» »

Nintendov Nunchuck na USB?

Nintendov Nunchuck na USB?

David1994 ::

Zanima me, če je mogoče povezati Nintendovega Nunchucka (dodatni daliner pri Wiimote-u) povezat na USB da bi ga lahko uporabljal tudi na računalniku (z vsemi funkcijami: joystickom, pospeškomerom in knofi)... Zaželjena je tudi knjižnica za Visual C# :)

Za tiste ki neveste kako Nunchuck zleda:
  • zavaroval slike: madviper ()

ql000 ::

Načeloma se vse da, samo vprašanje znanja in motivacije. Malo pobrskaj po netu, če je kdo kaj podobnega že delal.

OrkAA ::

Zakaj bi pa to počel, če se da lepo povezati Wiimote direktno prek bluetootha?

balocom ::

Za wiimote sm slišov da je neka kniženca za C# (pr Visual Studiu je tko 1. stran starn z kao novicami pa je blo enkrt gor da so nardil pr M$ libary za to čudo).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

BluPhenix ::

Če ga igre ne podpirajo ti karkoli od tega bolj malo koristi.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

David1994 ::

@ql000: Sem ze iskal, pa se nic ne najde

@OrkAAA: Ker je Nunchuck veliko ceneje in je manj moznisti da pride do motenj signala

@balocom: Za Wiimote ze vem da se de dobit, sam kot sem OrkAAA-ju reku

@BluPhenix: Hehe... niso vse igre kar se lahko na racunalniku dela... pa tudi ce bi se potrudil in spisal program, ki bi emuliral tipkovnico in mis bi se dalo! Jaz bi rabil za komandiranje mikrokontrolerjev...

BluPhenix ::

PA nebi potem raje demoliral stvari in spisal driver za mikrokontroller? Malo reverse engeneeringa?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

David1994 ::

Niti ne ;)

Kot mikrokontriler sem mel v mislih to:D

Lahko se smejes kolikor se ces, sam Lego niso sam igrace za ta male otroke8-)

a13misko ::

Ja tudi samo sem hotel kupiti LEGO Mindstorms NXT Kit pa je zmanjkalo denarja. Sem ga pa preizkušal že v živo in je ta prava stvar za odrasle otroke :D

David1994 ::

Lepo videt da se nekdo strinja z mano ;)

madviper ::

Sicer ste mal zašli na off-topic, ampak Lego Mindstorm so zakon igrače za odrasle. Obstajajo celo tekomovanja v tem razredu in podobne zadevščine.
I'd like to do something crazy!

BluPhenix ::

Zakaj bi se pa smejal, pač tudi mikrokontroler. Sicer ne poznam kako se zadevo programira, ampak se mi nekako zdi, da bi se dalo nunchuk tudi reverse engeneerat za to. Ali pa samo vzameš en joistick in žiroskop in je rešeno :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

madviper ::

Te "legice" se programira v neki prilagojeni verziji Basic-a.

Za revers ingenering je potrebnega veliko znanja, časa in potrpljenja. Tak, da če ima kdo te lastnosti se ga kr naj loti.
I'd like to do something crazy!

David1994 ::

BluPhenix, kaj pa ce bi mi ti naredu nacrt za to... jaz se ne glih spoznam kej dosti na elektroniko... se sele privajam ;)
Madviper, se dobi original program prav od lego ki je, morem priznat, otrocji... se da pa tudi staknit programe kot so NBC, ect. ki mas pole ubistvu c++ (vsaj ponavadi, ce ni kak svoj jezik) pa se da dobit tudi (mani najljubse) knjiznice za razlicne programske jezike pa da je "pamet" v racunalniku in mikrokontroler samo komande izvaja (brez da bi kak program laufal gor8-)

PaX_MaN ::

Simple Nintendo Wii Remote Framework for Linux. Naj bi delalo tudi z nunchukom, ampak je za le za Linux.

David1994 ::

hvala ker si se potrudu, sam kaj ko mi ne nuca, ker jaz iscem nunchuck na usb, BREZ wiimota(predrag)

PaX_MaN ::

EDIT: Ja, na wiimote ga moraš priklopit. Mnja, kakega hacka pa res še nisem zasledil.

Tukaj je pa polno informacij o nunchuku. Mogoče kaj pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

ql000 ::

Iz tistih hex dumpov komunikacije bi se dalo marsikaj ven dobit. Samo moraš pa res enega najt, ki se mu bo RES dalo zezat s tem. Pa brez osciloskopa verjetno ne bo šlo! Po mojem bi prej prišel čez, če bi šel razvijat svojo zadevo. V tem primeru je vse kar rabiš samo komunikacijski protokol med napravama, pač da veš kaj se pogovarjata.

Čisto ideja: USB - PIC18F4550 ta bi hendlal USB komunikacijo, ta bi potem komuniciral z nekim drugim uC, ki bi imel pa pospoškomere, motorčke,...

David1994 ::

hmmmm... to pa niti ni tako slaba ideja;)
edini problemcek... sem zacetnik pri tem pa bi blo fanj da bi mi kdo pokazal kako preprosto vezje s tem PIC-om... pa bi blo fanj da bi mi se razlago kaj je kjera komponenta, da bi tocno vedu kaj pri hteju narocit

Zgodovina sprememb…

ql000 ::

Hja, zadeve niso ravno trivialne. Zdej, če nimaš vsaj malo znanja elektronike, programiranja (C), se bojim, da je zadeva oz. končni cilj zelo oddaljen! Lahko se pa lotiš, pa boš videl. Z majhnimi koraki se da zelo daleč prit!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wii - nov uporabnik

Oddelek: Konzole
6752 (645) mihastopar
»

Robotika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
264082 (2770) darkolord
»

Kaj pravte na Nintendo Wii? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Konzole
29425850 (18194) Raziel
»

Resnične fotografije Wii dodatkov

Oddelek: Novice / Konzole
74237 (3917) Matrin
»

Izbira mikrokrmilnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313305 (2902) BluPhenix

Več podobnih tem