» »

ugasanje_racunalnika

ugasanje_racunalnika

kubanc ::

Pozdravljeni
Imam racunalnik z maticno plosco ABIT KX7-333
ne bom navedel PCI naprav ker se mi zdi da nimajo pomena.
Problem je v tem da se mi racunalnik po dolocenem casu ugasne.
Sedaj sem izklopil vse PCI naprave,disk ter DVD-rom in racunalnik ˝lavfa˝ normalno.
Torej, je mozno da je kriv napajalnik. Napajalnik je 430 W in ni star, ker je bil ze menjan.
Ventilatorji so spucani...

L.P.

kubanc ::

ko sem dal vse komponente ven, sem postopoma dal nazaj zvocno, mrezno.
nato sem dal notr drug disk, je lavfalo normalno, sem dal nazaj stari disk in zaenkrat spet lavfa brez napak.


tko da ce ve kdo v cem je bil, ali pa bo tudi v prihodnje vzrok te napaka, se mu lepo zahvaljujem.

L.P.

Macx95 ::

Poznam to ploščo ker sem jo testiral. Verjetno ti na njej deluje Athlon xp z PALOMINO (0.18) jedrom, ki se zelo zelo greje. Ta plošča že ima v BIOSU funkcijo CPU shut down temperature.
Če imaš nastavljeno npr. na 55C se ti bo zadeva enostavno ugasnila ko CPU doseže to temperaturo. V poletnih mesecih gre palomino v zračnem ohišju z normalnim hladilnikom hitro do 60C, če pa je med ventilatorjem in hladilnimi rebri še malo prahu pa kar takoj dodaj še10C.

Preveri temperaturo CPU-ja in nastavitve v BIOSU pod PC health status.

Lahko je pa seveda tudi slab napajalnik, preveri koliko Amperov ti da na 12V liniji. Za tvoj sistem bi moralo biti 15A dovolj.

lp

kubanc ::

mam klimo v sobi, kar ima pomoje tudi nek vpliv na temp. procesorja, ali ne?
Hm, ali je mozno da se zaradi tega segreje, ker ima napajalnik na spodnji strani ventilator. tako da piha topel zrak proti procesorji.
ohisje mam na tisti strani na odpro, tako da se ne zadrzuje notri topel zrak, ali se?

Hvala za odgovor in L.P.

theoneman ::

ja probi pogledat na nadzorni plošči pod možnosti porabe, če imaš nastavljeno da se ti ugasne. ne vem no tam kje poglej če je to to:)

butec ::

preveri kako temperaturo ma pri polni obremenitvi klik

če je ok klik

pol ostane sam napajalnik .

Good Guy ::

ko sestaviš računalnik odsrani baterijo da resetiraš bios.

v biosu izklopi S.M.A.R.T. funkcijo za diske(če jo maš v uporabi)

stestiraj rame z memtestom, procesor daj pod 100% obremenitvijo(prime), preveri če ni kakšna od pci naprav fuč.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kubanc ::

racunalnik lavfal 5 nonstop brez problema, nato je bil 2 dni ugasnjej. danes zjutraj se je nazgal a se je hmalu ugasnil.....
sedaj spet dela..

kubanc ::

stestiral racunalnik z Crystalmark.
temp procesroja je bla 46/47 stiopinj, cipa 36 stopinj
videl sem da ne dela ventilator na graficni, vzel ga ven podmazal lezaje, sedaj deluje normalno.
nato sem prizgal racunalnik, windowsi so se zegnali, in potem se je spet ugasnil
torej, pomoje ti 2 temperaturi niso krivi za ugasanje racunalnika
napajalnik je 430W, pentium IV atx
Za procesor imam ventilator vulcanota
napajalnik

nikako mi ni jasno, kako da se med testom racunalnik ni ugasnil, ko je bil tudi najbolj obremenjen?
Sli je mogoce da je kje kaksen slab kontakt med napajalnikom in V/i napravami.
Ali je mogoce kaj graficna kriva?

dajoker ::

Preglej kondenzatorje na matični plošči. Če so konice napihnjene, zna bit ravno to problem.
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

kubanc ::

verjetno je omrezje krivo.
ker imamo vec racunalnikov, sem sedaj enega izklopil ki je na istem vodu, in sedaj ga testiram ze skoraj 1 uro in deluje vse normalno.
bom potem prikljucil nazaj se drugega pa da vidimo kaj se bo potem zgodilo.

a je mozno da zaradi prevelikega nihanja v omrezju racunalnik skuri ali pa kaj podobnega.

L.P.

kubanc ::

ali ej tudi mozno da je graficna zanic, da se zaradi tega ugasa?

L.P.

kubanc ::

sem dal testirati pomnilnik z memtestom in je racunalnik crknil. ker sem ga hotel zjutraj prozgati sploh ni delalo stikalo za vklop racuanlnika.
najprej sem moral na napajalniku dati stikalo na 0, nato na 1, da se je sploh nazgal.
torej ali je pomnilnik ali plata?

L.P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj mi med igranjem računalnik zmrzne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111566 (859) flameir
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
885077 (4466) Janac
»

problemi z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
261754 (1179) OChack
»

XP noče dveh diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
251331 (931) bosmla
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312112 (11499) k0lar

Več podobnih tem