» »

malo pomoči glede prenosnega diska prosim ...

malo pomoči glede prenosnega diska prosim ...

baska ::

Imam prenosni disk WDC WD80. Vse datoteke z nekega računalnika sem kopirala na disk, sedaj pa mi na drugem računalniku prikaže le mape, podmape ..., ki pa so prazne. Sumim da je problem v File Sistemu, vendar ne vem kako bi ga spremenila (na prenosnem disku je namreč FAT32, na trdem disku računalnika pa NTFS). Poskusila sem že z ukazom "C:\ CONVERT C:\fs:ntfs" vendar izpiše "Invalid drive specitication". Imaš kako idejo kaj bi bilo pametno naredit? Al so datoteke pač šle papa? :S

Matek ::

Ne, v filesystemu ne more biti problem. Ko ti disk (FAT32) priklopiš na računalnik (NTFS) in začneš kopirati v katerokoli smer, se podatki prekopirajo neodvisno od filesystema. Si prepričana, da je kopiranje v osnovi potekalo brez težav? Poskusi s kakim programom za reševanje podatkov, kot recimo GetDataBack.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

amigo_no1 ::

convert C: /fs:ntfs
Najde chkdsk kakšne napake ?

Zgodovina sprememb…

baska ::

hvala vama za pomoč, sam vseen še tistih datotek kr ni.
Poskusla sem z GetDataBack pa ni nič novega našlo.
Če "C:convert C:\fs:ntfs vpišem" v cmd mi pa izpiše "Invalid drive specification"...

krofko ::

Pa si prepričana, da ima prenosni disk oznako C:? To je ponavadi prvi sistemski disk, prenosni disk pa ima verjetno kakšno drugo črko (D in naprej).

baska ::

Joj, narobe sm napisala zgori... sej pravzaprav sm napisala "convert E:\ fs:ntfs", sam ko ne vem kak naj tisti začetni "C:>" spremenim sploh, da bi še tam E lahko vpisala ... :\

jan01 ::

Sploh ni važno. Le prilepi tole CONVERT E:\fs:ntfs

baska ::

Sej, če to napišem mi izpiše "Invalid drive specification" ...

jan01 ::

Oprosti moja napaka(prej sem namesto / napisal \)
Napiši:
convert E: /fs:ntfs

baska ::

Ok, sem vpisala. Pa me pol sprašuje po trenutnem "volume label"-u za ta disk ... sam če napišem že prej vol e mi ga sploh ne zazna, oz. piše, da sistem ne najde tega diska ... :\

___ ::

poskusi tole...da boš vidla če so datoteke še tam......poglej velikost teh map. če mape zavzemajo nekaj prostora...potem so datoteke še notri.če pa ti napiše 0 kb potem veš da so prazne..pa tud splošno poglej koliko je disk zaseden.

da se neboš zastonj trudila..najprej poglej koliko prostora tiste prazne mape zavzamejo...

baska ::

Hvala za še eno idejo. Torej glede na to, da mape zavzemajo 0KB in vsebujejo 0file-ov, se ne rabim več preveč matrat ker teh datotek ni, ne?
Aja, ma mogoče smisla iskat te datoteke na računalniku s katerega sem jih posnela? Sam sm ga vmes formatirala, tak da takrat sem jih sigurno dokončno zbrisala pa se jih ne da več najt, ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelika datoteka

Oddelek: Pomoč in nasveti
72806 (2273) KoMar-
»

NTFS

Oddelek: Programska oprema
385251 (4838) 5er-->
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493745 (2998) Stoyc
»

kako razsiriti datoteko večjo od 4gb?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131241 (1241) Mr.B
»

? spremeniti FAT32 particijo v NTFS, ne da bi formatiral? Help!

Oddelek: Operacijski sistemi
112631 (2407) ZLOky

Več podobnih tem