» »

Izdelava revije ali prospekta v .PDF

Izdelava revije ali prospekta v .PDF

janko771 ::

Pozdravljeni
Rad bi naredu en prospekt v .PDF file-ju, kjer bi bile tudi slike cirka 5 slik.
Probu sm s programom Scansoft .PDF converter professional 4.1, s tekstom nimam problemov, z vstavljanjem slik pa, ker mi jo stegne kar čez celo stran in me zanima če obstaja kakšna obcija da bi sliko lahko pomanšu in prestavu na poljudno mesto.
Sem pa probal zadevo konvertirat iz worda 07 (ta zadeva je super za take stvari), sam na žalost jest rabim PDF format, konvertira mi sam ko odprem ta PDF se odzadi vidi napis trial version, ampak sem imel serijsko kodo zraven, ki jo je bilo potrebno vpisat ko si instaliru program potem me ni več spraševal.
Kaj mi svetujete ?
Hvala za odgovore.
Lep pozdrav
jest

#000000 ::

Ne vem kako je s temi konverterji, ampak znajo tiskarji imet težave (vkolikor boš dal prospekt tiskat) drugač pa vzam recimo ali Photoshop naredi kar ti paše in izvozi v PDF, lahko vzameš tudi InDesign ali Corel, al pa še najboljš Scribus ki je zastonj, vsi našteti omogočajo izvoz v PDF formatu.

LapD ::

Photoshop ali PrimoPDF

BIG_Yack ::

Zdravo!

Tudi jaz delam take stvari in sam sem preizkušal vse programe, najboljši pa je bil InDesign.

smetko ::

Če ti Word 07 odgovarja kot urejevalnik, potem lahko iz njega narediš PDF na dva načina.
1. Kot ti predlaga LapD uporabiš PrimoPDF in potem lahko iz kateregakoli programa, kateri podpira tiskanje narediš PDF. Samo izbereš tiskanje na tiskalnik PrimoPDF.

2. Namestiš Plugin Za Office 2003 za izvoz v PDF: Plugin za Office 2007
No comment

janko771 ::

Hvala za enkrat če bo kdo še kaj ugotovil mi pa naj javi, v .PDF formatu rabim zato ker je pri tiskanju boljša resulucija.
Lp
jest

opeter ::

Imaš milijardo raznoraznih Virtual Printer gonilnikov za PDF format.
PrimoPDF so že omenili, imaš pa še pdf995, CutPDF, PDFCreator (Opensource) in še bi se našlo. Google.

janko771 ::

Sem se odloču da bom uporablu InDesing ker mi je videt po njegovem izdelku zlo všeč.
Sam zanima me kakšen format ma Indesing ?
Drugač pa vsem hvala za pomoč
jest

Matev ::

svinjarija je da lahko sedaj že vsak kekec dela tiskovine

urban99 ::

ma saj jih ne more vsak... to niso tiskovine, to so "tiskovine" (vključno s tistim primerom zgoraj). Sploh bo pa na rit padel, ko bo InDesign odprl (piratski of course :\ )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

#000000 ::

Ma sej jest sem mu predlagal Scribus, je zastonj in mislm da se da z njim narest tud kaj kar se bo tiskalo v tiskarni.


To da lahko vsak dela tiskovine je fino, to je bistvo DTP, tudi v firmah ki se bavijo s tem, ni vsak, ki zna delat po izobrazbi grafik. Tist ki se boji da mu bodo samouki zjebal posel in ga spravli ob zaslužek (velja za vse, ne samo za ta primer) se bi mogu prvo vprašat, kaj pri njemu ne štima, da mu lahko nek samouk pobere posel. LP

Icematxyz ::

svinjarija je da lahko sedaj že vsak kekec dela tiskovine


Ti pa vrjetno si zato tako ogorčen ker še tega nisi sposoben?

Matev ::

ogorčen sem ker biti grafik vedno manj pomeni


kaj ko bi še zdravit začel vsak ...

bluefish ::

kaj ko bi še zdravit začel vsak ...

saj že. Temu se reče alternativna medicina. :D

Tac20 ::

Ah res da vsak lahko izdeluje tiskovine, sam kaj pa zadaj stoji, poznavanje procesa itd .nam pa grafikom še zmeraj ostane, kjer bo moral nekdo krepko preštudirati celotno stvar da jo bo dojel, sej tako je pri vsem, sej spletne strani tudi že vsak ta drug izdeluje...:)

#000000 ::

Ma ja sej, dost folka pozna vsaj osnovne zakonitosti priprave za tisk, slike 300 dpi, CMYK, text v krivulje in cca 3-4mm za porezavo iz tega pomoje vsak tiskar zna narest kej.

Je pa res da, večina o ostlem nima blage veze, tko da če bom kdaj hotu imet kvaliteten izdelek in potisk, bom delo zaupal grafiku, za kako vizitko in flyer pa bom poskrbel sam, sej tiskanje pa moraš itak nekomu plačat, tko da je koza napol cela :D

LP

Icematxyz ::

Avtocad če karikiram ima tudi vsak drug na računalniku pa to ne pomeni da profesionalec nebo imel dela in nebo cenjen. >:D

Pač človek bi rad malo ustvarjal in pomoje je to čisto kul.

Jaz tudi mam zlo rad naprimer elektroniko in tudi naredim kakšno vezje kdaj pa kdaj a kaj, ko poznam že o uporčku če karikiram zelo malo.

Veselje pa je kljub temu in "strast" prisotna pa tud elektronika kot taka zato ne nazaduje globalno gledano. Pa tudi kdaj se mi kaj posreči in spet so od tega same koristi. >:D

opeter ::

Se strinjam s tistimi, da samouk zdravnik ne moreš biti, pa tudi odvetnik ne... tako da je kar se tega tiča velik drek vse skupaj.
Je pa res, da se hitro loči med tapravim grafičnim oblikovalcev ali pa kakim drugom profičem in tistim, ki se s tem "bavlja" in ima seveda na voljo vedno najnovejšo verzijo Korla ipd. iz torrent strani. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačni PDF urejevalnik

Oddelek: Programska oprema
135942 (5713) whatever
»

Izšla nova različica Inkscapa

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
346752 (4750) CaqKa
»

Zaklepanje dokumenta

Oddelek: Programska oprema
126311 (6034) Rasho
»

Grafična izdelava letakov

Oddelek: Programska oprema
51557 (1491) #000000
»

pdf format

Oddelek: Programska oprema
102307 (2096) dronyx

Več podobnih tem