» »

Design 3 div okvirjev ?

Design 3 div okvirjev ?

nicky ::

Zanima me naslednja koda za postavitev 3 div-ov:

imamo left, middle, right

middle je fiksen 700px in centriran, levi poteka od left: 0px in do middle diva, right pa se začne na koncu middle diva in konča na desni.

V primeru, da je okno od browserja manjše od 700 px vidimo samo middle div, ki se ne pomanjša, levega in desnega pa pač ni ...

to rabim za to, da imam v levem neko sliko (align: right) ki sovpada z grafiko v middle in rav tako v desnem divu kjer je poravnava slike align: left ...

| left * velikost | middle center/700px/fixed | right * velikost |

Hvala za odgovor!
Kolkor kapljic, tolko let... mater bomo dolgo živel :)

Tody ::

nicky ::

Hvala sem prebral skozi, zelo vredu tutorial, ampak še vedno ni tu tega odgovora :( Če bi imel levi div statičen bi bilo super, ampak v tem primeru pa ne najdem rešitve ... sem prebral in poiskal veliko css-ov na taki template pa ni noben to kar rabim ... pa zasledil sem tudi veliko enakih vprašanj na googlu, ki pa so žal brez odgovora ...

Hvala !
Kolkor kapljic, tolko let... mater bomo dolgo živel :)

root987 ::

Če te prav zastopim iščeš nekaj takšnega?

Z malo truda menda dela tudi v IE.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

nicky ::

Končno sem našel neko podobno stran, ki vsebuje to kar hočem:
Evo ga
Ta sredni del brez heada in foota bi bil ql ... oba dela levi in desni se enakomerno manjšata, med tem ko ta srednji vedno ostane enak :D

Ima kdo kaj takega že narejenega, da se ne bi mantral ... ker drgač pa spet ta stare metode pa še sonce je tako, da se ti ne lub preveč mislit :))
Kolkor kapljic, tolko let... mater bomo dolgo živel :)

Road Runner ::

http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

nicky ::

Po večurnem brskanju sem vendarle ugotovil, da to ni možno naredit z divi, če pa se že da velja to za novejše oziroma najnovejše brskljalnike ... imamo lahko fiksni div na levi ali na desni ne pa v sredi ... sicer se da rešiti na zanimiv način in to je da naredimo grafiko levega in desnega diva skupaj in pustimo transparent na sredi v velikosti sredinskega okna ... tako ga namestimo:

css:

#extraDiv1 span
{
display:block;
position:absolute;
bottom:-198px;
left:0;
width:100%;
height:428px;
background:url('haut1.png') no-repeat 50% 100%;
}

slika je na tem linku, mislim, da je dovolj jasno razvidno delovanje ...

Zanimivo je predvsem to, da taka "trivialna" stvar kot je fiksiranje sredinskega diva ni bilo predvideno pri css predlogah ?!! saj je to nekaj normalnega in lahko veliko doprinese pri designih pageov, da so bolj prilagodljivi in da nam pustijo zraven grafike še več prostora za vsebino ... zanimivo ...

Hvala vsem za pomoč, če pa kdo najde enostavnejšo rešitev pa se priporočam še naprej ...
Kolkor kapljic, tolko let... mater bomo dolgo živel :)

mte ::

Da "ni možno", je malce čudno. Vse se da, mogoče je treba narest z malo drugačnim načinom razmišljanja..
Kolikor sem uspel razbrati, je na levi in desni itak samo ozadje. Zakaj potem ne daš ozadja celotnemu bodyu in ne tretiraš levega in desnega bloka kot eno?
Recimo nekaj takega:

body {
  background: url(slika.jpg) no-repeat top center;
  text-align: center; /* IE fix */
}
#vsebina {
  text-align: left; /* IE fix */
  width: 700px;
  margin: 0 auto; /* centriranje za normalne browserje */
  background: white;
  margin-top: 123px;
}
<body>
<div id="vsebina">blablabla</div>
</body>

Mogoče boš še kje rabil kakšen wrapper, ampak kolikor sem te razumel, rabiš nekaj takega?
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297332762 (56911) htmltroubles
»

Podrta oblika strani

Oddelek: Izdelava spletišč
131302 (981) echoman
»

[CSS]Pozicioniranje footer diva

Oddelek: Izdelava spletišč
62314 (2261) amaze646
»

Kontaktni Obrazec

Oddelek: Izdelava spletišč
352250 (1619) c3p0
»

Poravnava znotraj DIV

Oddelek: Izdelava spletišč
91610 (1491) alum

Več podobnih tem