» »

Vista neprijazna do baterij

Vista neprijazna do baterij

Gizmodo - HP-jevi inženirji se pritožujejo nad visoko porabo električne energije Microsoftovega novega operacijskega sistema, za kar naj bi bil najbolj odgovoren prenovljen uporabniški vmesnik, imenovan Aero (kot najbrž veste, se mora za njegovo lepoto potiti grafična kartica). V Redmondu so obljubljali nižjo porabo v primerjavi z XP-ji, kar je trenutno res le pod pogojem, da Aero ni vključen. Problem se je pojavljal že v fazi testiranja beta, ko so pri Microsoftu trdili, da bo do izida odpravljen, trenutno pa se širi mnenje, da so vse skupaj porodne težave, s katerimi se bo treba sprijazniti, saj so se zgodile tudi ob izidu prejšnjih Oken.

Izvorna novica.

34 komentarjev

Luka Percic ::

Mavrik ::

Zanimivo je, da se večina Aero efektov izklopi, ko gre prenosnik na baterije.
The truth is rarely pure and never simple.

Frgazor ::

Kaj je to večina, ker ne opazim razlike?

Mavrik ::

Ko maš na power saver, več ni transparence pa nekaterih animacij.
The truth is rarely pure and never simple.

Spc ::

Najboljši je še vedno Windows Server 2003, Datacenter Edition ki nima nobenih lepih grafičnih podobic in tako prišpara na bateriji in deluje hitreje.
:)
 

Matek ::

Luka Veliki, saj tudi v tej novici pise, da je Microsoft obljubljal boljsi pwoer saving. Tako da sta obe OK. Tisto so bile microsoftove obljube, o se pa zdaj doloceni proizvajalci pritozujejo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Sunna ::

Skrajen čas, da se kaj spremeni na trgu baterij. Ista tehnologija je že celo večnost.

Mavrik ::

Power saving dejansko je slabši, pri meni je razlika za 20min v korist WinXP pri maksimalnem varčevanju baterije. Verjetno je kaj povezano tudi z (baje) slabšim SpeedStepom.

Spc: Zaj boš mi še pa ti lepo razložo, kako si dobo 3000$ vredno licenco, namenjeno samo datacentrom, za tvoj laptop ;)
The truth is rarely pure and never simple.

darkolord ::

Pa kakšen laptop ima, da ima not stlačenih tolk procesorjev in na desetine giga rama (sej zato vzameš datacenter, ane?)

Roadkill ::

>> Windows Server 2003, Datacenter Edition

Že iz imena se vidi, da je narejen direkt za laptopa.
Ü

darkolord ::

Manjkal bi še LongDick edition. Only for The Ones.

Spc ::

Spc: Zaj boš mi še pa ti lepo razložo, kako si dobo 3000$ vredno licenco, namenjeno samo datacentrom, za tvoj laptop ;)

Kolega iz amerike ti ga pošlje, ki ga je dobil zraven hudega serverja katerega je kupil za svojo firmo.
Vi se kar hecajte ampak datacenter dela najhitreje in zakaj nebi imel hitrejšega notebooka če ga lahko imam pa še dual core je kar zna datacenter fajn izkoristit.
:))

Že iz imena se vidi, da je narejen direkt za laptopa.

Ja sej zgleda, da je vista boljša ker ima ime bolj na "mestu" za laptope.
Plus tega pa kateri os hitreje popapa baterijo tisti je bojši ker tukaj gre samo za ime os-a in ne učinkovitosti os-a.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Frgazor ::

Mavrik: hm, pri meni sicer zmanjša osvetlitev ekrana in upočasni grafiko, ampak pri aeru pa vsi efekti s transparenco vred ostanejo in dela normalno...

Jaffa ::

Kolega ma NC8430 in se ne da nikjer nastavit, da bi procesor spustil frekvenco, tud če daš max power saving. Nonstop dela na 2GHz in ventilator nonstop piha (dejansko ima zdaj laptop glasnejši kot pa stacionarni računalnik 8-) ). Aero se pa tud izklopi, če je na bateriji. V visti drži baterija skoraj polovico manj časa, kot na XPjih ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

darkolord ::

Vi se kar hecajte ampak datacenter dela najhitreje

Ne boš verjel, to ni res

Pithlit ::

Hudo... z Darkotom se strinjam. Upam da nisem kaj bolan...
Life is as complicated as we make it...

Luka Percic ::

V visti drži baterija skoraj polovico manj časa, kot na XPjih ...


Zanimivo, meni drži baterija do 5 ur na visti(9 celična).

Na minuto natančno nevem, ampak meni zdrži pribl- isto
jah bi blo treba stestirat...

Spc ::

Gremo delat teste Windows Vista vs Windows Server 2003, Datacenter Edition na istem računalniku pa bomo vidli kateri windowsi so hitrejši.
:))
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

darkolord ::

Nared rajši Windows Server 2003, Standard Edition in Windows Server 2003, Datacenter Edition...

Jaffa ::

Luka Veliki: Kateri prenosnik/CPU?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Luka Percic ::

Dell inspiron 14,1 1440x900, core 2 duo 1,8Ghz ,2GB rama Gma950, 9 celična baterija.
Poceni pa še zdrži dolgo(ja pa grd ter debel- nemoreš met vsega).

No, resnici na ljubo, zdrži pet ur če ne bere dosti z diska (deskanje), ter ima monitor na min osvetlitev.

specterss ::

Mislim da bi morali najprej pri nvidii in atiju malo razmisliti o kakih power-save grafikah..
pač takrat ko se ne dela igric, bi pa ja lahko kaj bolj pametnega naredili, kot pa da grafika stalno nabija v gigaherc in v cel gddram.
Že nekaj časa imam očutek, da grafična požre bistveno več kot monitor. In vse samo zato, da je nek piksel malo lepše pobarvan.
Sicer upam da zdaj ko je amd potegnil atija, bo morda tudi kaj svoje pameti dodal.

Mavrik ::

Jao, nVidiine pa ATijeve grafične majo že power saving kar lep čas. ATi temu pravi PowerPlay, za nVidiio pa ne vem. Moj Radeon X1600 se ko je na bateriji kar lepo da dol na 153/132 MHz ter se preklopi v nižjo voltažo, poraba pa takoj pade.
The truth is rarely pure and never simple.

specterss ::

Žal ne spremljam preveč grafičnih čipov. Samo ker vsepovsod govorijo o nekaj sto vatih...
Seveda pa verjemem, da so čipi za prenosnike manj potratni.

Zheegec ::

Integrirane grafične kartice imajo vedno nizko porabo, tako od AMD (x1100) kot od Intela (GMA950), ločene imajo seveda porabo višjo, to je čisto logično, pa čeprav maksimalno varčujejo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BaToCarx ::

Naj kdo od vas poizkusi če dela http://www.diefer.de/speedswitchxp/ na Visti.

tiborrr ::

Kurc po Visti, a kaj ti to pomaga, ko driverje za XPje isces z lucjo pri belem dnevu, vsaj pri Santa Rosa / Calistoga platformi. Za nV GPU itak ne dela noben uraden Forceware driver, ne mobile ne navaden, za bluetooth ga lahko iscem na Luni, za zvok pa se ga sedaj nisem nasel, ker noben ne dela. Kurc po Microsoftu in njegovem forsiranju 'Vista ready' notebookov.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Mavrik ::

Ne vem od kere firme maš zadevo, samo velika večina proizvajalcev je že davno izdala vse potrebne driverje in so v bistvu prenosniki daleč najbolj podprti. Jaz mam polni nabor gonilnikov že od nekje druge polovice februarja.
The truth is rarely pure and never simple.

tiborrr ::

HP Pavilion dv6231eu - Yonah 2250, 2x512MB Kingston HyperX 6400 - dc, GF7400go, i945+ICH7M. Lahko ga jebeš, nobeni driverji za zvok ne pašejo. Seveda so za Visto na voljo vsi, za XPje pa jih je le par (neuporabnih) - touchpad, ekstra knofeki ipd...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

zee ::

Lenovo ima tudi to podprto od uradnega izida Viste naprej oz. se celo nekaj dni prej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Matevžk ::

Dobil sem občutek, da si niste vzeli niti 10 sekund časa, da bi prebrali (kratek in jedernat) opis njegovega problema ...
lp, Matevžk

Mavrik ::

Jap, jaz sem tudi komaj po postu opazo, da on rabi driverje za XPje, ne za Visto. Nimam pa pojma kaj to dela v komentarjih na novico o Visti.
The truth is rarely pure and never simple.

Matevžk ::

Izraža svoje neodobravanje do dejanj proizvajalcev stojne opreme, ki za "stare" operacijske sisteme ne skrbijo več (čeprav na novem operacijskem sistemu še niti ne dela ves namenski softver).
lp, Matevžk

tiborrr ::

Lepo, da me vsaj nekdo razume... :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 16 je tu

Oddelek: Novice / Brskalniki
3712148 (9807) dukenukem
»

win 7 ne zazna 4G rama

Oddelek: Operacijski sistemi
132379 (1878) Ashrack
»

Ubuntu klon Windows XP, Microsoft nima nič proti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
304227 (2566) Relanium
»

WIN Vista keri build?

Oddelek: Operacijski sistemi
191350 (1055) majeric0
»

Vista neprijazna do baterij

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
344089 (2430) tiborrr

Več podobnih tem