» »

LG L226WT "22

LG L226WT "22

planetparty ::

Kupil sem si omenjen monitor, moram priznat, da sem rahlo razocaran nad barvami napram mojega starega monitorja Samsung SM 755 CRT. Probal sem nešteto nastavitev s prilozenim softverom, ne pomaga, nekoko to ni to kar sem si zelel.


Mogoce, ce ima kdo ta monitor, naj napise kaksne nastavitve uporablja, jaz sem obupal;((


L226WT
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

JohanP ::

Če primerjaš najcenejšega LCD 22-colarja s solidnim CRTjem se zlahka zgodi, da boš razočaran.

Na kakšni ločljivosti pa imaš LG-ja?

planetparty ::

1680x1050x60 to je tudi priporocena locljivost.

Vedno bolj premisljujem, da ga zamenjam za kak 20.1 lcd. Imam sploh to moznost po zakonu?
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

msedem ::

zakonsko maš minimalno 8 dni, da zamenjano blago(origainal zapakirano, kolikor se pač da) vrneš. nekatere trgovine imajo ta rok tudi do 15, ene celo do 20 dni. blago ti morejo v teh dneh brez kakršnikoli razloga zamenjat.

planetparty ::

Hvala za odgovor, bom se se malo poigraval z nastavitvami cez vikend. Dvomim, da se da izvlecti kaj vec iz tega lcdja. Mogoce bi mi lahko priporocali na kaj naj zamenjam tja do 400 eur, bom pac doplacal.


Kriteriji:
Vsaj 19", firma ni pomembna, preferiram pa samsung ali LG.

Namen uporabe:
Igre (wow, drugo verjetno ne), internet, tv preko tv kartice, nekaj malega photoshop.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Zgodovina sprememb…

Čmrlj ::

19" Samsung SyncMaster 970P



je pa 369 eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

M-XXXX ::

Bel je lepši (sosed ma črnega sam pa imam belega in je bel lepši: Črn je zelo blede barve in izpade cenen!)

sniffo ::

zakonsko maš minimalno 8 dni, da zamenjano blago(origainal zapakirano, kolikor se pač da) vrneš. nekatere trgovine imajo ta rok tudi do 15, ene celo do 20 dni. blago ti morejo v teh dneh brez kakršnikoli razloga zamenjat.

A res? Kateri pa je ta zakon?

msedem ::

sem delo leto dni v Leclercu prek studenta na informacijah, in smo imeli to napisano na steni. :)) Leclerc vem da ima to 15 dni.

In smo morali kakršnokoli blago v 15dneh vzet nazaj(seveda z original embalažo in predloženim racunom), ter napisati, izdati dobropis, ki je nato veljal mesec dni, in je lahko stranka kupila v trgovini karkoli.

Kateri zakon tocno je to, je pa nekaj z vezi z varstvom potrosnikov?

Torej vam to pisem z prve roke.

Lp.

OZZY ::

To ni res... Zakaj ne bom komentiral saj je blo o tem že veliko napisanega in enostavno ni res da to piše v zakonu ali pri varstvu potrošnikov. Če pa je ponujal Leclerc zamenjnavo brez vprašanj v 8-15 dneh je pač to njegova politika. V zakonu nikjer ne piše tega. Piše pa da imaš 15 dnevno možnost vrniti pri nakupu preko neta, 8 dnevno pa samo če gre za napako na blagu, kjer ti zamenjajo za novo ali če zahtevaš vrnejo kupnino.
Go with the flow.

MEDENA ::

8 dni si lahko nekam obrišete.

msedem ::

ni res!

prav izvleček iz zakona je napisan na steni v leclercu!

npr. je prisla stranka, vrnit nek artikel, sem jo vprašo, kaj pa je narobe , in je rekla ne ustreza mi... nic drugga ji nisem mogo rect ker je mela original zapakirano, racun, kot da sem ji napiso dobropis. in tako velja povsod.

lp.

Zheegec ::

Mseden: motiš se, zakonski rok je 15 dni za pogodbe sklenjene na daljavo, za ostale primere pa nimaš možnosti zahtevati za vračilo denarja ali dobropis, lahko samo upaš na dobro voljo trgovine. Za izdelke v orig. Embalaži se ponavadi da kaj zmeniti...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

msedem ::

mah, ok, pol pa ne, jaz samo povem, kako smo delali, in če nismo dali menjave ali dobropisa, so stranke nam tudi z inšpekcijo grozili... :))

malo smo offtopic.

lp.

Zheegec ::

Saj grozijo lahko, ampak zakonske podlage ni 8-)

Drugače pa če iščeš lepo sliko si nabavi kaj z boljšo matriko - kakšen L2000C bo boljši, ali pa Samsng 971P (samo ni tako dober za igre, malo input laga pa ima), drugače pa NEC 20WGX2PRO če želiš lepšo sliko kot na CRT :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

planetparty ::

Pozdravljeni,


Mislim, da vendarle ne bom zamenjal monitorja, nekako sem uspel nastaviti sliko do te mere, da sem zadovoljen. Bil je en trik glede teh barvnih nastavitev, koncno je bela barva zares bela in crna zares crna. Če ima kdo ta monitor se priporocam da pomagam do optimalne nastavitve :D. Saj v bistvu monitor ni tak slab za to ceno.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

MarkoMan ::

offtopic all d way >:D

zakonske podlage res ni za zamenjavo(raz nakup na daljavo), je pa res da večina trgovin blago zamena v duhu dobrega odnosa s kupci. In kupci se pol razvadijo, da grejo grozit z inspekcijo...:\
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Ted ::

Lahko poveš nastavitve? Mam sicer samsunga pa se mi tudi zdi da ga nimam idealno nastavljenega, po filingu pač:) .
Mah...

planetparty ::

Brightness 90
Contrast 70
Gama -50 0 50 so opcije, nastavil sem na 50

Sharpness 5

Za color pa uporabljam sRGB 9300k



Pojavila se je pa naslednja tezava, ki pa ni toliko moteca. Imam stopnicasto mizo zato je polica za LCD nekoliko visje. Moti me, da je osvetlitev na spodnjem delu vecja kot na zgornjem, ce pa gledam v zaslon z nekoliko visje pozicije kot sedim je pa boljse, dosti boljse. Zal LCD nima moznosti nastavitve visine. Mogoce bi se dalo modificirati prilozeno stojali, da bi bil zaslon malce nizje? Se da dokupiti taksno stojalo? Se ena opcija je, da bi ga pritrdil na steno, vendar zal nima montaznih lukenj.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Zgodovina sprememb…

rkasteli ::

V kolikor imaš mizo poleg stene si kupi nosilec za steno,za okrog 60€ dobiš že precej dobrega...Paziti moraš da ima nosilec "roko" ki je nastvljiva v vse smeri (naprej- nazaj,levo-desno,gor-dol in nagib)...Po mojih izkušnjah je to najbolša rešitev.
rkasteli

planetparty ::

To pa ni tak poceni! Kje se pa da dobiti taksne stvari?
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

rkasteli ::

Na mimovrste se mi zdi da jih imaš kar nekaj, drugače pa še nmalo po bolhi poglej.
rkasteli

severjug ::

Tu imaš nekaj nosilcev http://www.mixi.tv/katalog/search.php?k...
Sam sem razmišljal o nakupu tega http://www.mixi.tv/katalog/product.php?... mi pa zdi tud 45 EUR dat dost za en nosilec.Če ma kdo izkušnje s tem modelom naj napiše.

rkasteli ::

No evo jest mam tega in sm zlo zadovoljen znjim
Tech+Link TLCD6
rkasteli

planetparty ::

Zdaj sem se nekaj nastavljal, ampak to ni to kaj bi moralo biti. Nesmiselno se mi zdji dat se dodatnih 60+ EUR zaradi debilizma proizvajalca. Ko so barve pravilno nastavljene je slika pretemna, ce je svetlost pravilna, so barve na slabem nivoju ne vem kaj naj naredim, človek bi za 370 eur pricakoval lepso sliko. Imam se 3 dni do preteka osmih dneh, pa se takrat je vprasanje cse bi zamenjali.;((
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Zheegec ::

To je TN matrika, tako pač je. Kaj več ne pričakuj, ker ne moreš. Za to ceno je slika OK, če želiš boljšo sliko bo potrebno dati vsaj 500€ in več, oziroma 400€ za 20" (LG L2000C).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

planetparty ::

Bom poklical v trgovino in sem bom probal zmeniti, da mi zamenjajo na LG L2000C.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

nicksonn ::

Sam sem pred podobno situacijo. Prej sem imel samsunga 757NF. zdej imam 940BW. Prvi vtis je bil - oh kako je širok!
Potem pa sem začel pogrešati barve. Vse je nekam pusto. Malo moram še preštudirati vse nastavitve.

Sicer pa, glede L2000C. Mislim, da je bil ta (sips,za okol 400e). Zadnjič sem gledal v neki trgovini. Zraven so imeli priključenega Nec-a 20WGX2. Skratka, Lg se lahko skrije. Barve Nec-a so naravnost fantastične, vidijo se iz vseh strani, slika je res naverjetna. Ob njem se je zdel Lg čisto podpovprečen, blede barve,.... Malo naprej je bil tudi nek 21"samsung, ki tudi ni zgledal nič posebnega.
Tako da čakam dan, ko mu pade cena na neko razumno raven in si ga ubodem.
x n!

MEDENA ::

zdej greste pa primerjat 400 proti 600-700€ jao :\

Zheegec ::

nicksonn: Je tudi velika razlika v ceni, veš...
Drugače pa zgleda res nepošteno ko je ta NEC prižgan in postavljen zraven drugih monitorjev :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Calligula ::

No, ce kjerkoli primerjas razstavljene izdelke enega ob drugem je naceloma smiselno pri obeh tudi poskusat nastavit optimalne nastavitve. Ni treba zdaj zaradi avtomatizma takoj zinit, da si to naredil ampak, ce mas moznost to dejansko probaj naredit in porocaj.

Ker vcasih so kateri zasloni na policah pac popolnoma nenastavljeni.

Je pa jasno-za graficno delo, delo z fotografijami,.. sips in podobne matrice.

Za igre in obicajno rabo je TN vec kot dovolj.

planetparty ::

Se popolnoma strinjam, v igrah razlika skorajda ni opazna, ko sem pa zagnal Photoshop, pa me je skoraj vrglo s stolca:D. Mah, odlocil sem se, da bom kar obdrz tale LG, za Photoshop in ostalo kramo pa bom uporabljal ex monitor.

Zdaj sem ze nestetokrat nastavljal barve, sploh ne vem katere nastavitve so prave. Mogoce bi bilo pametno, da bi lastniki Samsung "22 in tega LG prilepili svoje nastavitve. Kaj je razlika med gamo in osvetlitvijo?
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8373986804 (4204) crnski0
»

Enega velikega (24") ali več manših (19") (monitorji)

Oddelek: Kaj kupiti
413906 (2631) kuglvinkl
»

Vsi S-IPS in PVA LCD monitorji ki se dobijo pri nas

Oddelek: Kaj kupiti
196658 (5422) Zheegec
»

Big Bang vračilo/menjava artikla

Oddelek: Kaj kupiti
497790 (6112) marestrnad
»

Nakup LCD monitorja za Igranje iger, lepo prosim za nasvete

Oddelek: Kaj kupiti
202295 (1704) DrSergioDJ

Več podobnih tem