» »

Zakaj dela prenosnik počasneje kot kišta?

Zakaj dela prenosnik počasneje kot kišta?

Player0 ::

Zdravo! Mislim, da že naslov vse pove... ampak bom šel bolj v specifikacije. Imam PRENOSNIK:
Core 2 Duo T7200 2.00GHz 4MB cache
2 GB RAM (2x 1024MB PC-667 PIN200 AXEGA DDRII CL5 16ch/DS)
nVidia G71M-UU GeForceTM Go 7950 GTX, 512MB DDRII, 256bit, PCI-E x16
17" WUXGA TFT (1920x1200) Glare type
...to je moj prenosnik.

Moj prijatelj pa ima KIŠTO(navaden namizni računalnik):
1.8 Core 2 Duo 4MB
1 GB RAM -667
GeForce 7600GT 256MB
...to pa je od kolega comp.

Ve mogoče kdo zakaj njemu delajo igre hitreje kot pa meni?

Za odgovore se vam iskreno zahvaljujem!
LP
  • spremenil: Player0 ()

jan01 ::

1. morda počasen disk(le 5400 ali celo 4200 obratov)
2. Gor posneto polno šare. Prva stvar pri večini prenosnikov: reinstall windowsa...

dzinks63 ::

:)) Mogoče si ti isto igrico bolj našpanal z resolucijo, detalji in še čim. Probajta s popolnoma enakimi nastavitvami , pa potem primerjaj.

AndrejS ::

Si imel prenosnik priklopljen na štrom ?

Player0 ::

jan01:
1. Disk imava oba dva podobnega... jaz osebno imam v prenosniku 100GB SATA 7200rpm
2. prenosnik sem inštaliral pred 2-ma mesecema... bom pa poizkusil še 1x

dzinks63:
igro ima on nastavljeno na večjo resolucijo kot pa jaz... in ni samo ta igrA ampak tudi v drugih se pozna razlika.

AndrejS:
Da... prenosnik imam priklopljen na elektriko. Če ga nimam res dela počasneje.

Hlajenje tudi imam v redu... imam hladilnik za prenosnik (podloga z dvema ventilatorjema). Ventilatorji v prenosniku se mi nikoli ne rabijo vklopit na ful... to prenosnik sam uravnava... koliko pač so zahteve.

Ne vem kaj bi še bilo... nimam pa koga, ki bi imel podobni prenosnik, da bi primerjal. Mogoče pa je to čisto normalno, da delajo prenosniki z isto zmogljivostno manj kot pa namizni računalnik.

5er--> ::

Ni normalno.
Naloži sistem na novo in namesti najnovejše gonilnike.

dzinks63 ::

:)) Potem si ti pa nekaj kvačka po mašini. Celega prepucaj (softwersko, antivirusno,...), defragmentiraj, najnovejše driverje nalož, če pa še to ne bo pomagal, pa komplet novo instalacijo in potem primerjaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

jamiroq ::

ima core 2 duo kakšno tehnologijo ala amd powernow? na mojem prenosniku je igranje iger na trenutke kar frustrirajoče, ko powernow spusti frekvenco procesorja na 800mhz :/. sploh zdaj, ko je vroče.

Player0 ::

Najprej bi se vsem, ki ste mi odgovorili zahvalil... potem pa bi še imel eno vprašanje:

Kaj pa če niti to ne bo pomagalo, da inštaliram vse na novo?

Hvala!

trek@s ::

Kaj pa če niti to ne bo pomagalo, da inštaliram vse na novo?


Potem boš dokazal, da le ni vse v številkah.

Player0 ::

S prijateljem sva naredila test z 3D Mark 2006 na Defaults "Settings" (Resolution: 1280 x 1024 / Anti-Aliasing: None / Texture Filtering: Optimal / VS Profile: 3_0 / PS Profile: 3_0 / Rendering Options: vse brez kljukic), če mi naredi test in dobim 5300 skupnega ( SM2.0 Score: 2243 / HDR/SM3.0 Score: 2187 / CPU Score: 1706) ...to je vredu? Na strani za primerjanje samo piše koliko folka je imelo manj kot jaz in koliko več. Ker, če pa je to vredu... potem pa ne vem kaj še preostane :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vrednost računalnika!

Oddelek: Pomoč in nasveti
431793 (408) matobeli
»

intel core 2duo

Oddelek: Pomoč in nasveti
71069 (997) skuby
»

Mnenja o DELL 6400 Inspiron (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939080 (5675) steev
»

Anni FL90 prenosnik (Novo)

Oddelek: Kaj kupiti
133976 (2963) Miha76
»

Pomoč pri nakupu HP NX9420

Oddelek: Kaj kupiti
191623 (1375) bob_case

Več podobnih tem