» »

Prenos podatkov iz enega na drug trdi disk

Prenos podatkov iz enega na drug trdi disk

Mitch ::

Kot je že iz imena teme razvidno, me zanima, kako bi prenesel podatke (vključno z OSjem in vsemi particijami) iz starega na nov disk? Pri tem se mi pojavi naslednji problem: Trdi disk iz katerega bom prenašal informacije je v zadnjih vzdihljajih (SMART mi sporoča, da naj čimprej zamenjam ta disk - error 0x72) zato na njega nočem več nič pisati. Mislil sem uporabiti Norton Ghost, vendar je tega treba namestiti v Windows OS. Zdaj pa me zanima, če obstaja kakšen program, ki se zažene iz diskete ali CDja in omogoča celotno kopiranje trdega diska? Ma morda Knoppix kakšen program, ki bi to omogočal?

Hvala, Mitch

StratOS ::

"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

amigo_no1 ::

systemrescuecd -> Partimage

jan01 ::

Priporočam acronis true image workstation. Dobiš lahko tudi različico, ki je na boot cdju. Če ne veš kje dobiti, pošlji pm

m.i.h.a. ::

lahko uporabiš Acronis true image....funkcija add new disk ali pa funkcijo disk clone, da se narediti tudi acronis boot cd in ti ga ni potrebno inštalirati

ali pa uporabiš Ghost, ki ti ga tudi ni potrebno inštalirat, pač poiščeš/narediš zagonsko ghost disketo in štartaš iz nje.....v ghostu greš disk to disk in paziš, da zbereš prave diske
PS: priporočam ghost verije 8, ker trenutne različice plavajo v bolj čudne vode, itak bolj simpl kot je v verziji 8 več ne gre

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Mitch ::

Hvala za odgovore!

Ravno prek interneta vlečem Acronis True Image 10 - preizkusno 15 dnevno verzijo in bom najbrž probal s tem programom. Mam pa tudi Norton Ghost 9, ki pa pravite, da ni najboljši. Poizkusil bom narediti boot verzijo tegale True Imagea in z njo zagnat sistem. Upam, da so zraven programa kakšna navodila, kako narediti to...

LP, Mitch

frudi ::

če imaš seagate ali maxtor disk, lahko dobiš na Seagate strani DiscWizard (za Seagate diske - click) oziroma MaxBlast (za Maxtor diske - click), ki nista nič druga kot polna verzija Acronis True Image 10.

freebies! :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Mitch ::

Tako, boot CD od Acronija je pripravljen, jutri ko pride nov disk, pa grem v akcijo!

LP, Mitch

Mitch ::

Evo poročilo kako se je stvar razpletla. No, kot sem že omenil, sem izdelal boot CD poizkusne verzije Acrosnis True Imagea, ki naj bi 15 dni deloval brez kakršnih koli omejitev. No in sem se včeraj spravil h kopiranju podatkov iz starega na nov disk iz tegale zagonskega diska in mi program, ko sem nastavil že čisto vse parametre za presnemavanje javi, da ta preizkusna verzija deluje samo pod Windowsi!>:D Tako sem moral program kljub nelagodju inštalirat na stari hirajoči disk in izvest operacijo kopiranja iz Winsov. Po eni uri (napetega) kopiranja, je program javil, da je uspešno prekopiral podatke iz starega na nov disk!:) Ko sem nato star disk odstranil in nov disk preklopil na single, mi sedaj vse deluje kot prej, le s to razliko, da nov disk deluje skoraj neslišno v primerjavi s starim!:))

Hvala vsem za pomoč in lep pozdrav!
Mitch


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The file system structure on the disk is corrupt and unusable...

Oddelek: Pomoč in nasveti
9760 (639) s1m0n
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537065 (5485) thebaloh
»

Popravljanje bad sectorjev na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
152991 (2385) StratOS
»

Disk Seagate 400GB, ST3400620NS

Oddelek: Strojna oprema
121514 (1208) Crimson_Shadow
»

Disk se vgaša?

Oddelek: Strojna oprema
91209 (1021) RiNC

Več podobnih tem