» »

Suse Linux 10.x zmrzne

Suse Linux 10.x zmrzne

Xgeneration ::

lp,

na računalnik sem instaliral že mnogo suse distribucij linuxa. Probleme mi delajo na računalniku, kjer imam AsRock matično ploščo (Contron;( z ULI veznim naborom. Grafična kartica je ATI9600+, procesor pa je x64 AMD Athlon 3500+.
Poizkusil sem instalirati SUSE Linux verzije: 10.0, 10.2 x32 in 10.2 x64.

Ko se mi začne zaganjati namizje, OS enostavno zmrzne. Tudi če začnem v ne-grafičnem načinu (ukazna vrstica), se dogaja enako sranje. V Linuxu tako ne morem niti na net, ker sem na netu bral, da obstajajo težave pri prepoznavanju integrirane mrežne kartice.

Mi lahko kdo svetuje, kako ustaviti zmrzovanje sistema. Na netu sem bral, da bi lahko bil rpoblem z nVidia gonilniki, samo če pa nimam nobene komponente tega podjetja v računalniku... :S

:)
hvala vnaprej
LP

kriko1 ::

Imaš najnovejši bios? Kje se točno ustavi (preden preide v grafični način)? Kaj nazadnje izpiše (esc ali f2, lahko pa dodaš tudi splash=verbose pred zagonom za verbalni način)?
Z integriranimi mrežnimi je pa čisto odvisno, na drugem računalniku sta nvidia ter 3com pa obe delata.

'FireSTORM' ::

Kak log bi pomagal malo interpretirat zadevo.
Morda je system error, zato predlagam pogled v /var/log/messages
Morda je pa XFree error in predlagam pogled v log /var/log/Xorg.0.log
Če se ne razumeš iz teh skropocal tam pa jih poskušaj nekak spravit na forum.
Those penguins.... They sure aint normal....

Xgeneration ::

hvala za ponujeno pomoč.
poizkusal sem :). vedno mi zmrzne na drugem mestu ... :D tak da je bil problem se dokopat do root direktorija hehe

na linux se žal še ne spoznam kaj prida. sem pa dobil datoteki Xorg.. in messages...

ce se komu da, naj malo pogleda... lepo prosim. trenutno grem instalirat X64bitno verzijo nazaj, ker sem sprva mislil, da problem tiči v tem.

datoteki sem uploadal. dobite jih TUKAJ (.rar arhiv)

aja - sej prek rapidsharea downloadate čist na izi - pač na začetni strani, ko boste kliknili, le poiščite gumb FREE... kliknite ga in pol kr potrdite na naslednji strani. sam to verjetno tak veste že.

res hvala za pomoč še enkrat
LP

kriko1 ::

Ma je že nameščen sistem? Z logov ni nič pametnega, mogoče je težava v radeonu. Poskusi z atijevimi gonilniki:
http://en.opensuse.org/ATI#The_easy_way

Xgeneration ::

ja sem tut sam malo log pregledal. hvala, bom še z gonilniki poskusil.

sem včeraj dal še 1x OS na računalnik, tokrat z GNome namizjem (ker sem na netu bral, da bi lahk bil KDE), sam mi vseeno zmrzne.

če bi še kdo vedel, sploh če je imel isti problem, ga prosim, da pomaga :)

hvala
LP

'FireSTORM' ::

Mislim da tebi zmrzne X in ne namizno okolje. Meni se je pojavljalo enako na Slackware z GeForce MX 440 grafično dokler nisem namestil gonilnikov.
Those penguins.... They sure aint normal....

Xgeneration ::

tudi sam tako mislim, saj mi zmrzne tudi v "varnem načinu", kjer se namizje sploh ne naloži

sam vseeno sem probal... bom danes zvečer poskusil namestiti gonilnike. a je to težko? sej na netu sm gledal postopek... pač še kr neki pisanja je... sam mislim, da mi bo šlo :)
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 7.04 + Pinnacle PCTV = slika super, zvoka ni - Linux n00b here (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706603 (4044) poweroff
»

problem z linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
594102 (3394) vejnovic
»

[Linux] Noče se povezati z ADSL

Oddelek: Operacijski sistemi
402037 (1506) sverde21
»

Ob nalaganju linuxa mi računalnik zmrzne

Oddelek: Operacijski sistemi
81024 (924) radiokills
»

mandrake9.1 in nforce2(mrezna)

Oddelek: Operacijski sistemi
201529 (1239) iso2000

Več podobnih tem