» »

Optična vlakna -kje?

Optična vlakna -kje?

Luka Percic ::

Zanima me kje bi lahko kupil poceni optična vlakna.
Ne rabim nič profi, njihov primarni namen ni važen.

Rabil bom ker bom provu narest eno zanimivo luč- in sicer;
optična vlakna bodo prenašala izvor svetlobe po celem stropu.

Torej, lahko so zaščitena, lahko niso..
Fajn bi edino bilo da so poceni (pač nisem 100% da bo stvar izgledal tako kot jaz hočem, pa nočem zapravit preveč dnarja, če bom vse dol potrgal..)

LP

gumby ::

vprasaj pri elektromonterjih, ce imajo kaj ostankov kabla... verjetno bos za kako pivo dobil vse skup:)
my brain hurts

kekz ::

Za luči se ponavadi uporabljajo drugačna (zelo debela) vlakna in ne taka kot za TK.
TK vlakna so ponavadi debela le 125 µm (mikronov) z 9, 50 ali 65 µm sredico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

Brane2 ::

Po moje bi lahko tista poceni plastična vlakna za digitalni (SPDIF ?) izhod iz zvočne kartice bila lahko v redu.

So razmeroma poceni in relativno debele.

Sploh pa bi v te namene lahko mogoče še bolje delale tanke prozorne PVC cevi, nafilane z vodo in kako prozorno frnikulo na oddaljenem koncu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

MTm2H37rqt7B ::

Za prenos svetlobe za lucke ipd. se uporabljajo plasticna vlakna, steklena za TK so predraga za take stose;)

Highlag ::

Drugače bi se mogoče dali dobiti pri Fotoni. Kakšne za optične komunikacije in podobne.
Never trust a computer you can't throw out a window

miko 55 ::

poglej tule > kabli > svetlobna vlakna

drgač pa pogej na nemški strani. pa tam kej zvohaj
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miko 55 ()

mirkatmir ::

Iz kje si in koliko rabiš?

Miran

Luka Percic ::

Hvala za odgovore;

Moram povdarit, da je to le "poceni" poletni hobi, za katerega ne mislim zapravit preveč (denarja pa tudi časa ne).

mirkatmir; iz Krasa (občasno v Ljubljani). Glede dolžine pa tako; odvisno od debeline in cene. Tako napamet bi rekel da bi rabil enih 25-50m 0,5mm vlaken. Če so debelejša pa manj. Nerabim pa v enem kosu- najdaljši bi bili okoli 2m dolgi. Če je poceni bi vzel raje preveč, če je drago pa čimmanj, da sprva probam, in prekinem, če nebom dobil želenega učinka (beri; lepo/nezamorjeno luč, ki bo razsvetljevala po celem stropu).

Brane2; s-pdif kabli bi me imo preveč prišli.
Mislil sem da se da to stvar pri tistih ki kupujejo na kilo mogoče dobit poceni- saj sam material ni drag (ok, vem da nima veze, trg je trg).

Je pa tvoja ideja z cevko kar mikavna; saj bi lahko naredil precej poceni "debelejše vlakno". Vode me je sicer malo strah, ampak hej, kaj pa če nebi imel vode? Če pomislim tako napamet, nebi izgubil nič svetlobe...
Ali pač? Sej vlakna delujejo na principu popolnega odboja? In do tega prihaja itak samo na robu.. torej rabim le obroč, kaj se znotraj dogaja p nima veze, saj bo kot vedno isti, če foton zapusti snov (takrat se spremeni) in potem spet pride v snov(se še enkrat spremeni, tako da popravi, če gre foton nazaj v prvotno snov).
Al se motim?

No, sej ni treba znanosti delat, bom testiral...

mirkatmir ::

Luka Veliki. 2x25 m v kolutu ti ga šenkam, samo pridi ga iskat. Sem iz Ribnice, ali pa vsaki dan v Ljubljani po službi.

Zgodovina sprememb…

Rock1 ::

Pozdravljeni, tudi jaz iščem najcenejšo možno varianto optičnih vlaken.
Za eno floristično tekmovanje izdelujem konstrukcijo in šopek v katera želim vključit svetlobo (torej optična vlakna). Zanima me kje dobiti, na koga se obrniti itd..?

Če pa se najde kdo, ki bi ostanke podaril ga z veseljem dodam v predstavitveni portfolio kot sponzorja!

Mi je pa všeč tudi ideja s cevmi in vodo-morda kakšna informacija več na to temo?

HVALA!

pegasus ::

Vprašaj na panoptikum.si

settler ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaznavanje potresov z optičnimi vlakni

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
104174 (2788) krneki0001
»

Kje kupiti žarnice(slika)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142526 (2095) SkIDiver
»

Pokanje v zvočnikih 5.1 Logitech Z-5500 THX

Oddelek: Pomoč in nasveti
142299 (2078) mrTwelveTrees
»

termočlen

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
295685 (5237) YZY
»

Luč z "optičnimi vlakni"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82484 (2255) iskra

Več podobnih tem