» »

Placevanje preko banke v tujino?

Placevanje preko banke v tujino?

cnZz ::

Koliko casa potrebuje denar ce ga nakazem v ponedeljek in nakazujem v nemcijo?

Namrec danes dobim od hoh.de (spletna trgovina pri kateri sem kupil hardware) email kjer so mi ponovno poslali podatke kam nakazati denar in da po 14 dneh se avtomaticno zbrise itd itd itd (sodec po google translaterju:D)

In zdaj sem jim poslal mail (v ang) da jim lahko posljem potrdila ki sem jih dobil od banke...
Saj tam pri hoh-u zastopijo ang?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Good Guy ::

denar če si plačeval v evrih pride takoj...(1 dan)

ko je meni en model iz slovaške nakazoval na moj račun je bilo to takoj(čakal sem 1dan)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

OZZY ::

Dobijo takoj naslednji dan ali najkasneje v treh dnh. Če plačaš preko klika je ponavadi prej in dobijo naslednji dan, čep a si plačal v banki pa se lahko zavleče za kaka dva dni.

Zakaj ni prišlo je vprašanje. Poglej, če je vse na potrdilih napisano kot je treba - številka računa, IBAN, SWIFT=BIC koda, namen plačila - to je kr pomembno, saj te po tem identificirajo...ponavadi je številka računa ali kej podobnega...Se zgodi, da se kdaj ker zmoti pri vpisu....

Če se ni potem pojdi na banko in preveri kaj se je zgodilo.
Go with the flow.

cnZz ::

hmm zdaj sem se enkrat pregledal prvi mail ki sem ga dobil in sem zasledil "Verwendungszweck: 2008-4009105" intended purpose.........
je mogoce to tisto? da denar imajo v nemciji na banki samo pod namen ni te stevilke?
in kaj zdaj lahko v tem primeru naredim?

EDIT:
bi jim lahko poslal fotokopije papirjev ki sem jih dobil od banke? in jim povedal s kaksnim namenom je bil denar poslam? bo to za njih dovolj? ali bom jaz od 270 €?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cnZz ()

LoneWolf ::

Denar so dobil na racun, nimajo pa pojma, od koga je in za kak namen, sploh imajo veliko takih nakazil. Poslji jim mail, se opravici za screwup, in dopisi cimvec konkretnih podatkov o nakazilu, da bodo lahko preverili, da je to res tvoje - potrdilo o nakazilu, izvorno banko, datum in cas nakazila, referenco, ki bi morala bit gor itd. Cim vec, tem bolje. Verjetno ti bodo sli toliko na roko, da bodo sli pes pobrskat po prejetih nakazilih.

Good Guy ::

ti si zajebu pr sklicu

tisto kar so ti oni napisal pod intended purpose to je sklic in pod to cifro bi vedeli da si to ti nakazu
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

cnZz ::

ok ce jim posljem potrdila (za nakazilo in placilo provizije) bo dovolj? in da jim povem da je bilo za namen poslano kot Nakup?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

cnZz ::

ja to zdj vem

I would like to apologize for the mess I made with the transfer. The mistake I made was with the intend number. I guess the money is already on your bank, I just need to proove its mine. Here O sent you all the papers O got from the bank (one from the transfer I made and one for the payment of the transfer). The "intended purpose" of the transfer is "Nakup". Again sorry for the missunderstanding I made. I hope these information is enough to proove that I have sent that money to your bank.

Sincerely J.Z.

Ich möchte mich für die Verwirrung entschuldigen, die ich mit der übertragung bildete. Der Fehler, den ich machte, war mit der beabsichtigenzahl. Ich schätze, daß das Geld bereits auf deiner Bank, ich muß gerade seine Grube prüfen ist. Hier schickte O dir alle Papiere, die O von der Bank erhielt (eine von der übertragung ich und eine für die Zahlung der übertragung bildete). „Beabsichtigte Zweck“ der übertragung ist „Nakup“. Wieder traurig für das Mißverständnis, das ich bildete. Ich hoffe, daß dieses Informationen genug sind, zum zu prüfen, daß ich deiner Bank dieses Geld geschickt habe.

Herzlichst J.Z.

Bi mi lahko en ki zna nemško samo preveril če je nemška različica pisma dobra? poslal jim bom obe za vsak slucaj...
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cnZz ()

McHusch ::

Pošlji ti to raje samo v angleščini. "Nemško" moraš najprej prevesti v nemščino.

PS. Nakazilo je Überweisung. Übertragung je prenos fusbala.

cnZz ::

:S
to pa dela google translator

je se kaj drugega narobe?
pa ima kdo drug taksne izkusnje?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

karafeka ::

Namen nakazila bi se glasilo:

nakup "ime artikla" po računu št. 1234, ne pa samo nakup.

cnZz ::

ja to vem...
ampak glede na pismo ki sem jim poslal (ang verzija) bi zadoscalo?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

K0K0 ::

Če ti kej pomaga imaš spodaj šablono v katero vpišeš datume in št. naročila. Sicer moja slovnica mal šepa sam bodo že razumel kaj hočeš:D.


Hallo,
Ich habbe bei hoch.de am (datum naročila) ein par artikel bestellt und sie am (datum plačila) per bank Überweisung bezahlt. Jetz habbe ich from ihnen eine email erhaltem in der steht da ich die artikel noch nicht bezahlt habe.
Köenten sie das bitte Überprüfen ?
Meine bestell numemr ist: (števila naročila)

mfg
(tvoje ime)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

McHusch ::

I would like to apologize for the mess I made with the transfer. The mistake I made was with the intend number. I guess the money is already on your bank, I just need to proove its mine. Here O sent you all the papers O got from the bank (one from the transfer I made and one for the payment of the transfer). The "intended purpose" of the transfer is "Nakup". Again sorry for the missunderstanding I made. I hope these information is enough to proove that I have sent that money to your bank.


Ich möchte mich noch einmal für die verursachten Schwierigkeiten mit der Überweisung entschuldigen. Das Kaufgeld habe schon überwiesen, leider mit dem falschen Verwendungszweck (anstatt 2008-4009105 schrieb ich "Nakup"). Es soll schon auf Ihrem Konto liegen, was ich mit den Beilagen zu dieser E-Mail nachweisen möchte. Falls Sie noch welche Nachweise brauchen, um meine Überweisung zu identifizieren und bestãtigen, melden Sie.

Mit freundlichen Grüßen,
XY

cnZz ::

KOKO MI PROSIM POVES KAJ TO PISE PO SLOVENSKO:D
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

bluefish ::

oh zaboga, pošlji jim v angleščini, saj so mednarodna trgovina.

cnZz ::

ja oh zaboga zakaj mi pa ne odpisejo nic ko sem jim poslal v ang?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Good Guy ::

čak mal nedela je človk
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

karafeka ::

Hmm ;)

Pozna kdo kakšno dobro zadevo za učenje poslovne nemščine?

cnZz ::

ja sam mal je clovk zivcn an ko da 270 eur pol pa zve da je neki zajebou:S
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

bluefish ::

živčen gor ali dol, nedelja je.

El Barto ::

Hja malce si zafrknil.

Jaz sem dva tedna nazaj kupil mobitel pri mp3-player.de skupaj s poštnino (paketna dostava DPD) za 205€.
Šel sem na banko s sprintanim predračunom (v nemščini), kjer mi je uslužbenka vse lepo zrihtala (jaz nisem nič pisal, razen dvakrat sem se podpisal) ;) , ter naredila transakcijo.
Pa še potek:
- 10.7. popoldne naročil
- 11.7. popoldne plačal v Lescah
- 16.7. prejel še eno potrdilo iz Kranja o transakciji izvedeni 12.7. , ter na svojem računu pri mp3-player.de videl, da so prejeli plačilo in da je blago popoldne odposlano
- 18.7. ob 11h prejel naročeno :D

Nekaj podobnega sem imel že lansko leto, ko sem kupil gume pri gume-direkt.com (nakazilo v tujino - nemčija) cca 500€, tukaj sem jim pa po enem tednu moral poslati poskenirane dokumente, ker baje niso dobili plačila. No naslednji dan so bile gume že na poti. 8-)


Aja sestavek, ki ga je napisal McHusch je natančen prevod tvoje angleščine, drugi je pa samo spraševanje kaj se dogaja z naročilom.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

cnZz ::

No saj pri meni tudi "niso dobili denarja" in sem jim poslal kopije potrdil in tisto kar je zgoraj napisano....
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

OldSkul ::

Naj ti bo to dobra lekcija. Sicer jst veliko nabavljam preko Ebayja in pošiljam denar v Nemčijo preko Klika in vedno napišem še vse dodatne podatke, da vejo kdo je denar poslal. Sicer bi lahko malo pospešili tale proces, ker denar vedno pride šele čez dva dni in ne naslednji dan po naročilu. Včasih traja celo tri dni.

cnZz ::

ok zdj so mi poslal email s poročilom da še niso dobili denarja in so me tudi prasali s kaksnim namenom sem poslal.
seveda sem odgovoril "Nakup":D tko da upam da bo kaj
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Keyser Soze ::

Prek Klika?

Koliko časa pa to že obstaja?
OM, F, G!

OldSkul ::

Kaj si na luni doma al kaj. Prenos gotovine v tujino je že kr nekaj časa.

Keyser Soze ::

Glede lune bi se lahko vprašali za tebe, ker uporabljaš za to klik. Drugi uporabljamo mednarodne plačilne kartice.:D

Še enkrat ponavljam vprašanje. Za vse "reading impaired" na tem forumu.:\ Koliko časa obstaja že ta servis na Kliku?
OM, F, G!

krneki ::

Mogoče 2 leti.

OldSkul ::

Približno leto in pol...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Nemščina] Kako prevesti...

Oddelek: Šola
244157 (2812) fimaznanje
»

Prevod iz nemščine - par stavkov

Oddelek: Loža
194976 (4085) d0rK
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817497 (5518) x45
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866654 (4706) Vuli
»

eBay - prosim za pravni nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5210633 (8799) mn

Več podobnih tem