» »

G7 in gumiranje?!

G7 in gumiranje?!

WinsuckeR ::

Imam miško Logitech G7(v.1), stvar je da, praktično vsi, ki uporabljate Logitech miške (ki niso G5) verjetno veste, kako se zacne svinerija nabirat pod prsti (ce ne drugje na zgornji maski (recimo MX510)). Razmišljal sem ze da bi prekleto stvar zbrusil do hrapavosti, pa mi jo je nekako skoda. Prav tako seveda ne pride v postev mat sprej-ker imas potem zelo verjetno barvne roke.
Kaksna ideja s cim bi stvar gumiral? (Priblizno tako kot je spodnji del mx510-518, g5, g7 v2...)


(Vrag popasti...;(( )
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

bluefish ::

ja, nekaj podobnega bi bilo res dobro narediti.
Morda lahko poskusiš s tanko gumo, ki jo vrežeš v to obliko, miš zbrusiš in nato prilepiš. Ni najbolj elegantno - iščemo drugo rešitev.

WinsuckeR ::

Če bi nekje dobil školjko od G5... samo to je skoraj nemogoče (razen če bi stvar kupil :( ).
blueFish- zadnja možna rešitev se mi zdi, da bi stvar tako kot si ti rekel oblepil, samo da s črnim usnjem. Zgornjo školjko bi za malenkost obrezal, tako, da bi stvar lahko ovil navznoter...vseskupaj pa zlepil s lepilom v spreju- da se usnje nebi premikalo.
Vseeno bi rajši videl, če bi mi nekdo pokazal sprej, podoben temu, ki ga uporabljajo pri Logitechu za gumiranje :P.

>>><<< ::

Gumiraj s purpenom, ki ga uporabljajo za okna >:D. Kaj pa če bi nesel v garancijo in zahteval novo?

bluefish ::

to ni stvar, ki bi spadala pod garancijo. Logitech se je pač odločil za tako podlago - komur ni všeč, ne bo kupoval.
Sicer imam tudi sam MX518 in podobne težave.

SpeLKo ::

Sm se že zanimal pri dobavitelju glede teh stvari, lahko samo povem to: WE ARE FU****!:'( Je pa ena, mogoče za nekatere dobra lastnost, če ti crkne G7 ti zamenajo miško z MX revolution (pod garancijo seveda). Kako vam kaj delujejo driverji Set Point v kombinaciji z VLC playerjem? Katero podlago uporabljate za to miš?

WinsuckeR ::

Mnjaaa, Revolusna sem imel na razpolago v čisto vsaki trgovini v katero sem stopil, problem je bil v tem, da mi niti slučajno ni bil všeč. (Nakoncu sem v zasoljenem Harvy Normanu dal 104Eur za zadnji najden kos v LJ (4 trgovine...celotn BTC, Mlekom (ja-ja, samo "ljubiteljsko ime"), tisto cudo pri venera shopu...) ).

Kakorkoli- driverji mi vsepovsod delajo lepo, edini problem je ko vklopim Modrozobi ključek, oz inštaliram programje za plato (AN8 Ultra-Abit) (stvar začne preskakovat, kakšen večji n00b bi temu lahko rekel-legat). Podlago? Hm, uporabljal sem jo nekaj časa na ZoomPadu ampak mi nekako ni bilo všeč. No-potem sem dobil novo mizo...iin s tem nekako tudi večjo podlago >:D (Miza ima nek malenkost hrapav teflonski profil, brez grč (lete so samo v texturi ..)).



Aja, za tiste, ki še niste videli G7 V2 (defenitivno gre na mojo mizo, ko se primaje v SLO).




(Manjka samo še zgornja školjkica od V2 G5 in star bi bila popolna)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

bluefish ::

školjka od G7 v2 pa je enako dovzetna za umazanijo kot tista na MX518 in podobnih.
G5 v2 se mi trenutno zdi še najboljša.

Buggy ::

Sam imam problem s to misko in wireless povezavo, saj ko je wireless del obremenjen preko LAN-a (streaming) zacne miska "blazneti". Najbolje se to vidi go gres v SetPoint na zavihek kjer je indikator za baterijo in vidis, kako ikona od statusa postane za trenutek siva (izgubi signal).
Preizkusal sem ze z menjanjem kanalov na routerju pa ni nic pomagalo.
Me pa zanima, ce kdo ve kje bi se za G7/G5 dobilo (drsece) nalepke za na tovarniske nogice.
Poleg tega mi SetPoint po update-u dela neke neumnosti v HL2 saj ne morem spreminjati DPI v igri (klik na gumbek za gor sicer dela na dol pa ne gre - izven igre dela vse lepo)

WinsuckeR ::



Router: ASUS WL-500G Premium

Lahko poizkusiš s Al pregrado (pač alu folija- kletka oz pregrada...znajdi se)

Podloške- verjetno tu (če jih ni jih naroči na Forumu) flip.

blueFish@ školjka je delno gumirana in mat. Vsekakor je umazanije manj kot na totalno gladki podlagi.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Cokolesnik ::

Le potrdim lahko:

- težave z uporabo miške (prekinja povezavo), ko je aktivna kakšna druga brezžična tehnologija (npr. Bluetooth)
- težave z nabiranjem umazanije
- težave z vplivom gonilnikov na nekatero programsko opremo (npr. predvajalnik)

Skratka, preveč nevšečnosti za miško, ki je vrhunska po ceni.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

WinsuckeR ::

Seveda se definitivno strinjam-samo, katero drugo?

Revolutiona s deformirano sredno tipko, zanič plastiko, ki spominja na vse kaj drugo kot masivno miško, ostrimi tipkami, enojnim aku... ?
MX1000 s odlično obliko ampak spet- enojni akum. in zanimivo lastnost varčevanja baterije?

Enostavno ne poznam boljše miške (če bi jo-bi jo že imel).
Microsoft definitivno odpade, Razor kolikor vem nima brezžičnih miškov, Geniusa, Trusta in podobno pa niti poizkusiti nočem več.

Če komu delajo probleme gonilniki jih naj pač ne namesti. Ram mu bo hvaležen.. prav tako pa ne poznam človeka, ki mu nebi zadostovale 3 nastavitve za DPI.

roli ::

Jaz sem z svojo MX1000 že celo leto morda še več čisto zadovoljen! Akumulator pri intenzivni uporbi zdrži kake pet dni kaj več pa ne. Razen, če se miša manj uporablja.Z brezžičnimi tehnologijami pa nima problemov.Razen enkrat na dan ob različnih časih opazim, da začnem iška malo trzati ampak to je OK po eni sekundi in potem se v tistem dnevu ne pojavi več.Umazanija pa se nanjo ne lepi! miška je po toliko časa uporabe še vedno tip top!
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miska Logitech G5

Oddelek: Strojna oprema
432075 (1422) xsannyx
»

Kako miško kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716375 (4855) erzy
»

Test Logitech MX Revolution

Oddelek: Novice / Ostale najave
455717 (3108) djordjevic
»

Problem s SetPointom!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71419 (1243) robotek87
»

Katero miško?

Oddelek: Kaj kupiti
362637 (1993) DominusSLO

Več podobnih tem