» »

Max temperatura HDD

Max temperatura HDD

fastfury ::

Živjo,

imam HDD Seagate 320MB 7200rpm (al 10000 bi moral pogledat), Sata 2 in me zanima kok je največja temperatura, ki jo ta disk prenese in kok bi bla optimalna?

kixs ::

Hehe... ja, ziher imas 10000 rpm :D 8-O ;)

Recimo, da bi bilo temperaturno obmocje od 30 do 50 stC sprejemljivo. Osebno pa imam raje od 30 do 40stC - to seveda ob obremenitvi.

LP

fastfury ::

Ja ob max obremenitvi je temp. okol 44°C kar se mi zdi nekam dosti glede na to, da je pr moji stari škatli HDD od WD z 160GB delal na 38°C:\

Sicer je res, da je tut kr vročina zdej sam vseeno se mi zdi dosti, pa še spredaj na vhodu imam vent takoj pod HDD.

A bi blo bolš da odprem škatlo???

kixs ::

Sej pravim, da ti je ta temp. cist OK. Ce bos odpiral ohisje, bo lahko se slabse. Odvisno kako imas namescene ventilatorje. Najbolj pomembno je, da imas tok zraka hladen od spredaj noter in vroc od zadaj ven. Tako gre ta zrak cez vecino komponent.

Ce imas ohisje odprto, se ta tok unici in deluje kvecjemu konvekcija - gibanje zraka zaradi toplote. Kar sicer deluje, vendar ne tako ucinkovito, kot dobro urejena ventilacija v ohisju.

lp

fastfury ::

Ja ventilacijo imam tko urejeno velik vent spredaj spodaj, en velik vent na napjalcu, procesor pa ima svojega k je preko tunela speljan v stranski predel škatle.

amigo_no1 ::

Največja temperatura, ki jo ta disk prenese: okoli 60°C

Urc ::

imam HDD Seagate 320MB 7200rpm (al 10000 bi moral pogledat), Sata 2 in me zanima kok je največja temperatura, ki jo ta disk prenese in kok bi bla optimalna?

Hmm maš pa disk z malo kapaciteto in dosti obrati.

jeje997 po čem pa ti to sklepaš ?

amigo_no1 ::

http://www.seagate.com/support/disc/man...
stran 24

60°C je omenjeno tudi pri WDju (za 7200 rpm disk).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Silent Comp

Oddelek: Kaj kupiti
212624 (1962) knap
»

Temperatura diskom vendarle ne škoduje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
619577 (6617) MrStein
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442560 (1737) Mr.B
»

Trdi disk-segrevanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261962 (1336) CoolBits
»

Kolk mate v teh vročih dneh višjo temp.

Oddelek: Strojna oprema
341776 (1153) Sami

Več podobnih tem