» »

Tih racunalnik do 1000 Eurov

Tih racunalnik do 1000 Eurov

meszaj ::

Pozdravljeni!

Kupujem nov računalnik do 1000 eurov. Prosim Vas za nasvet, kakšna naj bi bila konfiguracija, da bo racunalnik cim bolj tih. Nekaj zahtev bom napisal spodaj. Komponente bom kupoval v Avstriji pri Peluga, ker je dosti ceneje kot pri nas.

1. Racunalnik bom uporabljal za programiranje, obcasno video montazo, obcasno igranje iger. Navijal ga ne bom.

2. Zelo sem alergicen na hrup, zato si zelim cim bolj tih racunalnik, s cim manj ventilatorjev - pasivno hlajenje (vodno hlajenje ne pride v postev)

3. Procesor ze imam in sicer Intel Core2Duo E6600 vse ostale komponente in ohisje bi rad (kot ze 3x receno;)) podredil cim bolj tihemu delovanju

4. Graficna kartica je lahko malo slabsa, samo da ne bo imela kakega glasnega ventilatorja - najboljse brez?

5. Ram 2 giga - kateri?

6. Disk SCSI za sistem in enega za podatke ali raje dva serial ata2 v RAID polju ?

7. Disk tudi naj bo tih.

8. Kvaliteta zvoka mi je tudi zelo pomembna, zato nevem ali naj posezem po kaki ne-integrirani Creativovi zvocni in katero maticno plosco v tem primeru izbrati, da ne bom imel dveh zvocnih kartic (eno integrirano + se eno)?

Vsem, ki se boste potrudili se v naprej lepo zahvaljujem.

LP, Mes
  • spremenil: meszaj ()

dzinks63 ::

:)) Tuki imaš celo bazo predlogov : Customized Quiet PCs in vse kar te zanima

Čmrlj ::

Procesor že imaš zelo dober za tako delo, tko da ti priporočam kako p5wd-h deluxe ali abit AW9D-MAX, ter 2x1gb Crucial Ballistix ddr2 800,grafična 7600gt gigabyte silent pipe2 ali asus silent varjanto, lahko pa posežeš po kaki 8600gt(samo zaenkrat ni pasivno hlajene, in vprašaj če sploh bo).Najbolj tihi diski po mojih izkušnjah so Seagate,zvočno bi pa jaz vzel SB Creative X-Fi Fatal1ty FPS.

No v slo bi jst recimo v tvojem primeru vzel nekaj takega:

asus P5WD-H deluxe-200 eur
2x1gb crucial ballistix= 215 eur
7600gt silent ali 8600gt (non-silent)-cca 140 eur
SB Creative X-Fi Xtreme Music OEM- 90 eur
zdaj nevekm kok diska rabiš recimo da-2xSEAGATE 320Gb SATA300 Barracuda 7200, 16Mb=170 eur
Enermax Liberty 500w-100 EUR
OHIŠJE AEROCOOL T40-75 EUR

skupaj-990 eur v slo

edit.Cooler pa lahko vzameš kakega infinity-ja ,gemin II ipd... ter montiraš gor eden 12cm 18db ventilator in bo zadeva precej tiha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Grimlord ::

čmrlj, kako da ne? Pasivno hlajena 8600GT
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

meszaj ::

Hvala vsem trem zaenkrat, pravkar studiram vase predloge. Ob morebitnih vprasanjih se spet javim.

Najlepsa hvala, lp.

meszaj ::

Prosil bi vas tudi za nasvet katere Rame naj vzamem. Gledal sem tudi druge teme na forumu, ampak pri Pelugi nimajo ne Patriota ne Crucial Balistic, ker sam nimam pojma...

Prosim za nasvet iz tega seznama: Klik na Peluga

Hvala!

Fr33man ::

Si bom kr tole temo mal sposodu, k vidm da bežno omenjate SCSI diske. Mene zanima, ali je možno te diske normalno prklopt na klasično matično ploščo, al je treba met kake specialne prklučke?

sweeti007 ::

pozabli ste na kak dober pasiven hladilnik

za scsi diske rabs poseben kontroler za delovanje

meszaj ::

Po intenzivnem prebiranju testov in vasih predlogov (hvala vsem) sem sestavil trenutni seznam konfiguracije (glej spodaj). Manjkajo se tri kljucne komponente (maticna plosca, rami in pa pasivni hladilnik za procesor). Prosim za komentar in predloge.

Procesor: Intel Core2Duo E6600 Sockel-775 boxed, 2x 2.40GHz, 266MHz

Hladilnik za procesor: ???

Rami: ????

matična plošča: ???

grafična kartica: Gigabyte GV-NX86T256D - 140,00 €

DVD-RW: Samsung SH-S183L SATA - 32,68 €

Ohišje: Antec Performance One P182 - 126,53 €

napajalnik za ohišje: Antec Phantom 500 PEC - 115,54 €

Zvočna kartica: SB Creative X-Fi Xtreme Music - 78,00 €

branje kartic: Sony MultiCardReader, intern, black - 7,90 €

trdi disk: WD Caviar SE16 WD3200KS - 99,89 €

Hvala vsem v naprej, res mi pomagate - me ze glava boli od brskanje in branja testov :))

kapca81 ::

Mogoče predlog za hladilnik (če že vztrajaš pri pasivnem hladilniku):

Trelmaright HR1, zdraven pa TR Duck, ki jo montiraš na hladilnik in zadnji 120 mm ventilator (po testih sodeč gre potem za čisto spodobno hlajenje).

Pa še par testov: Silentpcreview, Bigbruin, OCIA, PcP.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

KandazaR ::

Na tvojem mestu bi disk zamenjal za samsunga 500GB. Ker se ukvarjaš tudi z video montažo boš za dodatni prostor hvaležen pa še cena je ugodna. Ga imam tudi sam in moram reč da je tih in da se zelo malo greje (brez hlajenja ne preseže 30 C).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

meszaj ::

Naj dodam, da mi maticna asus P5WD-H deluxe ni vsec, ker ze ima integrirano zvocno kartico, imam pa namen poseci po SB Creative X-Fi Xtreme Music in se mi ne zdi smotrno imeti dveh zvocnih v sistemu.

@KandazaR: Diska bosta dva v raid polju, zato bo prostora dovolj. Izbral sem ju zato, ker jo priporocajo tukaj

@kapca81: A tale Thermalright HR-01 775 ne bi bil dovolj brez Fan Ducta? Ne namervama navijati.

Hvala

Daliborg ::

vse razn diska in opticne enote se da dobit stock silent. Tako da navem kolk tih ne bo. Bos na istem kot jaz vse pod vodo razen disk in dvd se dereta, ce imas komp 24/7 se na disk kr privadis, ampak mi pa olekne ko ugasnem komp :))

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

KandazaR ::

@meszaj: če ja pa tako potem pa bosta zadostovala 2x320GB diska. Vse (oz vse za katere jaz vem) današnje matične imajo integrirane zvočne.

meszaj ::

@KandazaR: Aha hvala. Tega nisem vedel, oziroma cedalje bolj iscem, vidim, da imas prav. Je kar nekaj let minilo namrec odkar sem kupoval racunalnik...
Pa so te integrirane zvocne kartice v redu? Dosedaj sem uporabljal Soundblaster extigy za prenosnik...

frudi ::

integrirane zvočne so bolj kot ne za prvo silo. saj podpirajo prostorski zvok in kup efektov, ampak še vse, ki sem jih preizkusil:
- so imele precej neizrazen zvok
- so hreščale
sploh hreščanje je nevzdržno...

dosti boljše boš naredil, da kupiš ločeno zvočno in to integrirano enostavno izklopiš v biosu.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

kapca81 ::

Thremalright HR 01 je po mojem učinkovita rešitev predvsem s tisto "račko". Poanta kombinacije je v tem, da lahko za odvajanje toplote uporabiš že obstoječi 120 mm ventilator in ne povečuješ glasnost.

Brez tiste "račke" ti po moje hladi slabše kot stock hladilnik (sploh v load-u). Brez tega dodatka ti bolj priporočam uporabo Scyhte hladilnika brez ventilatorja. Pa še par jurjev boš prišparal.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

meszaj ::

@frudi: Hvala. Tega nisem vedel, da se da zvocno disablati v BIOSu.

@kapca81:
Vzel bom to ohisje klik1 klik2, ki ima precej dobro poskrbljeno odvajanje toplote iz ohisja se mi zdi. Zato me zanima ali bi bilo pasivno hlajenje procesorja, samo z rebri, dovolj. Verjetno, da?

ShARk63 ::

RAM: Crucial PC5300 2*1GB CT12864AA667.16FD 135€

ce da ne bos navival, bo dovolj hladilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ShARk63 ()

kapca81 ::

Po moje bo OK. Pri tvijem ohišju bosta oba ventilatorja za odvajanje toplote zelo blizu hladilniku.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

Čmrlj ::

Čist za info, sem probal Infinity na navitem e6600@2.8ghz pa je load temp cca 65-68 stopinj, tko da ni panike;)

edit:sj je v pelugi ASUS P5W DH Deluxe za 172 eur,rame pa lahk vzameš Corsair DIMM XMS2 Kit 2048MB PC2-800 (TWIN2X2048-6400) za 126 eur,coolerjev pa ni pametnih na izbiro v pelugi;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

jan01 ::

Večina asusovih matičnih(razen tiste cenejše) imajo za zvok adi, ki je veliko boljši od realteka, ki ga imajo večina matičnih plošč.

Čmrlj ::

btw tisto sem govoril za Infinity kot pasivni cooler,da nebo pomote:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tihega sistema

Oddelek: Kaj kupiti
162182 (1814) Rešpetlin
»

FunTech Summer edition

Oddelek: Kaj kupiti
51549 (1312) Loki
»

Katero zvočno kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
111732 (1499) neres
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
51162 (1061) nbzR
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796320 (4787) strumf666

Več podobnih tem