» »

tiskanje na fotopapir mi ne gre

tiskanje na fotopapir mi ne gre

M@73Y ::

pozdrav. torej imam HP PSC1315 ( torej tiskalnik, scanner, kopirc v enem) in nove kartuše št 56, 57. torej barvna in črna. imam fotopapir HP semi-glossy 170g/m2.
sedaj me pa zanima zakaj mi ne razlije lepo črne barve po papirju. v nastavitvah nastavim na fotopapir semi-glossy, pa na 600dpi in mi ful grdo naprinta črno barvo. kot da bi jo pljuval gor pa da se nebi razlila. res grdo. a kdo ve kje je problem. mogoče v papirju, ker baje se da s tem tiskalnikom delat dokaj vredu fotografije. prosim za mnenja.
Lp. matej
..jump into psytrance tunnel..

Izi ::

Ali si siguren, da printaš na pravo stran papirja ? :D
Vprašanje ni tako neumno, kot izgleda, če namreč papir obrneš narobe bo naprintano neuporabno.
Imel sem že precej foto papirjev, ki so na pogled enaki z obeh strani ampak barva se pravilno prime samo na eno stran.

M@73Y ::

ja tiskam na tisto tagladko stran ka se mau sveti. uporabljam hp everyday photo papier semmi-glossy.
..jump into psytrance tunnel..

tomaz- ::

poskusi z drugim papirjem. Jaz sem imel isti problem s Canonovo pixmo 3000. Ko sem uporabil en papir, je bila črn abarva kar malo "dvignjena" in taka, kot bi bila mal napihnjena. Ko sem zamenjal z drugim papirjem, je bilo ok...

roli ::

Jaz imam pok tega HP papirja v predalu in enak tiskalnik in stvar dela čisto spodoben print.Jaz imam sicer linux gonilnike tako, da ne nastavljam papirja.Poizkusi samo kvaliteto spremenit iz normal/draft na photo (ali karkoli že je) in pusti papir nastavljen na navaden A4 papir.
http://www.r00li.com

Jst ::

V linuxu imam (vsaj jaz) enake (in še več) nastavitev, kot v Win.


---

Poskusi drug papir, realign, clean. Mogoče je kaj narobe s kartušo. Defekt printer. You never know...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

roli ::

Pri meni pa so nastavitve za papir onemogočene!
http://www.r00li.com

Jst ::

Jaz sem uporabil yast v opensuse, nič posebnega, easy process.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

M@73Y ::

pozdrav. ja anjprej hvala za reply-je. sm porihtu zadevo. namrečsm si naložu še enkrat Hp image ready program in z njim printam fotografije in mi lepo printa. ne veme pa zakaj mi ne dela v photoshopu. sam sj itak v photoshopu sliko obdelalm v Hp image ready jo pa sprintam.
Lp. matej
..jump into psytrance tunnel..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kalibracija barv monitorja in tiskalnika

Oddelek: Programska oprema
322768 (2256) Okapi
»

Barvni tiskalnik do 500€

Oddelek: Kaj kupiti
273237 (2881) psyke
»

Odtisi zobckov na printih

Oddelek: Pomoč in nasveti
7811 (615) medulla
»

Refilli za tiskalnike

Oddelek: Strojna oprema
282952 (2329) OZZY
»

kater foto papir za inkjeta?

Oddelek: Kaj kupiti
81668 (1603) Brane2

Več podobnih tem