» »

CPU je 100% nonstop

CPU je 100% nonstop

stanks79 ::

Ojla,

ker ste tuki sami mački vas prosim za nasvet. Namreč pred dnevi sem formatiral računalnik, ker sem sumil, da je na njem virus, ki ga ne najde noben antivirus. Izkazalo se je, da ni bila težava v tem, pač pa mi mašina nonstop kuri CPU 100%.

Najpogosteje se problem pojavi, ko imam odprt kakšen program v javi, recimo CHAT, ali pa gledam kakšne filme on-line recimo Youtube. Takrat kapultira CPU na 100% in mašina šteka ko stara kokoš.
;(( ;(( ;((

Mislil sem, da je problem v ramu, samo ga je vseeno 512 MB in do pred kratkim je vse laufalo normalno. Procesor je 2,8 celeron. Tako da mi niti približno ni jasno zakaj me jeb...

Hvala za pomoč.

fras ::

Njabolje da zaženeš Task Managerja s ctrl+ alt + del, greš pod process, klikneš na CPU, da ti razvrsti aplikacije, ki obremenjujejo procesor po vrsntem redu. Če je kakšna nepotrebna preveč požrešna jo enostavno zapri.

stanks79 ::

Tut to sm že probal, CPU obremenitev kažejo_
- mozilla (tm do 20%)
- system idle process (nad 50%) sam to je potreben proces a ni?

a je težava v plošči mogoče?

druga fora je, da ko ugasnem računalnik oz. ga resetiram, se ne zažene več, morm odzadi fizično ugastn mašino mal počakat in na novo zalaufat. Probal sm že dat nov napajalnik, pa je bla težava še vedno ista!

fras ::

Idle pomeni, da je neaktivno. Če v windowsih ne izvajaš kakšne požrešne operacije, kot so zaganjanje programov, benchanje itd. potem ne bi smela biti obremenitev CPU niti čez 15%. Če je mozzila preko 20%, to ne more biti dobro. Očitno imaš odprto neko stran, ki ti stalno obremenjuje procesor.

Če je idle 50% in mozzila 20%, je dobro vedeti kje je ostalih 30%.

stanks79 ::

to je okvirna meritev, pol so zraven še MSN pa ostali programčki, vse v meji normale... :S poja nimam kaj me jeb...;((

stanks79 ::

tale IDLE v bistvu niha tja do 96% in to štopa zadevo :S kaj je po tvoje narobe?

Goldee ::

System idle process:
Prvič
Drugič
Tretjič
Četrtič
Petič
Šestič

...ah ne da se mi več :) Naslednjič uporabi iskanje ali pa google. Samo dobronameren nasvet.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Goldee ::

Aja, pa priporočam ti, da si namestiš kak drug program za nadziranje procesov, ki ti nudi več informacij kot Task Manager. Recimo tole: klik.

/edit typo
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9600xt v okvari

Oddelek: Kaj kupiti
103915 (3820) dejan15
»

nea najdem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81371 (1241) Dead_Eye
»

200GB disk zazna mi ga samo 130

Oddelek: Strojna oprema
185240 (5112) HeXeD

Več podobnih tem