» »

Prenosnik na 12 V=

Prenosnik na 12 V=

zmaki ::

Prosim za nasvet :

kateri prenosnik kupiti, če je osnovni pogoj da deluje tudi direktno na 12 V= , torej brez kakršnihkoli pretvornikov napetosti, direktno na DC 12 V= vtičnico na avtomobilu.

Seveda mora imeti tudi usmernik za 230 V~, ter po možnosti kateri ne prevroči novejši procesor (občasno prekodiram kak DivX film), in vsaj 3 USB 2.0 vtičnice.

Hvala vnaprej za nasvet.

ant ::

pa zakaj se omejuješ na 12V. saj ima vsak laptop možnost priklopa v avtu s posebnim napajalnikom.
predlagam nakup toshibe, če si pripravljen dati več kot 1000€, drugače pa dobiš prenosnik z dobrim razmerjem med ceno in performansami. to je HP500 z 14" wide ekranom in pentium M ter 512 rama ali HP510, ki pa ima 15,4" ekran.
aja cena je okoli 650€.

samo ne kakšnega celerona kupiti.

LP

zmaki ::

Prosim upoštevaj zahtevo : zaradi posebnega razloga nočem dodatni pretvornik, MORA biti direktno napajanje 12 V=.

In sicer tudi HP-500 in HP-510 imata samo dve USB 2.0 vtičnici, in ne tri.

ant ::

sorry mafia

zmaki ::

Ali res nobeden novejši prenosnik ne deluje več direktno na 12 V= ?
.

zmaki ::

@ ant

Ne razumem kakšno zvezo ima direktno napajanje na 12 V= z kriminalom in mafio ?

@ vsi ostali

Še enkrat prosim za pomoč. Ali res nobeden novejši prenosnik ne deluje več direktno na 12 V= ?

zmaki ::

.
Že obupan prosim za info, ali res nobeden novejši prenosnik ne deluje več direktno na 12 V= ?
.

[SkA] ::

Mislim, da ni nobenega pametnega tržnega razloga, da bi nekdo izdelal take vrste notebook, če lahko kadar koli kupiš pretvornik. Skoraj vsi, če ne vsi, proizvajalci notebookov ponujajo tudi lastne pretvornike, tako da si zagotoviš, da bo zadeva kvalitetno delovala. V čem je težava? Je prostorsko omejen prostor in ni prostora za pretvornik?

Tvoja zahteva je tudi s tehničnega vidika nesmiselna. Kar se tiče zahteve po več USB priključkih, pa lahko zelo poceni dokupiš USB hub željene velikosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

zmaki ::

@ [SkA]

> Tvoja zahteva je tudi s tehničnega vidika nesmiselna

S tehničnega vidika morda, z življenskega vidika pa nikakor !

Imel sem Toshibo 310CDS (Pentium II, 266 MHz, WinME) ki je zelo lepo delovala direkno na 12 V= . Za novejši operacijske sisteme (od Win2000 naprej) pa ni primerna.

Kupil sem najnovejšo Toshibo, ki pa deluje na 19 V=, skupaj z originalnim usmernikom 230 V~ in pretvornikom 12/19 V= za avtomobil.

Doslej mi se je že dvakrat zgodilo, da mi je (pri priključenem pretvorniku in delojočem računalniku) pri vžigu avtomobila prišlo do okvare pretvornika. Sicer so mi na Toshiba servisu vsakič popravili pretvornik (zamenjali neke diode in tranzistorja), ampak vsakič sem brez delojočega računalnika v avtomobilu vsaj teden dni. Ker sem pač malo starejši, in temu primerno pozabljiv, se bojim da bo mi se to še večkrat zgodilo, in bi se rad temu izognil. Zato bi rad kupil novejši prenosnik ki bi deloval tudi direktno na 12 V= .

Ali je to tehnično taka huda zahteva za proizvajalce ? Saj so jih že proizvajali prej !

Še vedno obupan prosim za info, ali obstaja novejši prenosnik ki deluje tudi direktno na 12 V= ?

ant ::

potem vam bo pa prenosnik skurilo na pa samo pretvornika.
a ni ceneje pretvornik popravljat oz. novega kupiti kot pa kupiti cel nov prenosnik???

LP

pingec ::

Ja sedaj ti bo pa namesto pretvornika crkoval prenosnik (še huje) !
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

opeter ::

Ali pa zamenjajte avto. Ne vem kakšne znamke je vaš avto, dajte nam vsaj to napisati, da bomo vsaj vedeli tisti, ki želimo imeti prenosnike znamke Toshiba priklopljene s pomočjo pretvornika.
Da nam ne bo treba ves čas nositi pretvornike na servis. Hvala!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zmaki ::

> Ali pa zamenjajte avto

Zgodilo se na dva različna avta (Audi in Toyota), tako da ni problem v avtu, ampak v pretvorniku.

Na oba avta stara Toshiba brez pretvornika lepo deluje direkno na 12V= in je že preživela nešteto vžigov.

Zelo se izogibam biti nevljuden, še vedno pa mi nihče ni odgovoril na prvotno preprosto vprašanje : ali obstajajo novejši prenosniki ki delujejo tudi direktno na 12 V= ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zmaki ()

komar ::

Direkt priklop v avtu brez stabilizatorja napetosti ni zdravo.
Očitno je s pretvornikom nekaj narobe. Raje nabavi univerzalnega rec. ta.

zmaki ::

@ komar

> Direkt priklop v avtu brez stabilizatorja napetosti ni zdravo

Zakaj ??

Na oba avta stara Toshiba brez pretvornika lepo deluje direkno na 12V= in je že preživela nešteto vžigov.

Še vedno prosim odgovor na prvotno preprosto vprašanje : ali obstajajo novejši prenosniki ki delujejo tudi direktno na 12 V= ?

xabre ::

Očitno ne in nehaj morit.

Ne moreš primerjati predpotopnih laptopov po občutljivosti z novejšimi. Uporabi originalni pretvornik za laptop in v avto vgradi kvalitetni gelni akumulator okrog 75ah odvisno od motorja in ~800A "kraktotrajnega toka". S tem bi dokaj sigurno preprečil okvare pretvornika.

Če bi bi bil laptop priključen direktno na 12v, brez pretvornikov in varovalk, bi ga ob zagonu lahko skuril v sekundi.

zmaki ::

@ xabre

> Očitno ne

Hvala za prvi del odgovoroa.

> in nehaj morit

Mislim da sem vljudno postavil strokovno vprašanje, in si nisem zaslužil tak komentar.

Nehote ali hote si me prizadel. Priporočam malo več strpnosti do starejših in različno mislečih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zmaki ()

M@73Y ::

vidm da ne pridemo do konca. V glavnem 12V prenosniki NE OBSTAJAJO VEČ IN PIKA KLICAJ!!!! Zato so večnamenski adapterji ki ti avtomobilskih 12V spremenijo v laptotu ustrezno napetost. Jest ti priporočam da si narediš takole: iz akumulatorja direktno povezi kable, naredi hudo glajenje napetosti z 10000uF in 10nF kondenzatorji, nato vse to priklopi na ustrezni adapter in to je to. garantirano ne boš imel problemov pri vžigu. Pa ne prosim tumbat da se ne da pa da to ne dela. Nism zastonj 16 let v šolo hodu da bi mi pol eden nazaj neki tolkel.
Nč. Če pa ti ni všeč adapter si pa kupi dlančnik ali pa blackberryja pa je rešeno. Če ne pa si na streho namontiraj sončne celice pa gremo.
Lp, pa brez zamere,

Matej
..jump into psytrance tunnel..

xabre ::

Zmaki, se opravičujem, če sem te prizadel. Pisanje po forumih rajši z rezervo jemlji, je lažje.

LP

[SkA] ::

Zmaki, težavo bi jaz v tem primeru iskal v samem pretvorniku. Očitno Toshiba zadevam v novejši sferi ne zna streči zato predlagam, kot je že nekdo drug, da posežeš po kakšnem drugem proizvajalcu (ne laptopa, ampak pretvornika).
Oziroma, kot je nekdo kasneje predlagal, si prilagodi samo napeljavo v avtomobilu, da bo ščitilo pretvornik.

V podjetju kjer delam, se med drugim ukvarjamo tudi z inštalacijo/nameščanjem tiskalnikov (in ne gre za kako vrsto posebnih tiskalnikov, običajno je to matrični Epson LQ300+) in polnilcev za ročne terminale (industrijske dlančnike)/notebooke v avtomobile/tovornjake/kombije v namene prodaje na terenu. Ne pomnim, da bi se kdaj kaj veliko govorilo o tovrstnih težavah pri samem užigu, čeprav verjamem da vozniki definitivno ne ugašajo tiskalnika vsakič znova. Kolikor pa vem, je ob užigu sproženo precejšnje nihanje zato je tisti trenutek zadeva precej "ranljiva"?

Za priklope pa uporabljamo Xantrex Xpower in Nordic Power DC/AC inverterje. Očitno so z njimi v preteklosti imeli zadovoljive izkušnje. Pri vseh inštalacijah, definitivno nočeš, da se stranka vedno znova vrača nazaj z pokvarjenim inverterjem, ker je pozabil izlopiti tiskalnik pred vžigom avtomobila. ;)

Tako da, kot so že drugi povedali, preusmeri svoje iskanje iz prenosnika v kvalitetnejši pretvornik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

zmaki ::

Hvala vsem za konstruktivne prispevke.

Torej sedaj uporabljam novejšo Toshibo, ki ima pretvornik 12 V= / 15 V=.

Zanima me, kaj mislite ali naj poskusim naslednje :
Direktni kabel iz avtomobilske vtičnice prek diode na napajalni priključek prenosnika. Dokler so baterije prenosnika polne, prenosnik dela na baterije, in baterije se zaradi diode nazaj ne praznijo. Ko se baterije (dovolj) izpraznijo (do cca 12.5 V=), tok iz avtomobilske vtičnice prek diode dopolnjuje baterije, in prenosnik dela naprej na avtomobilsko napajanje.

Ali naj to sploh preizkusim (da pri tem ne poškodujem prenosnika).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

polnenje telefona brez polnilca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
184132 (3247) louser
»

Dvojni inverter 12 - 220 v avtomobilu - yes or no?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223057 (2630) Primorec
»

Pretvornik iz 12V DC na 220V AC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
368866 (7884) Okapi
»

Kako močan razsmernik za prenosik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
373202 (2314) Pyr0Beast
»

Ful čudn problem z maso v avtu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171888 (1609) Tero

Več podobnih tem