» »

Se mi ga splača nadgrajevati?

Se mi ga splača nadgrajevati?

rkasteli ::

Sistem:
Matična Chaintech Zenith 7NJS Ultra
Procesor AMD Barton 2500+ trenutno deluje na 200FSB (3200+)
2x512 DDR 400 rama v Dual Channel
Grafična ATI 9600 Series
120 GB ATA133 disk


Trenutno mi moj sistem ustreza vendar bi na trenutne cene strejših komponent na trgu malo nadgradil zadevo. Razmišljal sem predvsem da bi zamenjal grafiko in zamnjel ram z 2x1Gb. Rad da bi mi sistem gladko poganjal novejše aplikacije kakor je Vista,CS3 in podobno še kakšno leto, potem pa bi se spravil v nakup novega sistema.

Se je smiselno spravljati v nadgradnjo tega sistema?

Če ima zadeva smisel katero grafiko mi priporočate? ...malo sem gledal po bolhi in za okoli 50-80€ se dobi 6600GT na AGP vodilu...
rkasteli
  • spremenil: rkasteli ()

dzinks63 ::

:)) Zdaj takšne kot imaš želje, mislim, da se ti ne splača nadgrajevat. Tako, da razmišljaj o novem računalniku.
Vse pa je seveda odvisno koliko denarja si pripravljen vložit.

kixs ::

Na kratko bi rekel, da se ne splaca veliko nadgrajevat.

Rami DDR so dosti drazji od DDR2. Graficne na AGP predrage oz. dobis dosti boljso na PCIe. Ce mislis poganjat novejse zadeve, pac potrebujes tudi novejsi hardware.

Ce vseeno gres nadgradit, potem tako naredi, vendar imej racunalnik potem vec kot 1 leto.

LP

sasoz ::

ne splača se ti ga!!!

rajš obdrži disk, pa si nabav eno plato za 80 evrov, npr gigabyte m55s z am2 podnožjem, pa 2x1gb rama ddr2 dobiš za 130evrov, pa naprimer amd athlon 64 3800+ am2, ga dobiš za 80evrov, pa grafo gf 8600gt, za 150evrov. za 440evrov dobiš kr soliden komp, ki bo poganjou visto z lahkoto, pa tud novejši špili ti bodo u ibr delal.

lp.
www.technopc.si
Servis in prodaja računalniške opreme
031574661

rkasteli ::

Kolk bi lohka postavu ceno če bi prodal plato,procesor,ram in grafično?

Katero plato bi se pa se splačal zdejle kupit z AM2 podnožjem do max 100€ ? Sauos je predlagal gigabyte m55s še kakšna ki bi se jo splačal vzet pod drobnogled?
rkasteli

billgates ::

Kupi novega ker ti nadgradnje ne bodo koristile za dolgo, 6600 pa je že šel na večna lovišča.

AapocalypseE ::

Mene pa zanima, če se mi splača menjat moj trenutni procesor za X2 6000+? Menjal bi nekje julija ali avgusta, ko padejo cene. Je mogoče dosti bolj smiselno počakat na kakega štirijedrnega na AM2?

billgates ::

Po mojem se ne splača vzemi raje štirijedrenega ali pa C2D.

suntrace1 ::

Realna cena je okoli 150€, več ne.

Po mojem se ti ne splača še menjat, raje počakaj do poletja in si takrat omisli nov PC, ker bo več hardware na tržišču z nižjimi cenami, pa tudi igre bodo, ker trenutno ni zunaj niti ene DX10 igre, pa tudi tako kmalu jih še ne bo.IMHO.

jperc21 ::

Enostaven odgovor : NE.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

rkasteli ::

Bom z zamenjavo počakal potem do jeseni.

Kupil pa bom sedajle nov disk. Gledal sem SEAGATE ST3320620AS 320GB 7.2/16M/S300 disk, in me zanima kako je z konektorji. Moja trenutna plata ima 2x S150 konektor medtem ko ima disk S300...Lahko S300 priklopim na S150 ali potrebujem kakšen pretvornik?
rkasteli

kixs ::

Konektorji so fizicno enaki.

Pri nekaterih diskih moras preklopit "jumper" za delovanje v SATA-150 nacinu. Pri drugih je avtomaticno. To vprasaj prodajalca oz. bos videl v navodilih.

lp

rkasteli ::

A windowsi XP podpirajo SATA diske,ker sem malo bral po netu da imajo nekateri težave z prepoznavanjem. Zadeva naj bi bila rešljiva tako da pred inštalacijo pritisneš F6 in namestiš kontrolerje. Kdo kej ve o temu?
rkasteli

jest10 ::

Odvisno od tega, ali je kontroler v samem vezju matične, ali pa je povezan preko PCI/PCI-E vodila(čeprav je na sami matični).

LordWorm ::

seveda, pritisnes F6 in vstavis floppy z driverji od sata vodila, ga namestis (samo enter) potem pa nadaljujes z instalacijo windowsow. imam win 2000 in dela sata2 disk ok (opcija 1.5G)
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordWorm ()

cpu ::

windows XP z integriranim popravkom SP1 podpira SATA diske.

kixs ::

cpu:

tako kot je rekej jest10, ce imas integrirano kot npr. Socket 939 in druge, potem nimas tezav. Ce pa imas npr. Socket A plato, potem pa potrebujes disketo z driverjem in nima veze ali imas Win XP ali pa Visto!

lp

rkasteli ::

Imam socket A, kontroler na plati je pa FastTrack 376,ne vem pa kako je povezan. Je drugače integriran na samo plato. Gledu sm za gonilnike in sm najdu na Chiftechovi strani RAID drivers za ta kontroler...to so gonilniki tudi za SATA al ne?
rkasteli

kixs ::

Najbolj ti bodo pasali gonilniki od tvoje mama plate. Prav gotovo jih ze vedno lahko downloadas iz uradne strani.

Te gonilnike potem posnames na disketo in ko bootas Windowse iz CD-ja, ti javi pritisni F6 za dodatne gonilnike in vtaknes to disketo. Izberes kontroler in nadaljujes... potem ti vse deluje s prve.

Ce noces imeti problemov, pa namesti Windows na P-ATA disk in imej S-ATA disk kot drugi disk.

LP

rkasteli ::

To so gonilniki z uradne strani. Samo ne vem ali RAID gonilniki pomenijo da so to tudi gonilniki za SATA.

Vse bi rad prestavil na novi sata disk tega ki pa je sedaj notri pa bi uporabil za zunanjega. Rad pa bi kupil novejši disk da ga potem jesni enostavno prestavim v novo kišto.

LordWorm če sem prav razumel tebi sata2 disk dela na sata150 konektorju... ima sata2 iste konektorje kakor sata?
rkasteli

DJ MartiNi ::

ja ima
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

cpu ::

kva ma veze kakšen CPU socket maš?
ta motherboard link ma nforce 2 ultra 400 chipset(northbridge) link, ki ma native Native Serial ATA support. to pomeni točno to kar sem napisal prej:
vstaviš CD XPsp1 ali XPsp2 ter namestiš winse gor, brez dodatnih driverjev.
Pr enih bednih motherboardih rabiš disketo z RAID driverji, da ti prepozna RAID kontroler, pol se pa winsi naložijo BrezProblema. Tak beden MB je imel moj sosed. RAID driverji so RAID driverji. podpora za SATA diske pa je native vključena v winse XPsp1 ali novejše. Če imaš pa XPsp0 pa rabiš driveje za SATA.
Torej rabiš H/W podporo (northbridge - nforce 2 ultra 400) in S/W podporo (XPsp1+) za SATA HDD, če hočeš naložit winse direkt na SATA disk, brez dodatnih drivejev.

Če ma chipset (northbridge) native support, pol ni problema. Moj motherboard ma npr. native SATA, pol ma pa MB zraven še dodatni kontroler za IDE. To pomeni, da moram imet SATA DVD-ROM in SATA HDD, da naložim winse z BOOT CDja. Jest nimam kej rabit IDE DVD-ROMA. Moj IDE je na voljo šele ko naložim dodatne driverje za moj dodatni kontroler, pol ko so winsi že naloženi.

"There is never enougth RAM, disk space and money"
Asus p5b deluxe, intel e6600, 2GB RAM supertalent T800UX2GC4 2GB PC6400, gainward 8600gt 512MB

rkasteli ::

CPU hvala za pojasnilo, če je tako potem mora zadeva delati brez problemov.

To se pravi če ima sata2 iste konektorje kakor sata potem se disk da priklopiti tudi na sata150 le da bo potem pač deloval z hitrostjo sata150 vodila na matični plošči. Če je princip delovanja sata diskov tak potem za priklop diska ni važno ali je sata 150,sata300 ali sata2, hitrost diska se bo pač prilagodila hitrosti kontrolerja na matični oziroma hitrosti kontrolerja na disku. Se mogoče motim?
rkasteli

cpu ::

mislim, da je moral en moj frend neki nastavt v biosu al pa na disku, da mu je SATA2 HDD začel delat na SATA1 motherboardu. najdu sem eno rešitev; za bios (nastavljen je IDE mode za HDD) link za HDD sem pa prebral da nej bi obstajal compatibility jumper na njemu... pa nisem prepričan.

lp

cpu ::

aja,
nforce2+vista=no go. - nvidia ni naredila podpore za visto za stare čipsete, prav tako ne za geforce5- serija in manj.
nforce3+vista=ok. - sem sprobal na svoji stari kišti pa dela. dela tudi geforce6+ serija in več.

dukenukem ::

gonilniki za nforce 2 plate so že v visti,tko da zadeva deluje preverjeno ;)

cpu ::

izgleda da res, ampak nforce2 dela samo z vključenimi microsoftovimi driverji link. Bolje MS drivers kot nič.:D
na nvidia strani se nforce2 driverjev namreč ne dobi posebej za download.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na matično z ATA tudi SATA ali SATA2???

Oddelek: Strojna oprema
71307 (1144) OChack
»

Sata II enable

Oddelek: Strojna oprema
192012 (1527) boštjan
»

Nemorem instalirat Windows!!

Oddelek: Strojna oprema
181522 (1361) Dekinio
»

Na splošno - sata ali pata?

Oddelek: Strojna oprema
192127 (1703) Poldy
»

a se res nf7-s ne razume s sata maxtor diski???

Oddelek: Strojna oprema
391750 (1206) pingec

Več podobnih tem