» »

[visual c#] inštaliranje aplikacije iz interneta

[visual c#] inštaliranje aplikacije iz interneta

Beezgetz ::

Živijo,

V Visual C# Express Edition 2005 sem ustvaril MyApp program, pa me zanima, če lahko nek uporabnik na svojemu računalniku inštalira MyApp iz mojega računalnika (preko neta). Tako bi zaščitil MyApp pred neželenim razmnoževanjem.

Hvala, Beezgetz

darkolord ::

Lahko uporabiš ClickOnce.

To publish your application using ClickOnce, select the Publish Wizard button on the Publish tab of the Project Designer.

Beezgetz ::

Živijo Darkolord,

Že, že, toda kako to dela točno?
Ko pridem do tistega okna, ko naj izberem 'How will user install the application' imam na izbiro tri stvari:
- From a web site
- From a UNC path or file share
- From CD-ROM or DVD-ROM

Tretjo sem uporabil za navaden set up.
Drugo nimam pojma kaj da je.
Pri prvem pa hočem dat ftp://127.0.0.1. pa me opozori, da to ne bo šlo.
A mora biti določen zapis? Če sem pravilno prebral, lahko tudi iz ftp-ja inštaliram?
ftp://127.0.0.1. je folder na mojmu računalniku, in sem že lahko prenašal navadne podatke. (Na tujemu računalniku sem vtipkal ftp://127.0.0.1 in vnesel geslo)

Hvala, Beezgetz

darkolord ::

Na tujemu računalniku sem vtipkal ftp://127.0.0.1 in vnesel geslo

Potem si se povezal na tuji računalnik :) 127.0.0.1 je vedno računalnik, na katerem se nahajaš.

Drugače pa iz FTPja ne moreš instalirat - FTP lahko uporabiš zgolj za publish na web server (če je to na tvojem računalniku, moraš namestit na primer IIS, če ni že)

Beezgetz ::

Hej Darkolord,

GRAH!!!! Zdaj se bom moral naučit postavljat web site-e.
A me lahko na kratko in izdatno usmeriš v izdelovanje strani? Katere programe rabim, po možnosti free, Kakšna je procedura in tko...
(Ne vem če je to pomembno, toda imam win xp, giga rama, 3 ghz)

off topics: stari moj, če mi boš še naprej odgovarjal, te bom moral peljat na kosilo. Thanks !!!

Hvala, Beezgetz

Ziga Dolhar ::

Za začetek te bo napotil v oddelek o Izdelavi spletišč
https://dolhar.si/

darkolord ::

Za distribucijo programa prek ClickOnce ti sicer ni potrebno postavljati kakšne posebne strani, ker ti vsaj tisto za download naredi že ClickOnce

Beezgetz ::

Ola,

Žiga, hvala! se bom čez vikend potrudil prebrat.

Darkolord, mislim, da sem mal nenapoten. Ko publish-iram, me vpraša po http naslovu. Nekaj mu moram dat...


Sem pa na googlu ustvaru neko web stran (google pages), in ko hočem tam publish-irat, mi reče (C#) da stran nima inštaliranih FrontPage extensons... What in the name of ice cream is that?

Hvala, Beezgetz

MaCoFaCo ::

ClickOnce ti olajša namestitev in kasnejšo samodejno nadgradnjo aplikacije iz centralnega strežnika. S tem pa seveda tvoje aplikacije še nisi zaščitil pred kopiranjem...

Beezgetz ::

Živijo MaCoFaCo,

ok, kako pa zaščitim aplikacijo? In kako to da je na izbiro 'The application is available online only' ?
Kaj pa mora vsebovati web stran, da na njej lahko objavim c# aplikacijo? (mislim na to da web stran nima inštaliranih FrontPage extensons)

Hvala, Beezgetz

Looooooka ::

tud ne rab met.
ti sam napises url kjer bo program dosegljiv... http://www.blabla.com/mojprogram uploadas lahko lepo prek ftp-ja in to je to.
available online only sam pove da se bo vsakic z neta dol prenesu.tega ponavad clovk noce ampak recimo hoce da vsakic ko se zalaufa pogleda ce je gor nova verzija.tko da to nastavs v updates...in pol kliknes publish?
kr res problem...se posebi ce mas glupe stranke ki niso sposobne exe fajla cez starejso verzijo skopirat in mors dejansko do njih hodit al jim pa pol ure razlagat kako se remote assistance przge.

Beezgetz ::

Živijo Looooooka,

Heh, sem gledal po Izdelavi spletišč (http://www.slo-tech.com/script/forum/iz..., ki mi je priporočil Žiga, pa nisem našel neko rdečo nit...

Predvsem, kaj vse rabim od programske opreme? Sem neki na blef DL, sam mi ni nič jasn.
Neki, kao rabim web hosting? Kateri so potem zastonj? Zakaj ne bi šlo hosting z mojega računalnika? Kateri FTP je prijazen, ter kako in zakaj se rabi za web site? Kaj je potem funkcija Click Once? uf, pa še bi lahko našteval.

Looooooka, sem nov v tem, in bi te prosil izdatnih odgovorov na čim več vprašanj.

Hvala, Beezgetz.

darkolord ::

S tvojega računalnika bi šlo, ja. Samo namestit moraš IIS (Internet Information Services), ki je kot komponenta na CDju od Windows. Potem pa s ClickOnce narediš publish na ta tvoj lokalni server.

ClickOnce v bistvu skrbi za to, da imajo klienti vedno zadnjo verzijo softvera - potem ko se instalira z neta, se (lahko) ob vsakem zagonu preveri, če je kakšna novejša verzija in če je nadgradnja potrebna, se tudi samodejno izvrši

Beezgetz ::

Hej Darkolord, živijo!

Kul, sem inštaliru, sam ga ni v start meniju ;(
niti v program files

Kako ga zaženem, da se spoznam z njim, pa maš kakšne napotke?

Lep pozdrav, Beezgetz

Ziga Dolhar ::

Administrative Tools
https://dolhar.si/

Beezgetz ::

Zakon!

Se mi zdi, da dones ne bom spal zarad tebe.

Hvala!!!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visual Studio

Oddelek: Programska oprema
242776 (528) Invictus
»

Microsoft odprl kodo .NET

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3613613 (10607) jype
»

[C#] ClickOnce online install

Oddelek: Programiranje
81321 (1164) 2g00d4u
»

[visual C#] kaj vse rabi imeti, recimo, Šved, da mu dela moja (Slovenska) aplikacija

Oddelek: Programiranje
121870 (1450) Beezgetz
»

C# database

Oddelek: Programiranje
131295 (1138) FXMagic

Več podobnih tem