» »

P4 2.4 C + Abit IC-7 MAX3 OC blemi...

P4 2.4 C + Abit IC-7 MAX3 OC blemi...

Bug ::

ellow

Kolega mi je dal svoje staro racunalce ker si je kupil novega... Zadeva je taka, da komponente ki so notri vgrajene spljoh niso slabe (oz. se pac ne slisijo tako slabe :D ):
P4 2.4 C
Abit IC-7 MAX3
2x Corsair XMS-PC3200LL
Asus GeForce 6800 Ultra grafa
Antec 380W napajanje

Sem se malo vrgel, da probam navit to zadevo pa se mi ustavi pri 245 MHz FSB, delilnik FSB:DRAM=3:2,
RAM-e sem se namerno nastavil na CAS 2.5, 8-4-4 @2,7V, da nebi mel blemov s MHz-ji...

Proc sem navijal prvo na default voltazi... in prisel do 245 mhz FSB... mislim, da mogoce premalo voltaze dobiva... dvignem na 1.6V pa isto sr...
Dvignem se na 1.650V isto... Kot, da noce na teh ferdamanih 3.0 GHz
Proc hladim z Zalman CNPS7700, NB s Asusovim heatsinkom za plato (originalnega je pobralo - ne pri meni ampak ze prej) + da se piham z 12cm ventom po RAM-ih in po NB-ju...
Tak, da mislim, da temperatura spljoh nebi bila problem...

Kaka ideja kaj se probat? Hyperthreading mogoce zeza? Slab stepping?....

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

LittleDevil ::

Tukaj je lahko več dejavnikov, lahko je plata, lahko je proc lahko so pa tudi rami.... Prvo probaj delilnik do konca spustit in testiraj samo plato in procesor, da vidiš do kje boš prišel s FSB-jem... Kater procesor pa imaš in kater stepping?

LP

Bug ::

ellow

Sem vprasal kolega in je rekel, da je skatlo od CPU-ja vrgel....

Cpu-Z pa vrze ven slednje:



in o plati:



lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Davids84 ::

probaj tako da boš rame nastavu na default latence.lahko to zaj....

JIM22 ::

Bug tele rami bi znal bit z bh5 čipi. Poglej katera revizija je ram in maš tle spod keri čipi so gor. Če so bh in tud ch bi te znau ram zajebavat ker si nastavo timinge ki jih te čipi ne marajo. Tle pridejo v poštev sam timingi 2-2-2-5(7) in visoka voltaža.

Corsair XMS-PC3200LL Rev1.1/2.1-Winbond BH-5/
Corsair XMS-PC3200LL Rev1.2/2.2-Winbond CH-5/
Corsair XMS-PC3200LL Rev3.1-Infineon B-5/

Drugač si dubo pa kar legendarne komponente, ki so ble za svoj čas top topova.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Bug ::

ellow

Sem se spravil iskat po netu za kake informacije... pa sem naletel, da ima ta Abitka (in njena IC-7 varianta) AGP/PCI probleme... Vendar najvec z Atijevimi karticami
Sam pa sem nastavil na fixed vrednost AGP/PCI... torej na 66/33.. Sicer se imam ponujena razlicna razmerja...
Kako "direktno" povezavo z dvogovanjem FSB-ja ima to lahko...??

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Bug ::

ellow

@ JIM22

Torej neglede, da RAM-i spljoh ne laufajo na svoji frekvenci, ampak dosti nizje....bi lahko oni zezali?



Moram se poglejat kero revizijo mam...

Kaj pa ce so Corsair XMS-PC3200LL Rev3.1-Infineon B-5/.... potem majo tuj rad podobne tajminge in visoko voltazo? Vbistvu, do kolko V jih lahko dvignem pa da nebom totalno riskiral pojava belega dima? >:D

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Bug ::

ellow

njeh njeh :D RAM-i so bli blem ja...prevec sem jih "bozal" z nizkimi latencami na napetostjo...:8)
...sicer imam Corsair XMS-PC3200LL Rev1.2/2.2-Winbond CH-5/ in sem na tej povezavi (v vrsti v kateri je Corsair XMS-PC3200LL Rev1.2/2.2 ) prebral, da je kao max priporocena za Winbond CH-5 3.1 V. Ok, nisem sel do konca ampak na 2.9 V in na latencah 2-3-2-6 delajo zadeve ko sus (pustil sem gor silent 12 cm vent, da jim nebo prevroce :D

CPU-ju sem mickeno dvignil V-core na 1.6 (0,075 vec kot default) in brez problema laufa na 3420 MHz (285 FSB, seveda v 3:2 razmerju za RAM)...
Ker se mi to ni zdel plafon sem se probal na vec...in je slo do 320 MHz FSB vendar pri 1.75 V... vendar se mi to ze zdi dosti...pa se zracno hlajenje sem pocil gor... tak da sem cist zadovoljen z 3,4 HGz >:D

To bo super HTPC racunalce ...

Res fala vsem za pomoc...

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

JIM22 ::

No fajn da ti je ratal navit zadevo. Ram lahko še mal bol naviješ in mu kamot daš 3,1 al pa tud malenkost več sokca. Ne bo problema, če je vent gor.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Bug ::

ellow

Seveda, sem se spilal da vidim kolko se lahko iztisnem...
In na 3.3V >:D (z 12 cm ventom ki piha po njih) mi delajo na 235 MHz na 2-3-2-5 :D Slo je tudi do 240 MHz al mislim da pa je to plafon...

Tak, da evo... OC izletek se je izcimil za kar fajn uspesnega :D

fala za pomoc...
se se cujemo ko bom kaj spet navijal >:D

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater cip ima ram?

Oddelek: Strojna oprema
8981 (833) tiborrr
»

Katere rame kupt???

Oddelek: Kaj kupiti
251970 (1306) TommyLee
»

BH-5

Oddelek: Navijanje
52021 (1748) royal
»

Kateri ram...

Oddelek: Kaj kupiti
461798 (1280) Tic
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382685 (1621) DimmniBurek

Več podobnih tem