» »

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko

«
1
2

itak37 ::

Zanima me kako kakovost DVI oz. HDMI kabla vpliva na kakovost slike.
Z googlom sem nasel nekaj informacij, vendar mi ni se vse povsem jasno.

http://digg.com/gaming_news/Beware_the_HDMI_Cable_scam
http://boardsus.playstation.com/playstation/board/message?board.id=ps3&thread.id=828972&view=by_date_ascending&page=1

Na teh dveh linkih trdijo, da kakovost kabla nima nobenega vpliva na sliko. En par izjem sicer trdi, da naj bi imeli z kakovostnejsim (beri drazjim) kablom dosti boljse barve, vendar se mi to ne zdi verjetno.

V tem clanku
http://www.audioholics.com/education/cables/whats-the-matter-with-hdmi
in diskusiji o njem
http://forums.audioholics.com/forums/showthread.php?t=31946&page=4

ki se mi zdi malo bolj strokoven, pa trdijo da se problemi pojavijo pri daljsih kablih (>10m) in pri vecji gostoti podatkov (HD 1080p), kjer prihaja do izgube podatkov, ki naj bi se videli kot: "sparkle dropouts, loss of sync" v skrajnem primeru celo ni slike.

Zanima me, ce ima kdo kaj prakticnih izkusenj s tem?
Zanima me tudi, ce je manjsa resolucija signala (WVGA 854x480) res manj obcutljiva pri prenosu?

Konkretno me zanima tole: imam projektor Infocus IN72 (WVGA 854x480) in bi ga rad povezal s PC-jem na DVI izhod s temle kablom Priključni kabel HDMI->DVI 5.0m, golden, Equip. Bo delovalo ali bom potreboval boljsi kabel?

Senitel ::

To o čistejših barvah pri bolj kvalitetnem kablu je bull shit. DVI/HDMI sta digitalna in dokler se signal prenese vredu bo slika identična neglede na to kakšen kabel izbereš.
Za razliko od običajnih analognih sub-d (VGA) kablov kjer, če ga priklopiš na "razor sharp" LCD in pogledaš od blizu, lahko vidiš da bodo pike menjale barvo tudi pri statični sliki (pixel bo migal recimo ned RGB 197 ,197,197 in 196,196,196) - pač šum.
Če ti uspe pri digitalnih prenosih preko DVI/HDMI kabla povzročiti napake pa bo rezultat običajno izgledal hudo slabše kot opisani analogni primer. Tu imaš nivoje od opisanih pa vse do dobesedno katastrofalnih odpovedi. Sem imel priliko videti DELL 34" display pri 2560x1600 povezan preko dual dvi kabla, ko se mu je zaradi motenj čist sfuzlal. Za par sekund je bil po celem zaslonu tak pink šum z nekim pridihom slike nekje v ozadju.
Če uporabljaš manjše resulucije (kar 854x480 definitivno je), potem je vse skupaj dosti manj občutljivo, saj se uporablja veliko manjši frekvenčni pas in do opisanih motenj ne prihaja.

rs1975 ::

jat tudi kupujem kabel hdmi--->dvi. potrebujem ga za povezavo pc in projektorja, ki je HD ready (1280*720). v večini primerov bom gledal HD filme. ali potrebujem kakšen boljši (dražji) kabel, ali pa bo tak za okoli 15 eurov dober?

itak37 ::

Danes sem dobil narocen kabel in ga preizkusil. Opazil nisem nobenih problemov, deloval je tudi pri 1600x1200, tako da mislim da bi moral tudi tebi delovat 3 metrski kabel pri 720p.

rs1975 ::

hvala ti za informacijo, bom imel v mislih ko bom kupoval kabel

yurch ::

jst sm preizkusil dvi/hdmi iz htpc na lcd tv in pa navaden vga, ker ma moj tv td vga priklop pa je slika na vga lepša(pri hdmi se črke težje berejo), razen manjnšega migetanja. Poleg tega mam problem da je na hdmi slika premajhna, ni čez cel ekran, na vga mi jo pa malo obreže.... :S

100cent ::

kje se pa da dobit dvi-hdmi kabel tm okol 10 m:D
a je ksna spletna trgovina al pa kej drucga:D


thnx:D

100cent ::

se eno vprasanje. Ali je kaj slabsa kvaliteta slike ali zvoka je kabel hdmi-dvi dolg 10m kot kabel dolg 2m.
ali se glede na dolzino kvaliteta kaj poslabsa

hvala:D

XS!D3 ::

Glede na to da je signal digitaln, je vrjetn bl to a dela al pa ne, ozeroma pride do hujših napak, drgač sm pa tud sam naroču Equip 5m HDMI->DVI in zadeva za 1080p fukncionera super, baje pa se problemi s kvaliteto kabla začnejo nad 10m kabla.

itak37 ::

se eno vprasanje. Ali je kaj slabsa kvaliteta slike ali zvoka je kabel hdmi-dvi dolg 10m kot kabel dolg 2m.
ali se glede na dolzino kvaliteta kaj poslabsa


Kolikor sem jest razumel, v skrajnem primeru nimas slike (blue screen). Ker DVI in HDMI standard nimata nobenega kontrolnega mehanizma za preverjanje pravilnosti prejetega signala, je mozno da imajo posamezni piksli napacno vrednost (naj bi se opazilo kot "iskrenje") ter napake v sinhronizaciji, zatikanje.

Verjetnost za te probleme se povecuje z dolzino kabla in resolucijo signala (pri vecjem bandwidthu je vecja moznost napak...).

zbjaan ::

a veste slučajno če pc povežem s tv-jem prek hdmi-dvi kabla pri 1920x1080, bo slika vredu?! je ne bo, kako je kaj s tem?! trenutno mam zvezano prek s-videa pa ni neke slike, mal bolš je prek dvi, zato me zanima kaka bi bla prek hdmi.dvi kabla?!

xylem ::

Imam eno vprasanje na to temo.

Z Radeon 9100 sem imel na 17" lcd monitorju preko DVI izhoda zelo lepo sliko. Zdaj sem zamenjal monitor za 22" LCD s HDMI vhodom na 1680x1050 resoluciji. Preko analognega kabla je slika bp, s DVI-HDMI kablom pa dobim praktično negledljivo sliko z obupnim šumom in migetanjem.
Je problem kabel ali prestara grafična kartica?

lp,l.

KoMar- ::

Hm, šumom... pri digitalnem signalu ni šuma v klasičnem pomenu besede. Nekaj je narobe z monitorjem ali pa z grafično.

xylem ::

Je možno, da Radeon 9100 na svojem digitalnem izhodu ne bi zmogel 1680x1050@60Hz?

Kabel je nov,ima pozlačene konektorje, dolg 2 metra.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xylem ()

Senitel ::

Ne, praktično vse grafične imajo dual link DVI-je, single link pa tudi gre do 1920x1200 pri 60Hz. Problem bo v tvojem konvertiranju iz DVI v HDMI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

OmegaBlue ::

Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

SES-AS ::

Jaz ti bom pa povedal iz lastnih izkušenj,probal sem več variant.Imam grafično HD 2600XT z HDMI izhodom in plazmo LG z polno HD ressolucijo 1920x1080 z HDMI kablom povezano in 1x10m+vmesnik(hdmi-hdmi)+1x5m in je slika čudovita nobenih izgub,tako da ne nasedaj trgovcem da dolžina prinaša ne vem kake izgube.Poskusil sem dražje kable z zlatimi priključki in navadne, pa je vseeno katere kupiš samo cena je precej različna.Priključil sem tudi direktno z 5m kablom in ni nobene razlike v kakovosti slike.Probal sem tudi to varjanto, da sem filem posnel na dvd in ga predvajal z dvd playerjem z dolžino kabla 1.2m, pa ti skoraj povem da je boljša varjanta direktnega prenosa z računalnika na tv .Upam da sem ti kej pomagal z nasveti.(imel sem vse kable doma, ker moj prijatelj dela v trgovini z elektro izdelki in je ta varjanta čist ok in precej cenejša)L.P.

levaky ::

Sam imam full HD LCD in 5m Vivanco kabla (iz Big Banga, tisti vijolčni) in je slika čisto ok. Tako 720p kot 1080p. Prej sem imel Radeon 2400PRO, sedaj pa ima 3650.

lp, Matej

grex ::

Kaj komplicirate, kupte 15m DVI-HDMI kabel za 20 EUR in če ne bo delalo ga pač vrnite. V najslabšem primeru ste na slabšem za 20 EUR.
Jaz imam povezano 10m DVI-HDMI in je slika takšna kot mora bit, tudi pri 1080p.

Lahko pa seveda, ker niste sigurni in sploh ne verjamete fizikom glede prenosov digitalnega signala, kupite kabel za 200 EUR.

EDIT: znaki za EUR ne delajo (€).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

xylem ::

Rešil zadevo, in sicer z HDMI-DVI vmesnikom (ženski na vsaki strani) za 5 EUR.
Slika kot se šika.

hvala in lp

WODAK ::

Pozdravljeni!
Rad bi priklopil računalnik na TV. Imam grafično kartico ( XpertVision GeForce 8800 GT SUPER) z DVI-Integrated, HDMI, S-Video (HDTV) izhodi in televizor Sony KDL40W4000 tremi HDMI vhodi (HDMI 1.3). Računalnik in TV se torej lahko priklopi le preko HDMI kabla, saj TV nima vhodov za DVI. Glede na to, da je značilno za HDMI kabel, da prenaša zvok in sliko, se mi pa takoj postavi vprašanje, kako je to možno doseči na ima grafična kartica HDMI izhod? Ali je HDMI izhod na grafični kartici mišljen samo kot slika? Ali je nato potrebno za zvok povezati računalnik in TV preko AUX kablov? Prav tako bom potreboval daljši HDMI kabel (10 m). Kolikor sem ugotovil na trenutni strani na srečo ni potrebno zato kupovati najdražje HDMI kable ampak lahko kupim en poceni kabel :)

Hvala za vaše odgovore!
huh? :)

gregaster ::

kje se dobi 10 ali 15 meterski DVI-HDMI kabel za 20€.

lp
grega

korelem ::

@Wodak,
skoraj vse novejše grafične kartice že imajo integriran tudi zvok. Priklopiš PC na TV z HDMI kablom ter nato v nastavitvah za zvok na računalniku nastaviš, da teče skozi HDMI priključek in ne skozi navaden (on zeleni). Preverjeno z Asus F7SE prenosnikom, ki ima HDMI izhod in Sony LCD televizorjem (82cm, nevem kater model), deluje BP.

@gregaster,
npr. tukaj (verjetno pa jih boš našel še mnogo več, če malo pobrskaš naokoli):
POVEZAVA

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korelem ()

Dami ::

@Wodak,
skoraj vse novejše grafične kartice že imajo integriran tudi zvok. Priklopiš PC na TV z HDMI kablom ter nato v nastavitvah za zvok na računalniku nastaviš, da teče skozi HDMI priključek in ne skozi navaden (on zeleni). Preverjeno z Asus F7SE prenosnikom, ki ima HDMI izhod in Sony LCD televizorjem (82cm, nevem kater model), deluje BP.

Samo atijeve 3xxx in 4xxx majo integriran dodatn audio procesor gor, pri nvidii morš na grafično priklopit spdif (ali iz matične ali ločene zvočne) da pol dela zvok še tudi prek hdmi. Samo nimajo vse spdif priklop. Moja 8800gts 512 nima recimo, zato bom mogu zvok ločeno na receiver spelat,kar mi je tak bolše, je pa bolj tečno za tiste, ki imajo sam tv, brez receiverja ter 5.1 sistema.
Na notebooku ti to dela kr ma zadeva pač vse onboard (grafično in zvočno), podobno je tudi z novejšimi platami (780g čipset oz. 8200 od nvidie ki imata oba integriran hdmi).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Cveto ::

Nvidia ima šele od serije 9 naprej možnost prenosa zvoka preko HDMI-ja.

Je pa na TV-ju ponavadi opcija da ima en od HDMI vhodom možnost priklopa zvoka preko dodatnega analognega vhoda.

korelem ::

@Dami,
Napisal sem "skoraj vse novejše grafične kartice" imajo podporo, nisem specificiral katere serije, pač novejše, torej 9 od Nvidie in 3 oz. 4 od ATIja. Je pa res da sem spregledal, da ima on 8800 GT, my bad :D

BTW prenosnik nima vse onboard, ima ločeno gr. kartico:
ASUS F7SE

Lp

LexLuthor ::

kje se dobi 10 ali 15 meterski DVI-HDMI kabel za 20€.

lp
grega


na e-bayu jih dobiš za 3$ + poštnina. Se jih splača vzeti več, še za rezevo, če pride ša kaka nova napravica.

korto81 ::

Zivjo!
Mene se nekaj zanima na to temo, cesar nisem opazil v prejsnjih postih. Imam prenosni racunalnik le z VGA izhodom in LCD fullhd tv s HDMI vhodom (nima ne DVI ne VGA). Slisal sem, da se baje da v tem primeru prenasat HDTV signal ce povezes VGA izhod pc-a na HDMI vhod TVja z ustreznimi kabli (npr. VGA-DVI + DVI-HDMI).
Najprej me zanima, ce to drzi, in ce drzi, ali so kabli in adapterji na spodnjih linkih ustrezni za tovrstno povezavo.

VGA-DVI adapter:
http://www.mimovrste.com/artikel/217001...
http://www.nakupovanje.net/dvi-vga-adap...
DVI-HDMI kabel:
http://www.nakupovanje.net/bandridge-hd...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...
http://www.aperio.si/article.aspx?artic...

Torej, zanima me, ce bo taka povezava sploh delovala za prenos HD signala in ali so vsi zgoraj navedeni kabli enako dobri za tako potrebo, ali je boljse vzeti drazjega.

LP

Senitel ::

Ne gre tko simpl. VGA je samo analogen, HDMI samo digitalen (DVI je lahko oboje, zato so vsi ti kabli). Kar pomeni, da rabiš nek adapter, ki ti bo digitaliziral sliko...
Klik

guli ::

ok, prebiral sem tole, ampak bom še vseeno vprašal. Situacija je sledeča:

če imam hdmi - hdmi kabl in pravo grafično, oziroma na grafični priklop za spdif, bo zvok šou čez.

kaj pa če imam grafično z izhodom dvi, in potem konektor dvi - hdmi pa potem kabl hdmi ali bo šou zvok čez, ali morem posebaj vlečt 6 chincu za suround?

ender ::

Če ima grafična vhod za zvok, potem bo najverjetneje zvok šel čez (na ATI grafičnih moraš ponavadi uporabljat original DVI->HDMI adapterje), drugače ne.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

guli ::

no sej neki bom poštudiru, če ne bom pa tut 6 kablu vleku za sound. Kr mam tv ene 5-7m stran, in morem zdej res dobro pogruntat, kr gre vse v steno not, in se nebi rad zajebu da bi pozabu kak kabl uzuni :|

vezalke ::

Imam sledeči problem. Včeraj sem nabavil HDMI/DVI kabel in priključil PC na Sony-ev 40" FULL HDTV. Problem nastane, ker ne morem dobiti na TV-ju višje resolucije od 1368x768 (z nekaterimi gonilniki do 1280x720). Imam starejši PC, ki pa še vedno predvaja filme v HD formatu brez zatikanja (vsaj 720p), graficna kartica je od ATI-ja. V kolikor nastavim resolucijo na 1920x1080, nastane problem zaradi monitorja (20" LCD - res. 1600x1200). Sprobal sem več različnih gonilnikov...od najnovešjih pa do starejših verzij Omega driver-jev pa je vedno isto. Kolikor vem grafična kartica ne bi smela biti problem, saj so praktično vse sposobne višjih ločljivosti.Poskusil sem povezati tudi preko VGA kabla in je zadeva identična.A morda kdo ve v čem je problem oz. kaj je potrebno storiti, da bo zadeva funkiconirala?

Pyr0Beast ::

Kolikor vem je problem v tem, da imas v registru nekje nastavljeno omejitev, da te resolucije ne mara.
Dela je kar nekaj, poisci pa za restricted resolution.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

vezalke ::

Sem iskal po googlu za tale restricted resolution pa sem nasel samo za Linux/Unix...Nalozil sem najnovejse driverje od ATI-ja pa mi vse mozne nacine prikaze, samo 1920x1080 noce...Ma kdo kako idejo?

Senitel ::

V kolikor nastavim resolucijo na 1920x1080, nastane problem zaradi monitorja (20" LCD - res. 1600x1200).

Lahko prosim pojasniš tole?

vezalke ::

V kolikor nastavim resolucijo na 1920x1080, nastane problem zaradi monitorja (20" LCD - res. 1600x1200).

Lahko prosim pojasniš tole?


Moniter je sicer namenjen za 1600x1200, sam se da nastimat tud visjo resolucijo(slika je grda in popacena)...Ko nastimam v gonilnikih sliko na tvju na 720p, dela brez problema (s tem, da pac mal robove poreze), ce nastimam 1080i al pa p mi napise da ni signala. Tv je ful HD, tako da s tem ne bi smelo bit problema.

Senitel ::

Torej imaš hkrati priklopljen in monitor in tv ter na tv kloniraš sliko?

rgv45vg4t335 ::

Sem iskal po googlu za tale restricted resolution pa sem nasel samo za Linux/Unix...Nalozil sem najnovejse driverje od ATI-ja pa mi vse mozne nacine prikaze, samo 1920x1080 noce...Ma kdo kako idejo?


A maš vklopljen 'extended' način, tam lahko nastavljaš resolucijo ločeno? Če imaš v 'clone', po tem gonilniki iščejo skupne imenovalce med TV in monitorjem. Seveda ne moreš dati na 1920 na obeh zaslonih naenkrat če je monitor 1600.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

vezalke ::

Hvala za vso pomoč...zadevo sem porihtal samo in le s Powerstripom!Očitno je nek problem s frekvencami...

klein ::

kaj hdmi->dvi je isto kot dvi->hdmi? al sta to dva različna kabla?

ker sem opazo da nekateri pišete tak drugi drugač..

odgovor prosim!!!
take care..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klein ()

Fantocci ::

Tudi mene to zanima. Če drugače vprašam: je ta kabel dvosmerni?

ender ::

DVI<->HDMI kabel se lahko uporabi tako za priklop DVI monitorja na HDMI izhod, kot za priklop HDMI monitorja na DVI izhod.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

KoMar- ::

Niso vsi dvosmerni. Sploh tisti s kakšnim pasivnim ojačevalcem signala...

emmentaler ::

em...jst mam pa problem...imam GF gtx 275 z hdmi izhodom, ter LG LCD TV full hd...ko dam resolucijo na 1080p, je slika slaba, črke so slabe, neenakomerne debeline, celo nazobčane.....osvezevanje imam 60hz....ko imam pa priklopljeno na LCD monitor, 22 inčen, povezan enako, hdmi-hdmi, enako osveževanje, je pa slika vredu??

Zgodovina sprememb…

KoMar- ::

emmentaler ::

ok..hvala za link...zdaj pač vem da nisem edini...ne zastopim pa vsega no....tak da, če lahko kdo na kratko in jedrnato to pove, bi bil zelo hvaležen....oz, kak to rešit, če se sploh da...
hvala

KoMar- ::

Najprej moraš ugotovit, če tvoj TV to sploh podpira. Potem moraš pa v menuju najti to nastavitev in jo omogočit :)

al3n ::

ok pa še jas eno zadevo ki mi ni najbol jasna.. imam radeona 4850 z dvema DVI izhodoma.. kako bi rešil težavo priklopit pc na lcd tv, kjer imam hdmi vhode? z kablom dvi --> hdmi ? pa bo šel zvok tudi zraven al morem posebej vlečt?

KoMar- ::

Zvok bo šel zraven, če kartica prek DVI podpira tudi zvok in če boš uporabil njihov adapter DVI->HDMI. Tako da kupit moraš verjetno samo HDMI-HDMI kabel in v škatli od grafične pobrskat za adapterjem ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110915 (3480) acookook
»

slaba slika monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506956 (6222) musicfreak
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219692 (9205) kozorog
»

tv ne zazna hdmi signala

Oddelek: Zvok in slika
198714 (7466) slokekec
»

Kateri kabel (povezava računalnika in plazme) ?

Oddelek: Kaj kupiti
153982 (3166) Okapi

Več podobnih tem