» »

charset utf8 - problemi pri vleki iz MySQL v php stran

charset utf8 - problemi pri vleki iz MySQL v php stran

Marjan_2 ::

Problem imam pri prikazu podatkov iz MySQL tabele v IE/Firefoxu. Naredil sem čisto enostavno skriptico, ki mi vzame določene podatke iz tabele v SQL bazi in jih zapiše v tabelci. To naredi, problem je pa pri prikazovanju šumnikov, čeprav je tako MySQL baza prirejena na utf8 in php stran prirejena za utf8, se čćžđ zgubijo nekje vmes. Bi lahko kdo ki je že imel take probleme kako pomagal? Prilagam kodo skripte:



mysql_connect($DB_SERVER,"$DB_USER",$DB_PASS) or die(mysql_error());
mysql_select_db($DB_NAME) or die (mysql_error());
$clani = mysql_query("select * from yuan WHERE Aktiven='1' ORDER BY Priimek");
while($row = mysql_fetch_array($clani))
{
echo $row['Ime'];

echo $row['Priimek'];

echo $row['clanstvo'];

echo $row['Funkcija'];

}

P.S. pri echo $row so še tabele zraven narisane, samo sem pobrisal ven, ker mi drugače ni dovolilo narediti teme... sicer pa itak niso pomembni.



In pa 3 slike, 2 iz phpmyadmina in pa 1 ki pokaže kako izgleda rezultat vsega tega:








Aja, pa če si že ogledate zgornjo kodo, bi mi lahko kdo povedal kako recimo prikažem določeno število podatkov (recimo, če je 30 članov, jaz bi pa rad prikazal samo prvih 5, se da to z while al for zanko narediti?)?
  • spremenil: Marjan_2 ()

Marjan_2 ::

Torej, kaj je narobe se najbolje vidi na tretji slikci, Priimki z šumniki enostavno ne delujejo, če prav je vse okoli njih naštimano na utf-8. To ne deluje ne na lokalnem strežniku ne zdaj gor na netu...

r5r ::

Tole vpiši pred query:
mysql_query("SET NAMES 'utf8'");

Mogoče je na začetku še potrebno:
header('Content-Type: text/html; charset=UTF-8');
And it makes me wonder.

Marjan_2 ::

O_O


No, zdaj pa dela, tist set names je pomagal, klanjam se :D


Mi lahko še poveš kako omejim število podatkov, ki jih kaka funkcija vleče iz baze? Se da recimo na kakšno ID tabelo prilepit funkcijo, pa ji potem rečeš samo do ID 5, pol pa konec?

Sem mislil da bi neki takega delovalo, sam ne deluje:

for ($x=1;$row[id] manjše od 5;$x++)



Pa še to, če kdo ve, ko kličeš datum ven iz SQLa v php, kako določiš v kakšenm formatu se datum pojavi. V SQL imam naštimano da mi napiše cifro za dan, potem napiše ime mesca in potem leto, samo ko kličem v php pa se vse to izgubi in dela po enem defaultu. Tu je koda:

echo $row['clanstvo'];

, ki da ven datum tako: 22-05-2007, jaz rabim pa tako: 22. apr. 2007




P.S. tukaj je skoraj nemogoče kakšno kodo not vpisat ne da bi težilo da ni pravi html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marjan_2 ()

r5r ::

Za omejitev števila izpisov iz baze se na koncu zahtevka doda recimo LIMIT 5, kar pomeni, da jih izpiše samo 5.
And it makes me wonder.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP povezava z Mysql

Oddelek: Izdelava spletišč
16863 (708) snooze77
»

MySQL Query Vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
153002 (2767) overlord_tm
»

php update

Oddelek: Programiranje
7862 (676) keworkian
»

[PHP] Iskanje/brisanje iz baze (telefonskega imenika)

Oddelek: Programiranje
121704 (1486) Good Guy
»

PHP help!

Oddelek: Programiranje
251622 (1460) rc-car

Več podobnih tem