» »

BioShock

BioShock

««
9 / 11
»»

Tr0n ::

SPOILER WARNING!


Tisti, ki ste igro že končali in vas zanima malce več o subtilni, a genialni zgodbi mesta Rapture, vam priporočam branje tega intervjuja oz. intelektualne diskusije z očetom igre BioShock, Kenom Levine.

V intervjuju so pojasnjeni številni delčki zgodbe, kot npr. kdo sploh smo v igri, kaj je pravzaprav glavno sporočilo igre, kaj se je zgodilo s to idealistično idejo mesta Rapture, kako je prišlo do državljanske vojne, kakšne so podobnosti in razlike med glavnima likoma itd.

http://www.shacknews.com/featuredarticle.x?id=539

Vsekakor vredno branja.

OmegaBlue ::

Fantje, če si želite še pogovarjati o igri izključite pogovor o travniških različicah iz debate. V nasprotnem primeru gre celotna tema pod ključ nek srečnež bo pa ponosno nosil svoj novi naziv.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Tac20 ::

Huh tale bioshock, jst sm kr mal razočaran, najbl nad tem da je res dokaj "temen" špil, hekanje mi je ratal debilno po treh hekanjih, najbolj pa mi je dopizdilo to doom3 način izmikanje mojim strelom in nenadnih nečloveških gibov telih sovragov k ga še ustrelit ne morš dobr če jih je več, ampak se bom potrudu pa še mal igral mogoče me zagrabi, mi je osebno s.t.a.l.k.e.r. veliko boljsi (pa tudi ce ni dobra primerjava)

pozitron ::

Js tut mislim, da ni nič posebnega, odkar špilam cel špil. Sej je zlo fajn igra sam nič spektakularnega. Grafika me spominja mal na doom 3 engine (mal sfrizeran) >:D

Aja pa odloču sm se da pobijam punčke, dobim 160 adam-a >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

Tr0n ::

strictom ::

Enrage je smeha. Pa uni žužki :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

RobbyRS ::

Zakaj mi dejansko v špilu ne dela zvok. V menijih pa začetni 'špici' vse normalno. Ko sem 1x v vodi pa čist nič.
Se komu sanja kaj bi lahk blo?

strictom ::

Kera zvočna kartica?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

macgajver ::

a lahko ugibam vista in realtek hd audio
tenstan krompir je pa zakon

RobbyRS ::

Si pa kr v prve uganil....
Poznaš mogoč rešitev?

ke ke ::

jas sm tud meu probleme z tem v visti.. pa je računalnik za visto naret... pol sm si pa dau XP pa je laufalo normalno

BendeR ::

...

Realtek HD + Vista = win win. ;) Meni dela, a kaj ko me igra ne potegne. Zgodba, ki jo mnogi iz med vas hvalite v nebesa mi je retarded oz. rečimo, da je vidim neke blazne zgodbe, ki bi me vrgla na rit - ko sedim :> .

Grafika ni ne vem bog ve kaj, igralnost je ql, ampak to je tudi vse. Zame je čisto povprečna igra.... Zdaj pa v jok pa na drevo.

P.S. Še sreča, da je prej bil demo in sem zadevo lahko preizkusil. Drugače bi takoj letel v štacuno. Potem sem še celi špil probal, da vidim, če bo kaj boljše, a je žal isto sranje. Igra je po 2 urah igranja letela iz pcja. Pa sem si prišparal 40€, ki jih raje dam na kupček za avto. :D Ne me narobe razumeti, če bi bil špil ql, bi ga nedvomno nabavil - tako kot sem coh, sim city, hl2 ...
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

mat123 ::

@RobbyRS, prva rešitev: z desno miškino klikneš na bioshock.exe (v mapi Bisohock\Builds\Release) in izbereš Lastnosti,
pod jezičkom Združljivost označiš Zaženi v načinu za XP in spodaj obkljukaš Zaženi ta program kot skrbnik.
Vendar potem ne moreš uporabljati dx10 efektov.

Druga rešitev: odstraniš realtekove gonilnike in uporabljaš tiste, ki jih namesti Vista.

Sam imam sicer tudi realtek hd, ampak nimam teh težav (gigabyte ds3).

RobbyRS ::

Hvala mat123;)

Glede driverjev, sm pa poskusil oboje. Prvo tiste, ki jih Vista najde, potem pa še zadnje realtekove, pa mi z nobenimi ne dela. Važn, da ne morm zdj na dx10 igrat špila. Full dobr:P

Calligula ::

BendeR, imas zasebno sporocilo

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

RobbyRS ::

Ima še kdo kakšno idejo, kako bi rešil problem?

macgajver ::

Rešitev je na dlani LINK
tenstan krompir je pa zakon

X-Hair ::

RobbyRS katero maticno imas? Ne poznam resitve sam da vem, da ne bom kupoval in na koncu ne bo delalo.

ahac ::

Men je sicer igra zelo všeč, ampak zgodba se mi ne zdi nič posebnega. Sicer še nisem končal... do sedaj sem videl en velik preobrat (ki je na pol itak enak tistemu z neke druge dokaj nove in uspešne igre) to je pa tud vse. Mogoče kaj še pride... ampak zaenkrat ne bi rekel, da je zgodba genialna.
Je pa res kul vzdušje in zabavno igrat, čeprav se začne mal preveč ponavljat (vedno isti nasprotniki in hackenje) in vlečt (celo igro nekoga iščeš oz. loviš).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

Za celotno zgodbo moras malce bolj globje kopat. Ce samo preletis glavno nit, potem verjamem, da ni nic posebnega.

Je pac igra s toliko globine, kot jo igralec pac zeli. :)

ahac ::

Ah, ja.. zdaj hočeš rečt, da... sem jaz preveč površen? Mogoče pa samo ne dojamem zgodbe.

Mogoče ste se (zarad überhype pred izzidom) odločil, da bo igra 10/10 še preden ste jo igral.. in zdaj pač vidite genialno zgodbo tam, kjer je sploh ni?

Je pac igra s toliko globine, kot jo igralec pac zeli. :)

To je vsaka, če imaš le dovolj domišljije. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Tr0n ::

Ne, ni v domišljiji, brez skrbi. ;)

tt2 ::

A mi lahko kdo pove, kakšen pc je potreben da igra laufa normalno. A je kdo igral na radeon hd 2600?

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

strictom ::

Na HD2600XT GDDR4 laufa povprečno 60FPS na resolucuiji 1156 in max detajlih.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Codename_47 ::

Pozdravljeni!

Imam problem s slabim framerateom pri Bioshocku.

Konfiguracija:

P4 Prescott 3200MHZ 1MB cache
1,5GB DDR400 RAM
7900GS @ 580/1600

Slišal sem, da igra deluje celo na slabših compih, nekdo je govoril celo o 6800GT in podobnih. Sam pa imam npr. na začetku, preden vstopim v batiskaf cca. 25fps, kaj šele ko se začne prava akcija... Spust resolucije s 1680x1050 na 1024 ne pomaga NIČ! Ne vem, je ta procesor res tak shit, ker pomoje je grafična dovolj zmogljiva, sploh pa navita. Driverji so novi, računalnik je bil formatiran pred cca. 2 tednoma. Aja pri demo verziji je bila situacija enaka.

LP

Tilen ::

Vrjetno premalo rama in definitivno preslab procesor. Kaj ti pa napiše benchmark? Kje imaš ozko grlo? [daj kak screenshot] Prav tako nisi nič povedal na kakšnih detajlih ipd. Če je vse na max, potem vrjetno tudi premalo rama na grafični.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Codename_47 ::

Gledal sem porabo v task managerju in se je gibala od 300-400mega.

Detajli medium. Benchmark je vgrajen v igri? Grem pogledat.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Benchmark je vgrajen v igri? Grem pogledat.

Ne ni. Je pa en univerzalen benchmark - tukaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Codename_47 ::

Že videl to, pri minimum imam vse pass, pri recommended pa se zatakne pri cpuju, ramu (< 2GB) ter grafični (< 512MB).

Klemzz ::

pc od moje punce...LOL

Codename_47 ::

The Link doesn't work.

Klemzz ::

vidm da res ne, no uglaunem C1.7GHz, SDR 2*256MB,MX440 128MB >:D

Calligula ::

Ne vem no, mal sem razocaran nad pozresnostjo glede na grafiko.

6800GT se vlece kot creva. Pri Painkillerju je bilo ob tekoci igri mogoce met boljso grafiko kot tu :|

Tr0n ::

Jah 6800 je ze muzejska graficna. Ne mores na UT3 enginu pricakovat cudezev. :)

Tac20 ::

ta bioshock je kr neki, umrem vsake 5 minut, skos sm brez metkov, skos se morm healat, ko se ponovno rodis v vita chamber si brez vsega (v cem je smisel:o), ubit tiste big daddye je skoraj postavljanje na trepalnice, skos sm brez keša, ne razumem plasmidov in tistih slotov pa gen toxicov ne nič,...boh :)

LjubimPeezde ::

za take kot si ti je pač na voljo COD2 na easy mode;)
Za true gamerje pa BioShock na hard

Tac20 ::

Haha verjetno res

Tr0n ::

Jaz zdaj na hard spilam, pa se zaenkrat nisem umrl (3 mapa). Je pa treba precej vec hackat, da kupujes stuff po nizjih cenah in res vse skrite koticke raziskat in pobrat vsak item.

frudi ::

Nekateri tako smo tako igrali že v prvo, sedaj pa pogrešamo še kako višjo težavnost. Kak Impossible z vsaj pol manj vseh resorsov (adam, municija, denar,...) in precej bolj zajebanimi nasprotniki. Da bi, tako kot v SS2, pazil na dobesedno vsak izstreljen metek.
Bo že kdo spacal kak difficulty mod...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

opeter ::

Ali vas nekatere smem vprašat koliko povprečno igrate? Ur, mislim?
Ker za to, da poiščeš vse elemente v igri in prebrskaš vsak kotiček, pa res rabiš dosti časa... ali pa se motim?

jamiroq ::

jaz sem porabil malenkost več kot 25 ur, da sem končal, pa sem pretaknil vsak kotiček. v drugo je šlo še malo hitreje. se mi pa zdi škoda, da niso v zgodbo uvedli vsaj malo branchinga, tako pa se "zlobno" in "dobro" igranje razlikujeta le v končni animaciji in v par vrsticah dialoga :/.

bi pa bilo imho fino, če bi se dalo z bioshock pogonom narediti re-imaging system shocka 2 (pa tudi enke, konec koncev). tako ali tako sem imel ves čas občutek, da igram (poenostavljen) ss2 v drugem okolju...

ahac ::

Jaz sem v igri pogrešal še kakšne bolj normalne ljudi. Razen tistih nekaj, ki ti dajejo naloge, so vsi ostali zabiti slicerji.
Zanimivo bi bilo npr. srečat koga in mu pomagat samo v delu igre ali pa jih vidt kako se kje skrivajo. Lahko bi tole good/bad zadevo razširil še z kakšnimi stranskimi nalogami. Tako je pa Rapture svet zombijev.|O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

Hmm, jaz pa ne bi rekel, da sploh gre za good vs. bad. Glavni liki v igri imajo pac neko svojo agendo, svoj interes, ti kot igralec si pa bolj ali manj postavljen natanko v sredino in nimas kaj dosti izbire.

Edino izbiro, ki jo v igri imas, je usoda sestric.

hyphh ::

BioShock Difficulty Mod

1) Wrench does 1/4 the amount of damage it used to do.

2) Rosie's have 2x more health

3) Bouncers have 3x more health. (The first Big Daddies are not effected)

4) Ammo and money are a lot more scarce.

Calligula ::

Igra je se kar. Ni tako huda kot tukaj mnogi zatrjujejo je pa OK. Me pa se najbolj spominja na igre na video avtomatih.

Gr0unD Zer0 ::

SS2 je res bil survival horror skoraj... vsakega metka je blo škoda... in hibridi so bli dosti bolj grozni od teh splicerjev...
za naslednjika SS še malo manjka

Mavrik ::

Tale review zelo lepo pokaže kaj je narobe z Bioshockom. Namreč to, da je lahka, plitka kopija System Shocka. Je zelo dober špil, a do odličnosti ga ločijo vsi debilizmi v obliki neumnega hackanja, ponavljajočih se nasprotnikov ter lahkosti zaradi Vita Chamberjev in ogromnih količin eve/health packov in nabojev.
The truth is rarely pure and never simple.

strictom ::

Okej, ta revju je faking smešen in faking resničen. Sicer nisem igral SS2 ampak sem pa prekleto zahteven od iger.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Gr0unD Zer0 ::

exactly...
pri SS2 si res pogledal 3krat okoli vsakega kota, da res ni ničesar tam... oni apc slugs(naprimer) so bli redki ko diamanti in robotki so te pomalcali za zajtrk brez tega... vsak strel je moral biti dobro premišljen, dobro namerjen...
bioshock kot naslednik tega ne doseže(čeprav je zelo dober špil...)

a gentle kick in the balls, but in the end of the day you're still walking funny:D

Zgodovina sprememb…

««
9 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bioshock 4

Oddelek: Igre
445160 (583) Netrunner
»

BioShock Infinite (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16422123 (3665) oo7
»

Bioshock 2

Oddelek: Igre
393743 (1655) dronyx
»

Medal Of Honor Airborne (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9610129 (5428) MKC00
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137669 (21888) macgajver

Več podobnih tem