» »

Disk se polni iz neznanega razloga

Disk se polni iz neznanega razloga

Shatzy ::

Zdravo,

imam hud problem. Disk se mi namreč polni iz neznanega razloga. Particija je velika 24 GB, mape na tej particiji pa so Documents and Settings, Program Files in Windows, vse skupaj pa zasedejo nekaj manj kot 13 GB. V My Computer pa mi ob prikazu lastnosti diska C prikaže, da je na C disku manj kot 1GB prostora. In če refresham okno My computer, pogled je nastavljen na Podrobnosti, mi po vsakem refreshanju prikaže 1 MB manj prostora z vsakim pritiskom.

Na računalnik sem prijavljen samo jaz in ne laufam nobenih programov za downloadanje.

Je to kak virus??

Shatzy ::

Še nekaj sem ugotovil. Ko sem računalnik zagnal v varnem načinu, in se prijavil kot Administrator, je v My Computer kazalo, da je na C disku 9,9 GB prostora. Zdaj, po ponovnem zagonu, se prostor na disku ponovno krči.

kixs ::

Poglej na kateri mapi se ti fila.

lp

Shatzy ::

Sej to je to, mape ostajajo enak velike!

Klemzz ::

kaj pa skrite mape?

NOOB-ek ::

Moožnost je tudi da ti je kdo hackno v komp:D :8) Poznam tekšne primere.:P

amigo_no1 ::

System restore ?

Shatzy ::

Heh, neki novga sem ugotovu. Vsakič, ko recimo znova zalaufam računalnik, je velikost praznega prostora različna. Enkrat je 9 GB, enkrat je 5 GB. Spybot S&D mi najde neke trojance, vendar se pojavljajo znova in znova. Tudi NOD32 mi ni našel ničesar. Kaj naj še probam?

NOOB-ek ::

Formatiraj pa bo problem resen.:D

Shatzy ::

Ja, nick maš ta prav. Ne lub se mi formatirat zarad enga trojanca.

NOOB-ek ::

Jah prej si reko da ti najde antivirusni več trojancev pa da se ti disk polni, to ni kriv samo en trojanc, lahko te heka prek trojanca ali pa imaš več trojance pa tistih malih virusov(se splača formatirat) ker popolnoma neboš očistil kompa z antivirusnimi.Kaj pa firewall maš gor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NOOB-ek ()

primzx ::

..neve kai hoče. Formatirej in stvar je rešena, tle pa tud tebata zaklučena.

Azrael ::

Če je NOD khm verzije, vrži to svinjarijo dol in namesti nekaj kar dela brez crackov in drugih smeti. Čeprav nisem ziher koliko je NOD dober tudi v primeru, ko je z njim vse po reglcih. Kar berem kritike na tem forumu je zadeva drag hype, enako kot Norton AV.
Nekoč je bil Slo-tech.

Shatzy ::

OFFT: Jst dobr vem kaj hočem. In vem da tut nočem glupih komentarjev in podjebavanja pametnjakovčev. Ja?

ONT: Vem da je lahko več trojancev, ampak tko kokr za vsako rit palca raste, se da tut vsazga trojanca spucat. Formatiranje in reinštalacija sta plan Ž. Zanima me (SE PRAVI HOČEM INFORMACIJO, A NE PRIMZX), katere antispyware proggye uporabljate, in ali je že kdo imel izkušnjo s samofilajočim se diskom.

Shatzy ::

Azrael, DRAG HYPE? Ne razumem tega. Z NOD-om nisem nikoli imel problemov, niti moji kolegi ki ga uporabljajo. Razen če te zadnje verzije niso več na ravni prešnjih. Kaj se splača vzet od AV?

primzx ::

LOL. Nism pametn. Hvala vseeno, da misls da sem pametn:D . Podjebavati folk, a sm te razkuru a kai?Dai no...Frenda?:D

Azrael ::

Zakaj mi NOD ni všeč?

Dober mesec nazaj mi je znanec privlekel kišto, na kateri so Windowsi bolj ali manj zaribali, razen pop-upov nagih bab in podobnega. Uporabljal je piratski NOD, ki se je baje posodabljal. NOD sem odstranil in namestil brezplačni AVG 7.5.

AVG je našel kup trojancev in jih tudi odstranil, čeprav je NOD javljal da je vse OK, SpyBot S&D pa seveda ne. Kar je bilo najlepše po zdravljenju z AVG, reinstall Windows ni bil potreben, kišta je spet delovala normalno.

Zato pravim, da varnostni SW in bližnjice v obliki crackov in key genov ne sodijo skupaj. Prav nič ne koristi še tako razvpit program, ki je skrekan in se samo dela, da dela.

Dodatno nezaupanje do NOD pa so mi dali nekateri pisci na tem forumu, ki so trdili, da so obveščali založnika in celo pošiljali vzorce novih virusov, črvov in trojancev ki jih NOD ni zaznal, pa se ni nič spremenilo. Kar je zaskrbljujoče, saj so te viruse, črve in trojance že dolgo brez težav zaznavali in odstranjevali tudi brezplačni AV programi.
Nekoč je bil Slo-tech.

Shatzy ::

Hvala azrael za konkreten odgovor! Bom probal testno verzijo novega bit defenderja.

blue ::

probaj sequoia view, zelo dober program za vizualizacijo diska.

R33D3M33R ::

Namesti požarni zid pa bodo trojanci ostali odrezani od strežnika. Nato si prenesi Process Explorer in za vsak proces v Task Managerju preveri na Googlu ali je virus ali ni. Če ugotoviš da je, uporabi Process Explorer in ga ubij (close handle in podobno). S Shift+Delete ga za večno izbriši.
Nato sledi pregled vseh Run ključev v registru. Start -> run -> regedit. Vsakršne neznane vnose pobriši. Mogoče so kakšne .bat ali exe datoteke ali podobno, ki same po sebi niso trojanec, ampak le skrbijo za kopiranje virusa. Preglej še mapo startup.

Če niso neki hardcore trojanci ali virusi, si se jih na tak način znebil. V nasprotnem primeru pa si povleci brezplačen antivirusni Avast!, ga posodobi in opravi Boot Time Scan.

Ko boš s tem opravil bo problem mogoče izginil. Veliko sreče!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ombre ::

jap NOD je sicer hiter, vendar ni kaj preveč dober pri trojancih. Jaz uporabljam Clamwin pa sem čisto zadovoljen. V glavnem najbrž imaš enga grdga trojanca in bi bil res najboljši ponoven format. Če pa že ne, pa probaj tele AV programe preko Spleta - Bitdefender online scen, Kaspersky online scan - tudi te ti omogočajo izbris te golazni.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

CaqKa ::

če smem predlagat, da si vklopiš da boš videl hidden folderje, potem pa si tole namesti...
http://foldersize.sourceforge.net/

potem maš vedno pod nadzorom kje se kaj nažira.. brez da extra progy laufaš kot je recimo sequia view, disk view....

SasoS ::

koliko težav ki se jih reši z enostavnim shift-alt-enter v total commanderju ;)

CaqKa ::

1. na rezultat čakam še bolj dolgo kot pa če v explorerju desno kliknem in pogledam kolko ima dir
2. total commander je treba plačat
3. total commander se ne zintegrira tako lepo v sistem kot tole.
4. ob vsakem deletu fajla morš tvoj alt shift enter znova stisnit...

SasoS ::

1. ampak to moraš narediti za vsako mapo posebej, TC ti spiše za vse mape naenkrat (vidiš katera je največja)
2. ne če spišeš kak uporaben plugin ;)
3. v TCju se da naredit vse, integracije sploh ne nucaš :P
4. to je res, ampak ker je keširano se rezultat vrne 10x hitreje kot prvič

CaqKa ::

1. foldersize dela to on the fly, sortiranje pa izvedeš tako da enostavno klikneš na kolono katero rabiš posortano, v tem primeru foldersize kolona
2. foldersize je open source
3. razen rename orodja mi tcommander nima kaj prida naprednejših funkcij ki jih nucam ob sprotnem delu... kar na explorerju pogrešam je da bi označeno datoteko premaknil recimo en dir višje.. tak kot se pri pogledu z backspace prestaviš en dir višje da bi za enako finto bila akcija na datoteko/folder. koliko % tcomander userjev je pa sposobnih spisat plugin?
4. foldersize ima v ozadju database in servis

btw.. si sploh probal foldersize?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

ttommy ::

Uporabi Ccleaner,pa tudi kak program za čiščenje registra....RegCure naprimer.
Gamer

jackorsen88 ::

jaz bi pa rad skopiral preko mreže na laptopa na katerem imam dual layer pekač eno igro veliko cca 8Gb in ko hočem to storiti mi vedno javi da na disku ni prostora. Na laptopu sta obe particiji prosti torej c: 18gb d:28gb prostega . na rač iz katerega kopiram c: 11gb d:20gb prostega . In ne vem kaj bi on rad od mene pa teži da ni prostora in sem tako besn da bom glih vse čez okno zmeto;(( ;(( ;((
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

OmegaBlue ::

Maš mogoče FAT32 tam? :) in tole ne spada ravno v ta topik.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

jackorsen88 ::

ja sorry samo če so sotale teme tak stare da dvomim da bi dobil dogovor v tako karatkem času. ja sem ugotvil da je to problem ker sem kopiral na fat32;) ;) oprosti še enkrat nebom več blatil teme
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2492626635 (805) MrStein
»

Po MSN-ju pošiljam linke do virusov

Oddelek: Pomoč in nasveti
312237 (1576) zee
»

trojanski konj help!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
52462 (2135) Izi

Troja

Oddelek: Pomoč in nasveti
293171 (2221) Gandalfar
»

[fork]Antivirus okus meseca

Oddelek: Programska oprema
271984 (1984) Highlag

Več podobnih tem