» »

win2k profešnl

win2k profešnl

||_^_|| ::

vsakič k jih zaženem mi nardijo en fajl "pagefile.sys" na c:\, k je doug cca.700-800Mb......mislm vatafak??, pa če ga zbrišem se spet pojav..živo sranje ej, a ma gdo kej pojma o temu?

JLP ::

Ja to je pagefile. Isto kukr swap u Win9x.
Ke se spravlajo podatki če zmanka prostora u RAMu.
Live long and prosper!

TESKAn ::

Dej ga zmanšat: System -> advanced -> preformance options -> pr 'virtual memory' klikn 'change' -> nastav initial pa maximum size na eno enako cifro, recmo 256, 128, itd...pol pa klikn 'set', pa bo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

asteroidk ::

dobr da sm prebrau tole ;) jest sm pa ze gledou kwa mam tok mau placa na c-ju :D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

Cr00k ::

|\|_^_|\|: ti bi ga lohka meu 2mb :))....glede na to da mas rama za en mansi disk :)))

andrej ::

2 MB je premalo ce poganjas veliko programov - tudi ce mas veliko pomnilnika... Glede na to, da mu naredijo 700-800 MB page file bi reko, da ma 512 MB memorije... Pri danasnjih diskih taksen swap file niti ni problem - ne vem zakaj mate tolko priti tej uporabni datoteki...

asteroidk ::

andrej: ker dela veliko pocasneje kot ram .. rajs kupm vec rama kukr pa da mi po disku praska :D:D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

andrej ::

to drzi, ampak moras zadevo gledat kako delujo odspodaj. Napacno je prepricanje, da ti zacne v swap pisat ko zmanjka pomnilnika. To ne drzi! Swap potrebujes ze mnogo prej... To lahko tudi sam probas. Nastavi si swap pa 2 MB pa zazeni programe in delaj z njimi...

Ribicija ::

Točno tako kot je rekel Andrej. Priporočljiva velikost swap fila je cca 2,5 krat večja kot je količina rama. In pri tej velikosti diskov ki jih imamo danes se splača imeti čimvečji swap file ker vse skupaj dela bistveno lepše.

lp

andrej ::

w2k imajo po default 1.5x RAM.>:D
Drugace pa je to odvnisno kako uporabljas PC in kaj poganjas, zato je tezko rect nasplosno. Najboljse je, da malo pogledas kako ti sistem uporablja pagefile...

Cr00k ::

|\|_^_|\|: pol mas ti po defultu :)...1.5Gb swapa :)...

andrej ::

saj 1.5 GB sploh ni problem. Maximum za en pagefile je 4 GB, s tem da jih lahko mas vec na razlicjih particijah in diskih...:D

||_^_|| ::

u pizdo matrno, a pol zato k mam 512 rama morm met 1,5 gb swapa?
4get it!!!!!! mam sam 10Gb diska! kriminal..to saxess...jst bom to fuknu na 100 mega pa bom vidu kaj se bo iscimilo:))

thx!

andrej ::

saj nihce ni reko, da moras met tolko - to so samo priporcene vrednosti. Odvisno od tega kaj delas je lahko tudi 100 MB, lahko pa je tudi 1 GB premalo.. Kot sem reko YMMV.
Glede na to, da mas 512 MB bi pa ze lahko mel malo vecji disk ;)

||_^_|| ::

sm zmanšu na 500mb, pa je jamru da nima dost k sm maxa pržgau pa 5 explorerju pa napster pa getrajt pa psp pa sm šu obračat eno 15000x15000x16 sliko(vsakdanje delo:), tko da sm dau nazaj na 768..bog ga nima rd...požrešnež:)) glede diska pa...ni dinar:), ne sej bo, sam neše prec, gledam unga IBM 45Gb 7200 ATA100 za 51Ksit, kr sexi varjanta!

p.s.dva taka u RAID bi pa biu drim mašin:) bi si loh ceu internet daunlodu:)))LOL

andrej ::

ja tale IBMcek res rula - res ti ne bo zal.

Kovax ::

Jest mam tud 512 Mb rama not... pa in isto 2000 In sem jim celo povecal velikost swapa na 1,5Gb... Ker sem mel prej pri 700 mb ze probleme, da je blo premalo... Sicer pa sploh ni taka panika (mam 2x 15Gb diska v raid0). Jest po navadi nardim tako, da si kreiram particijo cca. 2,5Gb gor dam sistem vse ostalo pa namenim swapu...

||_^_|| ::

zaminivo, sam še neki me zanima, zakvadafak teli winsi tega ne zbrišejo k jih ugasnem? recimo k grem kej delat v 98SE mam na disku še kr ta fajl

Cr00k ::

|\|_^_|\|:jst ti prodam 3gb disk za 20000:))...k je extra za "swap" narjen :))

andrej ::

||_^_||: 1. razlog je, da bi shutdown trajal malo dlje, ker bi trebalo fajl pobrisat
2. nalaganje w2k bi blo daljse, ker bi trebalo ta velik fajl naredit.
3. ker bi se fajl vedno brisal in kreiral bi bil zelo fragmentiran, kar nikako ne bi melo dobrega vpliva na performanse...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualni spomin

Oddelek: Pomoč in nasveti
413382 (2516) WarpedGone
»

Swap ali pagefile?

Oddelek: Operacijski sistemi
493394 (2196) MrStein
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311885 (1446) alum
»

Pomen odstranjevalne datoteke - swap filea? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
556706 (5680) andrej
»

kakšne particije naredit ? (velikost) za win98+XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
141642 (1144) andrej

Več podobnih tem