» »

Vzajemna D.D.

Vzajemna D.D.

Icematxyz ::

Se vam zdi prav na kakšen način se bo privatiziralo Vzajemna zavarovalnico in ali JE to ali NI divja privatizacija?

(Podjetje ki je bilo ustvarjeno kot monopol z 900.000 zavarovanci je ustvarilo to zavarovalnico sedaj si bo jo pa nekdo čez noč prilastil in celo prestrukturiral v čisto drugačen tip zavarovalnice)

Vsi so zelo živčni in hočejo to izpeljati čim bolj potihoma in čimprej da se kaj nebi zataknilo. Pošto katero smo dobili zavarovanci (po novem že kar novi bodoči delničarji) če dobro prebereš spominja na izsiljevanje ni pa v njej obrazca za glasovanje na skupčini ampak bi si ga naj snelo iz interneta.

Kdo pridobi in kdo kaj izgubi z to potezo?

Privatizacija zdravstva pa naj ostane za kakšno drugo temo čeprav je preoblikovanje Vzajemne v D.D. velik korak proti temu.

Torej da povzamem.

Ni debata tukaj sedaj a je boljše da ostane Vzajemna oblikovana kot Vzajemna zavarovalnica ali delniška družba ampak je debata o tem na kakšen način bo to postala (če bo postala).

Se vam zdi to primerno ali imate občutrek da bo nekdo na preveč lahek način spet postal neznansko bogat?

Če že hočemo (hočete) D.D. privatne zavarovalnice, privatno zdravstvo... a je res prav da se na tak način "proda" ali bolje "podari" našo največjo VZAJEMNO zavarovalnico?

P.S. Torej vsi tisti ki ste goreči zagovorniki delniških družb prosim da se omejite na vprašanje in ne na to katera strukturna oblika je boljša ali delniška družba ali vzajemna zavarovalnica. Tisto je lahko predmet neke druge debate.

Hockey ::

Se vam zdi prav na kakšen način se bo privatiziralo Vzajemna zavarovalnico in ali JE to ali NI divja privatizacija?

Prav ali ne, zelo optimistično gledano v zagovor boljšega stanja končnega uporabnika, zakaj pa ne?

Vsi so zelo živčni in hočejo to izpeljati čim bolj potihoma in čimprej da se kaj nebi zataknilo. Pošto katero smo dobili zavarovanci (po novem že kar novi bodoči delničarji) če dobro prebereš spominja na izsiljevanje ni pa v njej obrazca za glasovanje na skupčini ampak bi si ga naj snelo iz interneta.

Torej navsezadnje boste le postali delničarji Vzajemne d.d? Dobivali dividende... Glede na to kakšen pristop je uporabljan zgleda ne bo toliko glasov. So glasovi obvezni? Za kaj se pa sploh glasuje?

Ni debata tukaj sedaj a je boljše da ostane Vzajemna oblikovana kot Vzajemna zavarovalnica ali delniška družba ampak je debata o tem na kakšen način bo to postala (če bo postala).

Glede na ton govora in naslov teme bi sklepal, da se je vse že zgodilo.

Se vam zdi to primerno ali imate občutrek da bo nekdo na preveč lahek način spet postal neznansko bogat?

Primerno ali ne, nekdo bo definitivno postal bogat, vprašanje je le ali bo ta denar oplemenitil v pravi smeri.

Če že hočemo (hočete) D.D. privatne zavarovalnice, privatno zdravstvo... a je res prav da se na tak način "proda" ali bolje "podari" našo največjo VZAJEMNO zavarovalnico?

Glede na to kako se nekateri že sedaj pritožujejo na cene premij, se bo pač glede na ceno [ki je najpomembnejša?] določalo komu se bo v prihodnje zaupalo ne?

Triglav d.d, Adriatic d.d ... so tudi delniška družba, so zato kaj slabši? S tem ko Vzajemna postane d.d bi lahko postala le koristna konkurenca že nekaterim obstoječim in sestopila iz prestola monopola. Ne glede na njeno preteklost.

P.S. Torej vsi tisti ki ste goreči zagovorniki delniških družb prosim da se omejite na vprašanje in ne na to katera strukturna oblika je boljša ali delniška družba ali vzajemna zavarovalnica. Tisto je lahko predmet neke druge debate.

Imam občutek, kot da nekako nočeš slišati mnenja nasprotnega tabora. Se mogoče motim? Tema je menda namenjnea razpravi. Kako bi pa bilo, da bi vsi pritrjevali? Debata ne bi bila potrebna!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hockey ()

Icematxyz ::

Torej prosim še enkrat da dobro preberete kaj je predmet debate ker sem tako vedel da bo se takoj zašlo v drugo smer.

Se pravi:

Predmet debate NIvprašanje:

Kaj je bolje imeti za centralni zdravstveni sistem. Vzajemno zavarovalnico ali delniško družno.

Zo naj bo predmet neke druge debate.

Predmet debate JE vprašanje:

Se vam zdi primerno na kakšen način se bo preoblikovalo Vzajemno zavarovalnico iz Vzajemne zavarovalnice z dobrim desetletjem monopola in 900.000 zavarovanci v delniško družbo in če se vam zdi da jo bomo na prelahek način predali drugemu lastniku?

Hockey ::

Naj jo dobi drug lastnik, če se zdi spodoben zadevo voditi bolje od države.

TESKAn ::

Hockey, se ti zdi prav, da gre podjetje, ustanovljeno z davkoplačevalskim denarjem, v privatno last? Se ti zdi prav, da bo nekdo mastno zaslužil na račun nečesa, kar smo financirali pravzaprav vsi zavarovanci?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Calligula ::

Hockey, tvoj avto mora v mojo last. Ker sem boljsi lastnik. Milostno ti pa dam 30 Eurov, klofuto in zazelim lep pozdrav....

Ti preprosto ne stekas bistva. Ce se druzba privatizira naj se tako, da je odprta za prevzem vsem, transparentno, da se doseze prava cena, delezi od prodaje pa investitorjem se pravi tudi davkoplacevalcem. Ampak ti morajo dobiti delez ovrednoten po neki pravi ceni, ki odgovarja prodajni na odprtem in transparentnem trgu ne neki ceni po kateri bi si skorumpirani debilcki radi prisvojili neko lastnino.

Get it?

opeter ::

Ej, jaz sem pa ravnokar dobil papir, da naj glasujem za to, da se bosta Vzajemna in AdriaticSlovenica družile... kaj pravite na to?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zee ::

skupscina je bila preklicana pred nekaj dnevi, tako da lahko tisto obvestilo recikliras ali kako drugace porabis.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

Zee, kako to? O tem nisem bil obveščen... :\

EDIT: našel tole.

Adriatic Slovenica in Vzajemna se ne bosta povezovali

Postopki povezovanja med zavarovalnicama Adriatic Slovenica in Vzajemno so prekininjeni, skupščina Adriatic Slovenice pa prekinjena

V zavarovalnici Adriatic Slovenica, ki je od oktobra lani vodila postopek povezovanja z zdravstveno zavarovalnico Vzajemna, so odredbo Agencije za zavarovalni nadzor (AZN) Vzajemni za preklic skupščine ocenili kot nepričakovano, vendar za obvezujočo.

Uprava Adriatica Slovenice je zato danes sprejela stališče, da so nadaljnji postopki povezovanja med zavarovalnicama, ki niso skladni z odločitvijo zavarovalniškega regulatorja, nemogoči. Uprava je danes sprejela tudi sklep, da bo preklicala skupščino delničarjev Adriatica Slovenice o nadaljevanju povezovanja, ki je bila napovedana za 14. maj.

Kot je znano, Adriatic Slovenica ni bila uradno seznanjena z vsebino odredbe zavarovalnici Vzajemna, saj se je ta nanašala izključno na zdravstveno zavarovalnico Vzajemna in na prepoved sklica skupščine njihovih članov, v tem tednu pa so odredbo AZN na Vzajemni še preučevali. Uprava Adriatica Slovenice je ocenila, da je odločitev Agencije za zavarovalni nadzor, ki nasprotuje zastavljenim postopkom v Vzajemni, nov dejavnik, ki ima pomemben vpliv na možnost nadaljevanja postopkov povezovanja obeh zavarovalnic. ( Vir)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

zee ::

je blo v medijih, sicer pa tukaj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MadMicka ::

Jaz sem se iz Vzajemne izpisal. Takemu grabežljivemu vodstvu pač ne mislim dajati denarja. Je pa stvar zelo jasna. Vzajemno kot eno posebno družbo je ustanovil zakon in zato jo lahko samo zakon prilagodi trgu, če je to potrebno. Napaka je bila storjena na začetku, saj so takrat že obstajale zavarovalnice (pa četudi samo Triglav), ki bi lahko prevzele naloge vzajemne. Kar pa se tiče kričanja vodstva, češ, kdo so lastniki in bla bla bla. Če pustimo ob strani, da pravne osebe nimajo lastnikov v pravnem smislu, potem velja, da ustanovitelj (lastnik) zavoda je država. In Vzajemna, ki je nastala kot del zavoda, bi prav tako morala biti v "lasti" države. Ker pa zadeva laufa predvsem iz prispevkov zavarovancev, pa obstaja javni interes, da država "lastništvo" prenese na zavarovance. Upam, da pri tem ne bodo prezrli nas, ki smo zaradi vodstva Vzajemne že izstopili :\

p.s.: v vsakem primeru bo tisti, ki bo komuliral kapital na Vzajemni, obogatel. Očitno pa to ne bo sedanje vodstvo, saj tista karikatura od Jelničiča nima dovolj politične moči. Hvala bogu.

Icematxyz ::

Vzajemna spet nekaj pritiska zato me spet zanima kako je z tem vračilom rezervacij.

Sam bom poslal ker sem dobil pošto pa me zanima če dobiš pošto če si potem avtomatsko upravičen?

Sedaj če je 7 evrov najnižji in 800 evrov najvišji možni znesek a pomeni da je potem 7 evrov mesečno nadomestilo bilo in za vsak mesec zavarovanja dobiš 7 evrov kaj si pri njih?

In zakaj ne dobijo tega nazaj za isto obdobje vsi posamezniki, kateri so se zavarovali pred tem ko so sprejeli novi zakon. A oni niso v tem obdobju plačevali tega nadomestila rezervacij?

In zakaj je vse kaj se tiče vzajemne tako "šunjarsko" in pod mizo vedno ko pa gre za velike denarje pri tem?

Mati ::

Mene pa zanima naslednje. Odkar pomnim sem bil zavarovan pri Vzajemni. Septembra 2005 sem menjaval službo in nekako baje nisem bil zavarovan do februarja 2006, zato naj ne bi bil upravičen do vračila.

Baje so upravičeni samo zavarovanci, ki so imeli sklenjeno polico na dan 31.12.2005. :O

Ali je kakšna možnost da kaj dobim, glede na to, da sem pravtako, kot vsi drugi plačeval te rezervacije?

#000000 ::

u stvari BMK, ker pa dobim nazaj mal manj kot 800€ mi je cool, ponavadi sem v podobnih (beri ko se je kaj delilo ali vračalo, popušil cigaro, -še danes nimam 6500 m2 večinoma zazidljive zemlje ki so jo pobrali dedku) tko da res bmk, vsaj enkrat nisem izpadel iz igre, sem pa seveda vestno plačeval vsa ta leta. LP

Icematxyz ::

In kje si si zračunal koliko dobiš? A je 7 evrov za vsak mesec vračilo morda?

Alec999 ::

Koliko dobiš ti piše na listu pri polju 2, ki ga moraš podpisati in poslati do Torka, če hočeš kaj nazaj.

Icematxyz ::

Jutri nameravam poslati pa nisem vedel da piše celo kolko dobim nazaj. Ni slabo. >:D

Ampak nekaj pa me vseeno bega. Zakaj ne dobi tega denarja nazaj tud nekdo z moje družine ki je pri vzajemni že od njene ustanovitve?

Neko leto 1999 se omenja in da tisti ki so prej če prav razumem se zavarovali da ne dobijo nič nazaj?

A ta znesek (za rezervacije ali kaj pač to je) pa so vsa ta leta plačevali kljub temu isto kot mi ki smo se zavarovali po letu 1999?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Zdaj sem nekaj člankov preletel pa lahko rečem le svinjarija.

2 popolnoma ista zavarovanca ki sta zavarovana od leta 2000 naprej s tem da je eden mesec pred letom 2000 drugi pa v prvem mescu leta 2000 se zavaroval sta pridno plačevala 7 let zdravstveno zavarovanje.

In prvi nebo dobil nič = 0 drugi pa dobi 800 evrov?

In novinarji še kar naprej o neki Sovi kurčevi že 2 meseca nas fopajo da pa bi kdo to povedal po tv pa ne. Luzerji.

bad_dog ::

Bistvo vračila so laično povedano "nepravilne" pogodbe, ki so bile sklenjenje po letu 2000. Vzajemna je takrat po spremenjeni zakonodaji v zneske premij vračunavala nek procent, za starostno rezervacijo (karkoli že to je) in to se sedaj vrača.
Zato so upravičenci le tisti, ki so skelnili pogodbo leta 2000 ali kasneje. Višina zneska za vračilo pa je večinoma odvisna od dolžine trajanja zavarovanja. Upravičenci so tudi tisi, ki sedaj niso več zavarovanci Vzajemne.

Več o tem si lahko preberete tukaj in tukaj.

Icematxyz ::

Da ti stavki nekako bodejo v oči:

Za koliko denarja gre:

Sredstva, 67 milijonov evrov (16 milijard tolarjev), so bila naložena v vrednostnih papirjih, ki jih je morala Vzajemna postopno odprodati....

Koliko je o rezervacijah ob sklenitvi sploh vedel posameznik:

Ministrstvo se je za to odločilo kljub temu, da rezervacije niso bile stvar odločitve vsakega posameznega zavarovanca ob sklenitvi dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja, ampak je šlo za posebne matematične izračune v ozadju, na katere zavarovanci niso imeli vpliva.

Višina premij je praktično enaka za oboje:

V sporočilu za javnost so pojasnili tudi, da so sicer vsi zavarovanci plačevali približno enako premijo, vendar večina iz naslova rezervacij ne bo dobila nič, kar je posledica zakona. Tako se bo lahko na primer zgodilo, da starejši, ki so bili dlje zavarovani in so plačevali višjo premijo od mlajših, ki so zavarovanje sklenili kasneje in po ugodnejši premiji, ne bodo prejeli nič, mlajši pa lahko tudi do 830 evrov.

Povzetek:

Moram reči da razumem celotno štorijo in to kaj se je dogajalo z zakoni glede na prebrane članke ampak za tiste, ki nebodo dobili nič pa tudi morem reči da jih razumem če so ogorčeni. "Posebej dolgo - kategorniki".

Brane2 ::

Svinjarija je tudi oblika lista. Na njem prvi del zavzema 80% površine in tam ti ponujajo novo dodatno zavarovanje, drugi del glede vračila rezervacije pa zavzema zadnjih 20%.

Na spremnem listu pa piše prosimo podpišite oba obrazca in nam ju vrnite do 5.6.07.

S tem se seveda naročiš na extra zavarovanje in ponudiš Vzajemni priložnost, da ti ne vrnejo praktično ničesar in še to v najboljšem primeru, da to zavarovanje odpoveš po 15 mesecih ( 1 leto + 3 meseca odpovedni rok) in ga ne vlečeš kaj dlje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, moj velepametni brat je točno to naredu.

Ljerka na šalterju mu je rekla, da _MORA_ izpolniiti oba dela, kar je seveda genialec naredu.

Na kaj se da sklicevati in zahtevati odpoved pogodbe ? Na zavajanje potrošnika ? Na kaj drugega ?

Mogoče kaj iz ZVPOT ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Icematxyz ::

To sem prepisal z obvestila:

Telefon: 080 20 60

Delovnik:

7 do 21 ure

sobota nedelja 9 do 19 ure.

Priporočam da se pokliče tja in skuša to odjaviti če se tako želi.

Ampak obvezno jutri, ker je zadnji rok za oddajo jutri.

Da res malo manipulirajo. Sam sem mislil da gre za neka nova zavarovanja pa skoraj vse skupaj stran vrgel.

S tem da mislim da piše da zamudniki bodo vseeno dobili denar samo brez obresti. Če pa to drži pa nevem.

Pri vzajemni vem le da se obnašajo prav nategovalsko v smislu da so mi že lagali direkt v obraz, zamolčali pomebne informacije... včasih sem že dobil dobesedno občutek kot da poslujem z mafijo. Brez zajebancije. 8-)

Looooooka ::

preoblikovanje vzajemne...zakaj pa ne.zaenkrat z zavarovanji pr njih nism meu nobenga problema.
v bistvu morm rect da kar se tice ponudbe sta adriatica in vzajemna 10x boljsi od konkurence.Triglav itak ze ene 10 let sam nateguje na velko.
Glede na to da gremo na privatizacijo v zdravstvu in da gre zdravstvo v tri krasne(ne glede na to kaj naklada laznivec brucan)...in da brez dodatnega zavarovanja ne dobis NIC(urgenco ti ze zrihtajo...vse nadaljne posege bos pa odplacval celo zivljenje brez dodatnega zavarovanja)...no glede na to zakaj pol ne bi hotu da se vzajemna preoblikuje, da lahko prodaja vec storitev in s tem sluzi vec denarja.Vec k ga bojo mel vec bojo mel delnicarji od tega...v tem primeru bojo to zavarovanci...kar pomen da bojo mel ugodnejse ponudbe pri zdravstvenem zavarovanju.
In ce se ze morm odloct za to al bom poslusu jamranje triglava in podobnih nategatorjev, ki se ne dolg nazaj niso niti omogocal nezgodnega zavarovanja za 1-14 dni v tujini z veljavo NASLEDNJEGA DNE...al pa da bom poslusu ene "mozne nategatorje", ki mi zrihtajo vse papirje v 2 minutah in mi nasledn dan ze veljajo(btw govorim o VZAJEMNI)...pol se bom odlocu za vzajemno in jim dovolu da se divje privatizirajo kot svinje in zarad mene nategnejo konkurenco do konca, ker se za podjetja, ki mi v preteklosti niso niti enkrat sla na roko res ne mislm sekirat.
Mene bl kot ta izjava o "divji privatizaciji" skrbi dejstvo, da je za ustavljanjem zdruzitve z adriatico in preoblikovanjem v delnisko druzbo zadi politika in njene zavarovalnice iz 10 let nazaj, ki jih skrbi samo izguba njihovga monopola in ne neka skrb za zavarovance pa drzavljanje.
Take skrbi pa nikol nism in nikol ne bom pozdravlju.Tud ce vsi kradejo bom vedno zbral tistga, ki se vsaj direktno v faco ne laze, da ni tuki zato da krade.

Genetic ::

S tem da mislim da piše da zamudniki bodo vseeno dobili denar samo brez obresti. Če pa to drži pa nevem.


Ce jim nisi poslal podpisanega obrazca za vracilo rezervacij, bos vseeno dobil tudi obresti, ampak samo do takrat, ko bi tebi bili nakazali denar, ce bi tvoj podpisani obrazec imeli (gor je tudi tvoja stevilka osebnega racuna). Torej, oni imajo namen tebi izplacati denar 19.7.2007. Ker nimajo tvojih podatkov, jim jih ti naknadno posljes (recimo dne 31.3.2008). Ko ti bodo izplacali denar, bodo vkljucene obresti do 19.7.2007 (in ne do 31.3.2008, ko si jim posredoval podatke)

TESKAn ::

Pri Vzajemni je problem, kako je nastala. Nastala je pa z NAŠIM denarjem in če bi sedaj bilo tako, kot hoče Jaklič & Co., bi ta naš skupen denar šel v privatne žepe. To je glavni problem tu, nič drugega.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

appz ::

Informacija na kratko:

je potem pametno podpisat spodnji (samo 2 del obrazca) - za vračilo?
ali je tako da če podpišeš podpišeš s tem tudi 1 del?
s tem mislim, da bi se izvedlo samo vračilo in ni potrebno še zavarovanje ..ker ravno nisem za taksno akcijo

Sicer sem tudi jaz zamudil ta rok ... sem pa nekje slisal, da jih bodo se vseeno sprejemali --no se nekaj casa ?? lahko kdo to potrdi
hvala

Brane2 ::

MAh tisto vse skupaj je nateg.

Ko sem se spustil v branje "drobnega teksta" sem šele videl, kako prefrigan pravni oddelek ima Vzajemna.

Na prvem listu piše nekaj v stilu "Izpolnite in podpipšite oba obrazca in nam ju pošljite do 6.6.07".

Ko pa se spustiš v drboni tekst , vidiš sda gre za njihov _željo_ in ne nujo.

Seveda ti ni treba izpolnit prvega dela, če nočeš da te nategnejo za zavarovanje, ki ga zelo verjetno ne rabiš.

Enako je z datumom. Če so ti denar dolžni, so ti ga dolžni in nimajo ti oni kaj postavljat rokov, saj niso sodišče.

Tudi ni mi jasno, koako si lahko privoščijo pošiljanje takih stvari po navadni in ne priporočeni pošti.

Kaj če svojega obrazca ne bi dobil ? BI izvisel za povračilo ? Mislim, krneki.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopolnilno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
697608 (3367) Ganon
»

Zavarovanje

Oddelek: Loža
375166 (3981) paraboŁa
»

življensko zavarovanje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5326906 (24074) rh^
»

Referendum o Zavarovalnici Triglav (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
503548 (3548) Avby
»

Vzajemna

Oddelek: Problemi človeštva
71703 (1502) hermes

Več podobnih tem