» »

Kateri mp3 player - visji cenovni razred?

Kateri mp3 player - visji cenovni razred?

mare92 ::

Hej!
Kupujem nov mp3, saj mi na starem nanu ni bilo dovolj prostora. Kaj priporocate do 300,350€? posteno povedano bi mi bilo 8GB dovolj, zato sem gledal ipod nano 8gb ter ipod video 30gb(ali so te novi 6.generacija??)..hocem kvaliteten zvok, da ne bo vecji kot video ter dober interface.radio mi ni prioriteta, diktafona pa ne bi uporabljal. na ipodu pogresam moznosti backgrounda..kaj pa kaksni iRiverji,Zeni,Zuni?vsak nasvet je dobrodosel! LP

Tr0n ::

Sam imam Creative Zena 30 GB in je zelo cool zadevscina. Podpira MP3, MPEG1,2,4, DivX, XviD, JPEG,.. v glavnem vecina popularnih codecov. Baterija tudi trzi, kvaliteta zaslona je cool, imas se radio sprejemnik in mikrofon,...

MeGreat ::

Hmm, je tole robustno? Mislim, jaz bi uporabljal za šport in bo skoraj sigurno kam padel ipd.(mora biti majhen)
Jaz tudi podobno iščem cena 150-200€ mogoče malo več

>>><<< ::

Kupi iPod nano in armband ali pa shuffle, če ne rabiš zaslona.
Mare92, če se ti da še malo čakat raje počakaj na iPhone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

mare92 ::

kaj pa prednosti zena pred ipodom?sam ga se nikoli nisem ne videl ne slisal..pa ne mi metati naprej radia ter diktafona. res mi je pomemben zvok ter interface. iphone ne bo imel dosti prostora, sploh pa si lastim nokio n73, tako da ne rabim iphona.cakam lahko pa na kaksne novosti se kaksen mesec, ker uporabljam ipod vecinoma na morju, izletih..hvala

Ted ::

Cowon D2, Zune...
Mah...

mare92 ::

Ted kje pa naj dobim kaj od tega? Vendar noben ni tako razsirljiv kot iPod..Cowon D2 je sexy...koliko stane?kje jih prodajajo? ter koliko je najvecja kartica ki jo sprejema-ima sploh interni spomin?

Tr0n ::

MeGreat: Robustno, robustno. :)

Zen = iPod killer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

mare92 ::

kaj pa archos?sam nimam izkusenj z temi predvajalniki tako da bi prosil za kaksno obrazlozitev, prednosti...hvala

aja,katera generacija ipodov je nov video 2007 z izboljsanim zaslonom?isto 5?ali je kot 80GB 5.5?zanima me zaradi ipodlinuxa..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare92 ()

Roadkill ::

>> Zen = iPod killer.

Khm... piši "Zen je IMO iPod killer", če nočeš izpasti kot nek brezumni Creative fan.
Zanji Zen (neka 20gb (30?) zadevca nabavljena letos), ki sem ga imel v rokah, me je presenetljivo razočaral. Predvsem kvaliteta gumbov, bizarnost menijev in dizajn. V vseh treh kategorijah slabše od iPoda (imo).
Še moj staaaari iriver h320 ima bolj pomenljive knofe in menije, pa ga večina obravnava kot zelo neintuitivnega.

Moj nasvet je, da kupiš nekaj z 20-40gb prostora. Izbira je tvoja. Z iPodom ne boš falil, iRiver trenutno v tem razredu nima nič frišnega, Zen me je razočaral, ostalih pa ne poznam.

Pomojem se ti ne splača omejevat na 8gb, razen če res rabiš flash player. Meni tudi na 20gb disku zmankuje prostora in moram vsake toliko čistiti, pa sem na začetku mislil, da čez 10gb ne bom prišel nikoli...
Ü

zlobcek ::

Se en glas za ipoda.

Sicer racunaj, da za sport ipod video pomoje ni prevec primeren. Dobis si nanota 8G in dobavis se armband in nimas kaj falit - defenitivno best buy za malo vec dinar :)) .

Sam imam 80G video ze pol leta - dela kot urica.

Tr0n ::

Nisem Creative ne Apple fan. Vem samo, da je Zen iPod killer. Sploh za to ceno. :)

mare92 ::

hvala!potem se bom res najvrjetneje odlocil az ipoda z 30gb prostora. ali kdo ve, ce ta nov 2007 podpira rockbox in pa ipod linux?je se vedno genearcija 5. kot so prisli vn v letu 2005?res mi na ipodu manjka nek lep interface..kaksen background, to pa naj bi imel rockbox.ima kdo kai izkusenj z zune-om?aja..zna kdo oceniti koliko bi izgubil na temu ipodu,ce bi ga prodal cez konec leta in kupil kaj novega?hvala

avarfang ::

Če imaš možnost probi dobit zuna :D
Ga mam že pol leta in mi je precej bols kokr ipod(sm mel prej ipoda, pa ogromn sm jih ze uporablu do prjatlov), interface je men bolši kokr pr applu, k je praktično isti od prvih ipodov.
Edina pomankljivost je da je večji od ipoda(kak 0.7cm višji, pa debel kokr 80gb iPod->ampak majn kokr zen)
Je pomoje tut kr precej odporen na kake udarce, ker je ohišje precej bl robustno kokr pr ipodu, pa bl debelo(od tuki širino), pa še ena stvar je, nemogoče ga je popraskat
+lahko menjaš+ background :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: avarfang ()

mare92 ::

sm slisu da pride v evropo konc leta..bom zdej kupu video pa ga k bo zune vn prsu u evropo prodou pa unga kupu..kje si ga pa ti dobil?

Ted ::

Recimo TUKAJ.
Mah...

avarfang ::

Js sm ga ga dobu v ameriki, ko sem bil tam... 250$(cca dobrih 200€ :)) )

IceIceBaby ::

hmm...tale Zen je cca 25€ dražji od iPoda :) Toliko o navitih cenah iPodov.

Tr0n ::

Pri nas ja. V ZDA je pa 150€. :)

IceIceBaby ::

Na uradni Creative trgovini je 30gb Zen 250 USD. Toliko kot iPod.

LuGi ::

Ipod for the win.. Mam ipod video 30Gb dela ko raketa :D

frikec() ::

Definitivno ZENa.

Edit: še nekaj, da se boš lažje odločil Primerjalna tabela (Zen, Zune, iPod).

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frikec() ()

Roadkill ::

Zuna bi se jaz zaenkrat se izogibal, ker je star komaj eno leto. Pa jaz na splosno izbiram le platform independant gizmote, pa ne vem ce Zune pase v to skupino.

Izmed teh treh bi jaz vzel ipoda. Definitivno. Ce bi imel pa na voljo sirso izbiro, bi si pa ogledal se kake iAudio in podobne playerje, ki se jih pri nas ne da dobiti :)
Ü

mare92 ::

ipod bo padel! danes sem kupil se sennheiser slusalke in mislim da sem kar zadel.zdaj pa me zanima, ce je vseeno kateri polnilec 220v vzamem? Kateri euti priporocate? tisti silikonski moder mi zgleda po slikah prav grd. nocem pa torbice.je kdo kje videl v sloveniji prozoren plasticni etui?btw, kako se obnese audio/video kabel - uporabljal bi ga za predvajanje filmov na kaksnem tv-ju? hvala!

mare92 ::

se cakam na ipoda.vendar sem danes sprobal slusalke Sennheiser MXL 70 VC(vceraj kupil,50€) in so se mi zdele zelo tihe. Priklopil sem vec kot pol cenejse MX 450 in zvok je VELIKO bolj glasen. Je z njimi kaj narobe?
specifikacije MXL 70

Specificaties
Jack plug: 3,5 mm stereo
Nominal impedance: 64 Ohm
Gewicht: 5 g
Transducer principle: dynamisch
Ear coupling: in-ear
Lengte kabel: 0,1 m (+ 1 m verlengkabel)
Frequency response: 18.....21000 Hz
Sound pressure level: 117 dB
THD, total harmonic distortion: < 0,1 %



Specifikacije MX 450

Technical Data
Cable length 1 m
Impedance 16 Ohm
Frequency response 18Hz - 21kHz
Sound pressure level (SPL) 113dB (1kHz/1Vrms)
Ear coupling intraaural
Jack plug 3,5 mm stereo
Transducer principle dynamic, open

Roadkill ::

Nominal impedance: 64 Ohm

Več Ohm-ov, več moči potrebuje za enako glasnost.
Pač jih boš imel bolj naglas. Če ti pa zmanjka moči na izhodu predvajalnika za želeno glasnost, je pa to problem. Imajo pa zaradi tega verjetno čistejši zvok.
Ü

mare92 ::

hvala ti!tak odgovor sem rabil! no, sej bom na ipoda dou gopod ki odklene glasnost do maximuma in mislim da bo kar slo..ja saj zvok je lep in vse..samo so res premalo glasne tudi na najvisji glasnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zune HD prihaja 15. septembra

Oddelek: Novice / Ostale najave
445524 (3377) techfreak :)
»

Apple za novo serijo iPod-ov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
455566 (3557) Jst
»

[MP3] predvajlaniki s trdim diskom

Oddelek: Zvok in slika
364283 (2672) kapca81
»

100 milijonov prodanih iPod-ov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
707803 (5842) frikec()
»

Konec z iPodi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
668688 (6523) Nejc Pintar

Več podobnih tem