» »

Prenos joomla portala in SMF foruma na novi strežnik

Prenos joomla portala in SMF foruma na novi strežnik

levaky ::

Lep pozdrav!

Srečal sem se z naslednjim problemom. Prestaviti sem moral joomla portal in pripadajoči SMF forum. Kje je problem? ŠUMNIKI!

Bazo sem na strežniku exportal z mysqldump -p baza --opt --allow-keywords in pri vnosu baze v novi mysql strežnik šumnikov na forumu ni bilo več(na joomli so ostali).

Pravilo za razvrščanje znakov je za vse tabele nastavljeno na latin1_swedish_ci. Je to vredu? Glede na to, da so notri šumniki?

No, kasneje sem tudi originalno bazo uničil (Bedak jaz. Sem delal kopijo baze z myphpadmin, ampak se šumniki tudi niso prenesli).

Stvar sem rešil tako, da sem export odprl v notepad++ in vse "šumnike", ki so bili napisani kot A3/4, A1/2,... zamenjal z HTML znaki za šumniki. Bazo sem importal in stvar je delovala oz. vsaj šumnike sem videl. Nisem pa moram šumnikov pisati na forumu. Nato sem forum konvertiral v UTF8 (opcija v nastavitvah) in od takrat naprej mi ime teme, če vsebuje šumnike, ne prikaže v moduli "latest posts". Beda:)

Ah sej ne vem če ima tale zgodbica glavo in rep.

-- Uglavnem, kaj me zanima sedaj. Kako naj uredim bazo, da bom notri lahko importal šumnike v običajni obliki (v UTF8 napisani šumniki)?
-- Prav tako bi rad, da bi lahko to bazo exportal brez da sesujem šumnike.
-- Kako exportat bazo, kadar ni tako prirejena, da se bodo šumniki tudi exportal.
-- Kako urediti bazo, da bom šumnike videl tudi v phpMyadmin.

Hvala vsem za odgovore, Matej!

Groove ::

forum bi mogu met integriran ukaz "Resynchronise" :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASP, MySQL, UTF8, GoDaddy, šumniki

Oddelek: Programiranje
51097 (966) techfreak :)
»

Šumniki in MySql

Oddelek: Izdelava spletišč
196532 (6069) SPEEEED
»

mysql baza + šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
103927 (3644) sedovsek
»

Prikaz šumnikov z UTF-8 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
88996 (8870) Person
»

Šumniki in mysql

Oddelek: Izdelava spletišč
61128 (1048) Preseren

Več podobnih tem