» »

Katero graficno naj kupim?!?!

Katero graficno naj kupim?!?!

mateii ::

Sredi avgusta/konec avgusta mam namen kupiti novo grafično zdaj mam 7600gt 256mb AGP8x pa sem se odločil za prehod na PCI-E.

Plata mi podpira obe AGP in PCI-E 16x (plata je: ASROCK 939Dual-SATA2)

In sicer zdaj kolebam med odločitvijo oz nakupom naslednjih kartic:

BFG Tech GeForce 7950 GT "overclocked" 512mb
Sapphire Radeon X1950 PRO Ultimate 256mb
SAPPHIRE Radeon X1950XT 256MB // ista graficna verjetno
Grafična kartica LEADTEK nVidia 7950GT 256mb

V računalniku imam amd x2 3800+, 2gb drr 400mhz rama, 420W napajalnik, ter 2 diska (IDE&sata2).

Zdaj me pa zanima katero kartico mi priporočate za do max 230€ (in ne ne rabim podpore dx10), zanima me tudi kolk je pomembno tisto 512mb pa 256mb za igre ki jih itq igram na 1024x768 ali pa max 1280x1024, no vglavnem kera kartica je najboljša izmed naštetih oz katero se mi splača vzet da bi mel za cca 1 leto (takrat mam komaj namen menjat vse) in ja MENJAL BOM GRAFIČNO samo za nasvet vas sprašujem katero vzet (da nebi kdo pridigal naj obdržim 7600gt pa vse kasneje nabavim), pa katera bo delala na matični ali kr vse.

Vglavnem sam razmišljam med temi karticami in se ne morem odločit najbolj mi diši en izmed 7950GT potem po drugi strani se sliši zanimiv tudi x1950pro ki ima rahlo višje frekvence, potem je pa tu tudi bolši x1950 xt...res sem v dilemi.

Lep pozdrav in se že vnaprej zahvaljujem za odgovore.
  • spremenil: mateii ()

The_hammer ::

glas za 7950gt, 512 :D

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

mateii, če pogledaš malo po zgodovini ugotoviš, da imajo Radeoni oziroma AMD-ji vedno višje frekvence zaradi slabših driverjev, čeprav tega ne bo nihče nikoli priznal.

Se pa strinjam z The_hammer-jevim predlogom. Tudi pri "samo" 1280x1024 imajo nekatere igre v nastavitvah svoj ekstremni nivo detajlov, ki bo tole čisto lepo izkoristil. Mene tudi mika tale, sam se mi ne dopade cena. Moram kaj rabljenega dobit [512MB]. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

dzinks63 ::

:)) BFG in X1950XT se ne splača, razlika je samo 50€ oziroma 70€ do 8800gts in tu potem ni dileme.
Za razmislit je le o 7950gt 256MB za 160€ .

Pyr0Beast ::

Za začetek lahko omenjeno naviješ :)
... a veš, kaj je najboljše pri tej plati ... zadregaš not še eno na PCI-e in lahko uporabljaš obe karti hkrati :D

tisto 512mb pa 256mb z ....
Ni važno, če ne segaš po seriji 8 ti 512 nič ne pomeni skorajda nič.

Sicer sem frendu zrihtal XFX 7950GS (64 na 2.5GHz), in mu BF2 dela vse na high +AA pa se grafa sploh ne spoti, tako da GT rezličica najbrž deluje še dosti bolje.

Za X2 je greh, da ga ne naviješ, moj 3800 je na isti plati šel 2.5 popolnoma BP.

Sicer, če smem vprašati .. zakaj bi sploh menjal? 7600GT se kar dobro drži, napram 7950GT pa tudi ni toliko slabša.

mateii ::

Ma 7600gt je za AGP pa če bom že kaj nadgrajeval (menjaval plato, proc itd... v bodoče) zna pci-e karta prav priti, kajti zdaj ko sem nekaj menjaval ker sem mel res pra-star sistem sem mogo izključno gledat oz iskat plato za AGP....zato... drugače hm...zakaj ne navijem svoj proc? Zato ker nevem al ne znam al pa ne gre...če spremenim bilokaj...recimo fsb na nevem 201 al pa 220 al pride v windowse in pol se po določenem času cca 5min resetira komp sam od sebe tak da res nevem al delam kaj narobe al kaj...res nevem :S ker množilnik je pa itq zaklenjen, hladilnik na procesorju mam pa zalman 9500 tak da hlajenje ni problem tud v windowsih potem če ga malo navijem temperatura ne preseže 43C ... nimam pojma kje je problem, not mam pa še 2x 1gb patrot rame (ista modula, dual channel).

Sam sem na začetku gledal 7950GT 256 je full cenejša od ostalih :S ... nevem zakaj, potem pa gledam primerjave grafičnih izključno teh kaj sem podal pa se radeon x1950 xt256mb najbolje obnese...nevem, pa tud več senčilnikov al shaderjev al kaj je tist ma...pa 256bitno vodilo, najbolj me zanima če je ta grafična dober nakup in če mi bo delala na matični ?

lep pozdrav

J.F.K. ::

Sam sem kupil Radeon X1900XT.

Grafična kartica Asus ATI Radeon X1900XT

178 EUR

Malenkost počasnejša od x1950xt, pa precej cenejša.
Po moje je to best buy.


VGA Charts Tomshardware
Klik

Vedeti je treba, da je 7950GT na chartu ni enak kot Leadtek 7950 GT, ki se ga dobi pri nas (reazlika je v količini rama, hitrosti rama in hitrosti procesorja).

Pyr0Beast ::

No, na tej plati, če si neizkušen, te zna hitro disk zeznti (no, vsaj mene je)
Zelo ti svetujem, da si ogledaš nekaj strani dolgo temo o/- Asrock Dual, lahko me pa tudi na ZS kontaktiraš. :)

Za začetek bi lahko poizkusil spremeniti FSB na 205 (znotraj 5% tolerance - nima se kej za zgodit). CPU- PCIe daš na asinhrono (tako, da lahko ločeno nastavljaš frekvenco zunanjega vodila (FSB) in PCI expressa).
Množilnik pa daš na 9 (če se ne motim, imaš 10ko?). Če te tukaj že zezne problem ni v CPU-jki, ker lavfa pri 1845 MHz.
No, če se omenjeni problem pojavi je za to najverjetneje kriva previsoka frekvenca HTT-ja in linkov med bridgi. (chipset options) - Nastaviš, da se mostički med seboj sporazumevajo v 16/16 bitnem načinu in 'frekvenco mostičkov' - množilnik nasaviš na 800MHz pri čemur je množilnik x4, kar jim paše malenkost bolje kot x5, ki bi drugače pri 205MHz znesel 1025 kar je malce izven frekvence HTT-ja (jaz sem sicer mostičke lavfal na 1250 BP). Če te tu še vedno zezne je problem kje drugje kot v bolj ali manj dinamičnemu pomnilniku - RAM, ki mu omenjene frekvence niso všeč. Oddrsaj do nastavitev in nastavi količino soka za pomnilnik na High, poglej latence v Windowsih pri 200MHz (cpu-z), jih zapiši (Tras, Tcas, s tem se boš nadalnje orientiral), primerjaj s tistimi pri 205, če slučajno nimaš kakšnega porednega timerja, odsurfaj nazaj v BIOS, nastavi vse timinge na tiste, ki so bili v Winih pri 200, ter frekvenco pomnilnika na 166, množilnik nazaj na 10 in gremo dalje.
No, na hitro sem ti napisal sam potek, morebitna vprašanja lahko BP objaviš v DS temi.
Poizkusi poiskati omejitve v sistemu, nato pa navijaš ko nor :)

Omejitve:
RAM: Nastavi frekvenco pomnilnika na 200, Frekvence mostičkov (NB, SB) na kakšnih 600 (dvomim da boš prilezel do 333 FSB-ja XD ), množilnik proca na kakih 5, po želji in dviguješ FSB.

SB/NB: Frekvenco pomnilnika na 100, množilnik spet čim nižji, Frekvence mostičkov na 1000, dvigaš FSB. .(tukaj ti kajkmalu pogine inštalacija winsow, če greš čez 1k)

CPU: Množilnik čimvišji, NB, SB spet na kakih 600, rame lahko pustiš na 100. Dviguješ, kot poprej, fsb. Napetost lahko pustiš pri miru, po želji pa celo spustiš. X2, ki ga posedujem BP dela na 2GHz in 1.1V (nižje ne gre ker ga plata zezne)

Testiraj z Dual Prime, ki najhitreje pokaže morebitne napakice, s CoreTemp pa spremljaš temperaturo obeh jeder. Čez kakih 50°C res ni priporočljivo iti ampak po testiranjih proc zdrži 58°C, 2.5GHz in 1.4V brez problemov :D .. ja no tudi do 70 je šlo *ups* :D

Ko boš omenjene stvari naredil, ni vrag, da prideš do 2.2GHz z stock voltažo, jaz prilezem do 2.5GHz z BOX kulerjem :)
Notes:
Izklopi Cool'n'Quiet
Vklopi DC če že ni.
Vklopi nek Boot protection ali karkoli že je, da se ti ob morebitni napaki po ene 3h poizkusih postavi nazaj na noge.

Veliko sreče in uspehov in novih rekordov! :)

mateii ::

Svetovno si opisal :)

Se bom probal pozabavat malo z tem....nima se kaj z*ebat?

Drugač hladilnik mam od zalmana 9500 baje je nor :) tak da ... do ene 2.4 bi lahko šlo če bo šlo ... kaj si mislil pa z diskom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mateii ()

MEDENA ::

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

SAPPHIRE Radeon X1950XT 256MB PCIe

se dobi za 199,90€ >:D zdaj ne vem ali je dobra izbira? kao med najhitrejšimi od DX9 karticami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

J.F.K. ::

Pri takšni ceni je ta kartica izjemno privlačna (7950GT). Če bi vedel zanjo en teden prej, bi prišparal 20 EUR. A se nisi mogel prej oglasiti? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.F.K. ()

DJ MartiNi ::

Medena...kje pa se dobi x1950xt za tak okrogel denar?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

GrimReaper ::

7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

frudi ::

225€ za 7950gt je absolutno preveč, tudi če ima 512MB rama.
Od naštetih je verjetno best-buy X1950XT za 186€, če jo pri tehnika.net res lahko dobiš za tak denar. 200€ je že nekoliko vprašljivo, glede na 7950gt (256MB) za 160€. Tudi J.F.K.-jev nasvet za X1900XT za 178€ ni slab.
Skratka - če uspeš dobiti X1900XT/X1950XT za okrog 180€ (plus, minus par €), vzemi to. Sicer pa 7950gt za 160€.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

borro ::

Se opravicujem za tole, ampak rad bi si samo malo temo sposodil.
Vceraj mi je crknila grafa od ATI neka x800 varianta (to kartico sem dobil kot zamenjavo za crkjeno Radeon 9800PRO HIS Excalibur IceQ), garancija je ze potekla in naj gre vse v penis. Ze nekaj casa nazaj sem se odlocil da bi presaltal na PCIe grafo, ampak moja maticna zal podpira samo AGP.
Tako da ce bom menjal maticno bom moral zamenjati tudi skoraj vse ostalo. No ampak ker so sedaj pocitnice in nimam kupe denarja na zalogi, bi vas uprasal katera graficna bi se splacala kupit za kratek cas?
Nekako bi blo bolje ce bi predlagali kako kartico od nVidia. Z njihovimi karticami sem imel zelo dobre izkusnje z GeForce TI in GeForce 2 serijama. Drugace pa imam meni se zdi da AMD Athlon64 2600+. Rad bi dobil kartico ki jo procesor za najmanjsi denar izkoristi. Ne vem ce bi se splacalo kupovati graficno kartico za 150€ ker pomoje cel denar stran vrzes. Ne spoznam se glih na to, za to tudi tukaj sprasujem, pa se enkrat se opravicujem da sem si temo sposodil, upajmo da ne bo iz tega nastala goba vsemogocnosti.

Hvala!

AapocalypseE ::

Kaj takega ali pa da zdaj kupiš kaj takega ker boš tak mogo cel sistem menjat, to bi blo samo tolko da bi lahko delo na računalnik.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

MEDENA ::

dj.martini če bo sreča drug teden jaz dobim :)

morda bo še kak € ceneje....kako akcijo 194,90€.

DJ MartiNi ::

Aja...lepo lepo.

Borro...jaz bi na tvojem mestu vzel kar kakega Radeona x1650pro ( AGT, PC H.AND)
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

:D

Če si 'previden' ne. >:D Dejansko ima ta plata postavljene tako nizke omejitve, da tudi če vse postaviš na max najbrže ne boš uspel karkoli uničiti .. pa vseeno ne probavaj. ... moja je preživela 5 ur trajajoče modanje, kakšen zilijon kratkih stikov, majave AGP kartice (seveda da se maje v slotu, če pa ni prišravfana >:D ) kakšno pretikanje ramnikov ... XD
.. aja še en note ... plata se bootne tudi brez grafe .. idealno za servljot :)

Če upoštevaš, da sem jaz z BOX kulerčkom prišel do 2.9 (ok, res da sem namestil IHS in spoliral hladilniček) ... z zalmanom prideš zagotovo še dlje. Mene je omejevala predvsem temperatura .. od 43 na 58 v 1s .. not good ,,,>:D

PS: Vidm, da so ti ukrali temo xD

nuclear ::

x1950xt je bestbuy.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

dukenukem ::

kaj eni skoz lapate, da ma ati slabe gonilnike ,nvidia nemore popravt upočasnevanj na seriji 8800,evo dokaz klik here:D

>>><<< ::

Bestbuy bi bila verjetno 7900 GTO, samo jih ni nikjer več za dobit.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Svizec69 ::

kupi x1950xt pri tehnika.net jo imajo za 186EUR.

mateii ::

Hm...nekako me je prešinilo da bi grafično kupil "dolgoročno" pa se zadnje dni nagibam bolj na 8800GTS 320mb ki bi čisto zadovoljila moje potrebe, zanima me pa naslednje:

- Kje dobiti najcenejšo ter kvalitetno firmo (IZOGIBAM SE club3d) 8800gts 320mb
- Bi mi delovala na 420W napajalniku (2 diska (sata/ide), grafična (8800gts če kupim), dvd pogon in nič druga ni gor)
- Bi mi ta grafična sploh delovala na tej plati al ne?

hvala za odgovore.

DJ MartiNi ::

Od dosedanjih predlogov morda še najbolj dolgoročen nakup, vendar koliko dolgoročen bi bil pa ne vem.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

mateii ::

Evo mene iz nočne :)

Saj pravim najbolj me zanima to:

- Kje dobiti najcenejšo ter kvalitetno firmo (IZOGIBAM SE club3d) 8800gts 320mb
- Bi mi delovala na 420W napajalniku (2 diska (sata/ide), grafična (8800gts če kupim), dvd pogon in nič druga ni gor)
- Bi mi ta grafična sploh delovala na tej plati al ne?

Calligula ::

Borro ti raje preveri, ce res nimas vec garancije. Ker, ko so ti dali novo kartico ti je zacela garancija na novo tect. Ce je bla 2 ali 3 leta lahko da se traja. Preveri in jo uveljavljaj, ce je je se kaj ostalo.

Pyr0Beast ::

8800 je dolgoročno najslabši nakup ... memory leaki in podobne stvarce ki ti lajšajo život tukaj definitivno so.

jimyboy ::

Club3d so čist vredu saj so enake kot od drugih proizvajalcev so najcenejše in še super se navijajo. Če bi vsi mel neke predsodke do določene znamke, s katero smo mel mogoče slabe izkušnje bi se bol mal komponent prodal.

mateii ::

Ma ne glej, pač bral sem po forumih (sam še nisem mel club3d kartice) in dost dost dost folka vedno napisalo kak niso vredu kartice to itd itd... in če to napiše zelo dost uporabnikov potem pa že imam neke pomisleke glede nakupa ...

AapocalypseE ::

Jaz sem mel 8800GTS 320MB od club3d in nisem mel problemov z njo, je delalo vse OK. Je pa mi najbolj anti firma to, nevem nekak se nena cool sliši pa nasploh nimajo nekega styla :D

Melanholija ::

club3d je čist solidna firma...imam sam 7900gt in nisem imel nobenih problemov, pa še fajn je zavita v črnino! Je pa kar nekaj cenejša od ostalih!

mateii ::

Jaz pa gledam BFG GeForce 8800 GTS OC, 320MB GDDR3

bi bla ql?

Pyr0Beast ::

Club3d so čist vredu saj so enake kot od drugih proizvajalcev so najcenejše in še super se navijajo. Če bi vsi mel neke predsodke do določene znamke, s katero smo mel mogoče slabe izkušnje bi se bol mal komponent prodal.Club3d so čist vredu saj so enake kot od drugih proizvajalcev so najcenejše in še super se navijajo. Če bi vsi mel neke predsodke do določene znamke, s katero smo mel mogoče slabe izkušnje bi se bol mal komponent prodal.

Club3D je definitivno boljši od Inno3D, oba sta bila pa kr nekaj generacij totalen poden, da ne omenjam clubove 7600GT! ki je privzeto downclockana na enem majhnem PCB-ju z še manjšim hladilnikom ...

mateii ::

Torej katero 8800gts 320mb bi priporočali?

igaiga ::

Na tem naslovu dobiš LEADTEKOVO grafično kartico NVIDIA GF 8800GTS, 320MB za 268,00 EU
http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

Na strani imajo napisano da je MSI, sam ti jih kar pokliči in vprašaj in mislim da imajo ledtekove.
Club3D GF 8800GTS je tudi v redu, samo leadtekova deluje malce tišje.

Meizu ::

Ja, če že iščeš poceni verzijo 8800GTS, bi mogla bit Leadtekova najcenejša.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7900gs ali 7950gt ali 8800gts ?

Oddelek: Kaj kupiti
271729 (1419) jerry_p
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
71222 (1045) dzinks63
»

Graficna, Rami.. kire priporocate?

Oddelek: Strojna oprema
151799 (1562) Eti
»

PC sestavljen po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
192265 (1472) MEDENA
»

Mlacom že ima 8600GTS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1159179 (5630) plavi85

Več podobnih tem