» »

Borland C++ Compiler - probljem

Borland C++ Compiler - probljem

R0K ::

Hja, začel sem programirat v C++ ... a prva težava je že tu ... WinXP nikak ne morem zagnat C++ Compilerja, slednjega bi pa rabil, ker je v knjigi (s katere se učim) zapisan postopek ravno zanj, zato bi biu nujno potreben ...

Hvala!

alesrosina ::

lahko zazenes .... sam ne smes direkt iz explorerja ...

pejt u command prompt, pa tm napis pot do njega - sam kompajler dela tko, da ti napises (recimo) bcc32.exe -Ic:\endir\include c:\endir\fajl_k_ga_hocem_skompajlat.cpp

in ti ga skompajla.

R0K ::

pizda pa ti smajli !! ;(

bo probal ... in poročal ..

Dodatek : vedno mi napiše, da ne more odpret programa ker to ni veljavn Win32 program ...

p.s. 1 : aja, a mi lohk še tole poveš ... ka je možno dobit kak C++ builder ki bi mel kompajler že notri ? da ti ni treba preklaplat z enga na druzga ?

p.s. 2 : ce bi si nalozu Win Me bi mi to normalno delalo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

webblod ::

kolikor je meni znano, Borland C++ Builder vključuje vse potrebno za izdelavo izvršne datoteke, seveda tudi prevajalnik... Pravzaprav je poanta vsakega IDE-ja, da združuje različna orodja v en grafični vmesnik...

Obrni se na dobavitelja programa...
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

alesrosina ::

webblod: ja, mas res. :D
Sam obstaja se Borland Free C++ Compailer, ki je pa res samo kompajler (deluje v dosu).

ROK: men dela cist normaln ... in to RES ni win32 aplikacija ampak dos aplikacija (program, whatever). Zato pejt lepo u command prompt (sej ves kaj je to, ne? - ce mas win9x pol pejt u DOS prompt al kuko se ze tistmu rece .. skratka, tist k mas dos u okncku) pa tem to nared. Za WinME pa ne vem, ga nisem nikol mel in ga tud nikol ne bom mel - ampak ce mas win9x, pol ne bo neobene razlike. ostajam na win2k.

Upam da sem tokrat kej razlozu ...

R0K ::

ok, ok ... sm že itaq vse si zdej zrihtal ...

Zdej bi pa še prašal, če se da kje dobit kak neZačetniški teturila ... knebi bli tisti osnovni ukazi notr pa to ... pa da bi blo že na windows.h ... k bi rad počas mal vidu kak se pa sploh nardi program ...

Najlepša vam dal !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje zaceti z c++ ?

Oddelek: Programiranje
323779 (2087) Monster
»

Delphi VS Visual C++

Oddelek: Programiranje
212200 (1878) webblod
»

C++ literatura

Oddelek: Programiranje
121773 (1536) Yohan del Sud
»

dos shell v win2k

Oddelek: Programska oprema
8835 (747) andrej
»

ucenje...

Oddelek: Programiranje
292924 (2460) JLP

Več podobnih tem