» »

nov hladilnik za CPU

nov hladilnik za CPU

PINki ::

zanimam se za tega INFINITY
dobro hladi? ce bi se odlocil zanjga katero termalno se zraven naj kupim? in pa ali se ga da dobiti kje se cenejse...ce pa je kaksen bolsi in cenejsi pa tud lahko date kaksnen linkič. Lp

PINki ::

hladil pa bi moj e6600 ker mi predvsem scarface crkne ker se prevec zagreje...komp zasteka in treba reseterat..pa tut drgac se dost greje...pa ne mislm samo da mi recete nej mal namazem z drugo pasto pa je...zelim kakovosten cooler :D

sid911 ::

zelim kakovosten cooler

potem kar kupi tegale Infinityja
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Revenant ::

ta je eden najboljših hladilcev. In tudi najtežji, in spada med "velike" in dost placa morš met. Tko da premisl, al res rabš tega (to rabš mislim le v primeru, če bi voltažno dvigoval prek vseh meja, drugače ne), Drgač pa s svojim kilogramom teže sigurno NE deluje blagodejno na plato. Sploh če škatlo kaj premikaš oz. laufaš po lanpartijih. Zdaj veš:D Če ti je moj post vzbudil vsaj kanček dvoma, potem nabavi zalamana, dost bo že 7 serija, če pa si rad kul, pol nabaviš 9 serijo, torej model CNPS9500 oz. kakor mu je pač ime.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

PINki ::

hmm...tole je moje ohisje in mislim da bi moral priti noter ta hladilnik...mene tud mal skrbi teza...ampak komp je skos doma in se ga nic ne premika...sam ko je treba kdaj pa kdaj mal praha spucat...drgac je plata Asus P5B...bo vgradnja možna al je treba manjsi hladilnik kupt?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

X-LoRd ::

mislim da bi ti brez problema moglo pasati

PINki ::

faking šit...dobim hladilnik..zatem se 2 uri in pol mucim z vstavljanjem notri...me res ze posten hrbet boli...lepo priklopil da vetrnica piha v rebra in vklopim kabl v 3 pinski konektor...prizgem pc...zapiska mi CPU FAN ERROR...za nadaljevanje moram pritisniti F1...pogledam vetrnica se lepo vrti rebra so mrzla...pogledam temperaturo v speedfanu in hmonitorju pri obema je temperatura enaka kot pri prejsnjem hladilcu...kaj je narobe?...termalno sem ocistil z navadnim papirjom in namazal novo jo mal nanesel na sredino in fino razmazal na tanek sloj vendar se je verjetno kaj spacalo med namestitvijo saj sem rabil 2uri in pou...kaj vi mislite da je narobe? RES ZAŽELJENA POMOČ! :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

sid911 ::

pomiri se, nič takega ni. ventilator hladilnika si verjetno priklopil direktno na napajalnik, na CPU FAN priklop matične plošče pa ni priklopljeno nič, zato ti matična paniko dela.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

PINki ::

priklopil se na maticno...kjer je takoj zraven CPUja 3pinska rezica in sm tam notri vtaknil

PINki ::

aja zdej sm pogledu pa mam 3pinski neki pwr fan pa 4pinsko CPU fan sam gre lahk tud 3 pinska notr....sam kaj je problem pri temperaturi? zakaj se ne zniza?...celo temperatura maticne mi je zrastla prej okoli 41+ zdaj je ze 49

zavajon ::

Mogoče se vrti s premajhnimi obrati, pa mb ne zazna. Tak problem sem imel jaz, pa sem izklopil v biosu kontrolo CPU fan. Itak je važno, da kontroliraš temperaturo.
lp

PINki ::

CPU FAN ERROR ni vec problem...kaj je narobe da se temperatura ne zniza glede na to da je hladilec 100x bolsi od stocka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

trek@s ::

Najbrž ga nisi vredu pritrdil - poskusi še enkrat vse očistit in ponovno namestiti. Lahko pa, da se ti je zaradi njegove velikost zmanjšal pretok zraka po ohišju, samo kljub temu bi morala temp. procesorju pasti.

Tac20 ::

Jaz sem nabavil Zalman CNPS 9700, je zelo tih, moj proc pa ima naslednje temperature: idle 28 C na full loadu pa 36 C, pri 1260 RPM, bom poročal tudi kašne so temperature ko se navije, tako da lahko pogledas tudi kaj v tej smeri...

PINki ::

ma to je za zjokat...termalne sm dobu tud tok da gre lahk komi na noht pa je nimam vec...tko da dol vzemat pa spet gor se ne splaca...sam sem res zelo razocaran nad vsem skupaj...najrajs bi se vrgu cez okno ko sem zastonj vrgel 55€ v smeti :'(

bluefish ::

si pravilno nanesel termalno pasto?

PINki ::

kaksen je postopek pravilnega naneševanje termalne paste? jaz sem tiso stresel na CPU in nato razmazal da bo cimbolj tanko pol pa 2 uri pa pou montiral hladilnik in se je verjetno cist razpacala medtem...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

trek@s ::

Sicer se ne spomnim, koliko paste dobiš zraven (jaz sem sicer uporabil drugo), ampak vseeno se mi zdi, da jo more biti več kot en nanos. Jaz sem procesor namazal kar na debelo s prstom, potem sem pa za ravnim koščkom plastike praktično obrisal dol, tako da jo je ostalo res minimalno. Pa ko daš hladilnik gor, dobro "nacentriraj", predno se dotakneš procesorja, ker tisto miganje sem in tja pa po možnosti 20x jemanje dol pa gor je samo sranje. Se pravi postaviš hladilnik gor, 4x "klik" in konec. Postavi kišto leže, odstrani kar bi te lahko oviralo (napajalnik, grafična,...) in gasa.

TOP ::

Tako ohišje mam tud jaz,tako da ni problem hlajenje z takim hladilnikom Infinity sem jaz takoj pridobil 10 stopinj.Malo poglej ko si tiste 4 zatiče pritiskal,če so prov zaskočili in če imaš konkavni proc potle daj rajši malo več termalne paste,da prime čez celo površino.Tak problem je imel prijatelj pa sem potle tako rešu da sem dal malo več termalne paste.

PINki ::

treba termalno kupit...keri bi dobr pasala z tem hladilcem?

trek@s ::

Jaz sem s tole kar zadovoljen.

bluefish ::

arctic silver 5 je druga najboljša. Je pa še ne novejša, katere imena se ne spomnim, ki pa je malo težja za nanos.

>>><<< ::

Collaboratory Liquid Pro (ne vem, če sem prav napisal) in ne sme priti v stik z ALUMINIJEM.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

bluefish ::

ta je tista.

PINki ::

Collaboratory Liquid Pro (ne vem, če sem prav napisal) in ne sme priti v stik z ALUMINIJEM.
taksno je dno hladilnika..lahko?

PINki ::

tole liquid pro nebom vzel ker sem ze tko smotan pa da si se kej zjebem..ne hvala:)) bom rajs kej cenejsga:P

PINki ::

tale mi je cist sexy..a to inekcijo dobim tut zravn? pa kok se da od 1x na proc pastice?

bluefish ::

ja, stvar je napolnjena v to majhno brizgo in jo tako lažje naneseš. Sicer praviloma je dovolj že za dve malo večji riževi zrni paste in dobro pritisnjen hladilnik ob procesor, da se pasta lepo raztegne na debelino lističa.

>>><<< ::

Raje vzemi Ceramique, ker se lažje razmaže in ne prevaja elektrike. Podrobne informacije za nanašanje imaš tukaj.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

PINki ::

Raje vzemi Ceramique, ker se lažje razmaže in ne prevaja elektrike.
mislis tole ceramique

bluefish ::

tudi AS5 ni el. prevodna, vsaj glede na Cool-PC:

Ni elektricno prevodna (v normalnih pogojih).

>>><<< ::

Če pride AS5 med kak pin na procesorju, lahko gre procesor. Z Ceramique se to ne zgodi in še lažje jo je nanest.

Iz spletne strani Arctic Sliver (pri Ceramique to ne piše):
While much safer than silver greases engineered for high electrical conductivity, Arctic Silver 5 thermal compound should be kept away from electrical traces, pins, and leads. Arctic Silver 5 is slightly capacitive and could cause problems if it bridged two close-proximity electrical paths.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

5er--> ::

Pa saj imajo praktično vsi današnji procesorji heatspreader...

bluefish ::

moraš biti pa že resno štor, da kaneš pasto na pine proca.

PINki ::

Aja, še podatki za C2D:

kritične temp, kjer se vklopi throttle CPUja (do teh temp ni priporočljivo priti)!

Tcase temp (temp, merjena med jedroma v samem procesorju): 60,1C
Tjuntion temp (temp, merjena na samih jedrih): 85C

Tcase temp. prikazujejo PC probe, Everest,...
Tjuntion temp pa Coretemp, TAT,...
Oboje pa zna prikazati SpeedFan

Pravilo: Tcase mora bit zmeraj nižja od Tjuntion. Če ne, je odčitavanje nepravilno. V biosu je opcija PECI, ki vklopi drugačno preračunavanje temperature Tcase. Je priporočlijivo, da je vklopljena, tudi zaradi boljšega samodejnega prilagajanja ventilatorjev.
Naj se pa vsak sam odloči za vklop te funkcije.

Tole sem zasledil nekje na ST Po novem preračunavanju mi je proc 22°C jedra pa do 30°C v idlu...je to normalno prikazovanje temperatur?

PINki ::

zdaj ga ze pridno navijam:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623152 (19049) svetetko
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579764 (7899) Jst
»

izbira hladilnika in termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191534 (1155) fras
»

Hlajenje z 0dB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192007 (1350) Brvar
»

Cooler na grafi!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172157 (1806) 5pellfire

Več podobnih tem