:16) (volkec) mja zto pa si tak :D
(20:43:17) (volkec) :PP
(20:43:18) (VolkD) zakaj pa bi ?
(20:43:22) (@jvolk) kak?
(20:43:23) (volkec) zjbavam
(20:43:27) (volkec) etak da ne
(20:43:30) (volkec) toj men bedarija totalna
(20:43:36) (volkec) froca naucis kwa nesme klikat
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nedelujoča FTPS povezava ob menjavi Telemach modema

Oddelek: Omrežja in internet
151494 (1259) medo7
»

Internetna varnost

Oddelek: Omrežja in internet
152074 (1740) nennen
»

Ubuntu in adsl

Oddelek: Operacijski sistemi
202208 (1924) gregs
»

vozni red vlakov - nujno :|

Oddelek: Loža
62206 (2119) T(he) Boss
»

stetje - STATISTIKA (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
805335 (3717) SanAndreas

Več podobnih tem