» »

[c#] prenos podatkov oz. objektov med formami

[c#] prenos podatkov oz. objektov med formami

patriot10 ::

Zdravo!

Prosim za eno majhno pomoč. :)

Zanima me, kako bi lahko elemente Listbox-a, prenesel iz Form1.aspx v Class (.cs), ki je ločen od Form1.aspx?

Torej...stvar je takšna ->delam že na dokončanem projektu, ki rabi par "lepotnih" popravkov. Pri "splošnih pregledih" moram dodati 2 listboxa. V enem bodo vsi stoplci tabele (listbox1), v drugem pa bodo samo izbrani stoplci (listbox2), ki si jih bo lahko uporabnik sam prilagajal. Potem mi iz listboxa2 zgenerira tabelo (gridview), ki se pokaže na Form2.aspx, torej tam vidimo samo stolpce, ki smo jih izbrali oz. dodali v listbox2. vse to poteka preko enega Classa, ki vse to zgenerira.

elemente sem v listbox dodal takole (Form1.aspx) -> lbX.items.add (new ListItem("Vnešeno", "enteredData")); //in vse ostale na isti način torej ("ime", "value")

v Class sem pa napisal:

string result = "select ";
for (int i=0; i< = lbX.items.count)
{
if (i != lbX.items.count)
{
result += lbX.items[i].value;
result +=", ";
}
else
result += lbX.items[i].value;

result += " from ime_tabele";
}

zaenkrat moram samo ta select stavek prilagodit tako, da bo delalo. tole sem si zaenkrat samo zamislu in zlil na papir, tako da še nism niti probal če bi select sploh deloval (pomoje bi mogel). :D pač težava je v glavnem v tem, da v Class-u ne morem uporabljat "lbX-a", ki je objekt na Form1.aspx. :(
Prosim za nasvet.

Ker sem bolj-kot-ne samouk in še nisem veliko programiral v c#, se lepo zahvaljujem za vašo pomoč.
FORZA JUVE!
  • spremenilo: patriot10 ()

patriot10 ::

Zdravo!

Sem pregledal nekaj spletnih strani o tem in sem zasledil besedo "Session"...ko sem tole nekako naštudiral, sem ugotovil, da prenaša podatke Webform -> Webform in ne Webform -> Class, tako kot bi jaz potreboval.

Napiše mi:
The name 'Session' does not exist in the current context



Na eni spletni strani sem zasledil:
Namely, you can't have a Session object in a class. Objects like Session or Request, can' t be in classes, but only in WebPages and WebUserControls.



Če kdo ve bilokakšen način za prenos podatkov iz Webforma v Class, ga prosim naj pove.

Hvala za v naprej.
FORZA JUVE!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: patriot10 ()

darkolord ::

Metodi v drugem classu lahko kot parameter podaš referenco do listboxa iz webforma


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C#] Delo z okni - urejanje osebe

Oddelek: Programiranje
8927 (799) darkolord
»

parsanje podatkov iz strani

Oddelek: Programiranje
131869 (1664) commissar
»

[C#] pomoc pri vpisu elementov v listBox

Oddelek: Programiranje
101196 (1111) keworkian
»

C# Program

Oddelek: Programiranje
393007 (1930) Spura
»

C#, Dodajanje podatkov v Arraylist z Gumbom

Oddelek: Programiranje
82203 (2042) Beezgetz

Več podobnih tem