» »

Asrock 4coreDual - kako se obnese in kako deluje z DDR 333 rami?

Asrock 4coreDual - kako se obnese in kako deluje z DDR 333 rami?

kody ::

ker bom doma samo "malo nadgradil" svojo staro kisto za starce sem si nekje to ogledal...
ASRock 4CoreDual-VSTA in
Intel E2140....

zakaj....zato, ker nocem gnara metat za mashino in zadeve, kjer sploh ne bodo opazili velikih razlik....in rad bi za njih obdrzal DDR rame in AGP grafiko (6600 GT )

ali naj naredim raje podobno zadevo z AMD procem....hehe

in se eno vprasanje na koliko dejansko delajo tile intel proci....če je FSB 800 MHz...potem dejansko rabi DDR400 ali DDR200...če gledamo na stare rame

jest10 ::

Z malo višjo voltažo ti bo vsak 166(333)MHz ram delal na 200(400)MHz. Ponavadi pa še voltaže ni potrebno nič dvigniti, edino mogoče timinge malo zrelaksirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

opeter ::

kody, jaz imam to isto plato in notri 2 X 1 GB DDR400 (PC3200) RAM-e znamke Kingston Value. Deluje brez problemov. Kupil sem pri nakupi.net.
Zadnji BIOS je verzije 1.80 in podpira vse nove Core 2 procesorjev (4400, 6320, 6420 itn.).

Trenutno imam na plati pentium4 3.0 GHz, kmalu pa ga bo zamenjal kak Core 2 Duo E4300 ali E4400, samo naj bo elektrika manjša... tudi Pentium E2160 je dokaj zanimiv.
Čeprav bi mi bilo bolj po godu, če bi imel proc 2 MB predpomnilnika. Sicer pa ne bi želel za CPU žrtvovati več denarja, kot 100-120 EUR.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

rkasteli ::

A obstaja taka plata tudi za amd procesorje?
rkasteli

jest10 ::

Žal ne. AMD ima kontroler za pomnilnik v procesorju, zato se ne da miksati DDR in DDR2
Plate z AGP in PCI-E pa se dobi.

kody ::

operater...pa na kateri hitrosti ti dejansko dela ram....
mas 1:1 razmerje?

to me predvsem zanima zaradi 333 MHz DDR...hehe

rk7254 ::

Inteli so quad pumped, torej je dejanski fsb (pri 800MHz modelu) 200 Mhz x 4 (quad pumped) = 800 MHz, ddr 400 imajo tudi fsb 200 MHz, se pravi delajo v 1:1 načinu....
Lep Pozdrav...

kody ::

mater sem se odlocil, da bom dokul DDR2 rame in obdržal AGP grafiko....

in kar na enkrat pride v poštev tudi AMD :P z http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...

drugače pa ima kdo dobro idejo za

procesor + matično ploščo, ki ima AGP in DD2 rame ...vse skupaj nekje do 200-250 €, ke renostavno ne bom dajal več za comp, ki ga bodo samo starši uporabljali in jaz za vikende ko pridem domov :P

drugače pa koliko se ceni Barton - M 2400+ na dejanskih 2.4 GHz, 1 GB DDR rama in MSi KT6 Delta matična plošča...skupaj z Cooltek bakrenih hladilnikom

plavi85 ::

Ti raj kup eno plato z ddr2 pa integrerano grafiko in PCI-E frej , al pa ce ti jst prodam atija za 10 eur na PCI-E začasno , pol pa kups enkrat pcie grafo tko k se zagre...

kody ::

ma ne gre zato...da ne bi imel denarja....

gre za to, da bo to mashina od mojih tastarih in rabita malo močnejšega od onega bartona, ne rabita pa tako dobre grafike in je 6600 GT čisto zadosti za njiju

plavi85 ::

Okej to ti bl veš kva rabjo tastari , ampak gre se zato da bobiš plate za isti keš , pol k boš pa hotu nadgrajevat bo pa druga pesem , spet menjat ploščo...in če tvoji starši igrajo quake 3 flatout 2 to kar dela na 6600gt ql , pol jih pa vpraš če gremo kdaj multi ?:D joke , vrjetn ne rabta kej več kokr za pisarniška opravila filme itd...torej ti predlagam saj za naprej gledano , cene so pa itaq tm tm , sej ne uzameš neki najhujšga za pcie ampak povprečnega 60eur 70..dobiš solidno ploščo ddr2 integriran geforce 6100 in PCI-e frej..

Torej :


AMD Athlon 64 X2 3600+ BOX AM2 --------------- 73,62 EUR
ASUS M2NPV-MX nForce6150 --------------- 74,96 EUR
Patriot 1GB PC6400 DDR2 --------------- 38,58 EUR
----------------------------------------------------------------------
--------------- 187,16 EUR

Zdej pa povej če ni to mašina za minimalne pare , pa še giga rama lahk uzameš tko da maš pol 2gb...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

kody ::

sem se odlocil

kupil bom omenjenega asrocka in E2160 ter še en od Titana hladilnik za proc...skupaj 170 € in bo dovolj za moje stare za vekomaj :D

Jedi Master Yoda ::

Kako se pa obnese omenejna plata z novejšimi PCI-E karticami? A podpira sploh PCI-E 16? Ali je bolje katero dugo ploščo za tak denar kupiti v navezavi z Intel Core 2 Duo E6420 in 7800 GT PCI-E?

Zgodovina sprememb…

notlemat ::

Plata podpira samo 4x pci-e. Splača se samo če imaš močno agp karto.

SepoX ::

7800gt ne bo kaj preveč zavirala. Mogoče nekje do 5%.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača zamenjati grafiko?

Oddelek: Kaj kupiti
282849 (1126) DeathKiller
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937366 (5814) ialexxb
»

Navijanje Core Duo "poceni varianta" - DDR+AGP

Oddelek: Navijanje
373546 (2044) SepoX
»

Kupujem računalnik za dobrih 250.000

Oddelek: Kaj kupiti
313364 (2332) Čmrlj
»

Obnovitev racunalnika

Oddelek: Kaj kupiti
111472 (1224) AndrewSmith

Več podobnih tem