» »

eXtreme PC

eXtreme PC

1
2
3 4

Adrijan0 ::

Preberi par postov višje.. So ti priporočali tudi cenejše rame itd.. In ram se pri grafah pozna bol pri večjih resolucijah.

LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Romanowskiy ::

Da, mene zamima, če bo 320MB verzija zmožna poganjati pri 1680x1050 z AA? Za rame bi se tudi lahko odločil za cenejše..

AapocalypseE ::

Jaz sem mel GTS 320 in mi ni bla dovolj, igram na 1280x1024 in ko daš na max vse AA-je in podobno počepne grafa. Sem si raje vzel 2900xt in dela dosti dosti boljše sploh še zdaj ko mam tapravi procesor, X2 4200+ ni bil dovolj.

Romanowskiy ::

Se pravi, naj obdržim to 640MB verzijo in raje kupim Q6600 in 6400 RAMe?

BoBr ::

Za igre bo sigurno bolje tako ja. A za domače financ ministre ne.
Also known as "Intel-aš".

Romanowskiy ::

GIGABYTE GA-P35C-DS3R 136,62€
CORE 2 QUAD Q6600 265,00€
BFG GeForce 8800GTS OC 640MB GDDR3 390€
Crucial PC6400 140,00€
WD 500 Gb SATA-II/300 119,00
Ohišje Antec P182 EU 139,00€
ENERMAX Liberty EL500AWT (500W) 103,50€
NEC ND-7173S 32,00€
_____
Total: 1325€

SAMSUNG 226BW Wide 332€ XXX--XXX

Tako, to naj bi bil računalnik, s Quad procesorjem tako, da bi bil na aplikacije dobro pripravljen, pa tudi igre v prihodnosti, tako da upam, da ne bom rabil menjati procesor. Nadrzorna pa je tudi ok, saj podpira DDR3 in 45nm procesorje. Upam na najboljše. Monitorja trenutno ne bom vzel, mogoče čez kakšno leto ali manj.

Če mi še kdo kaj priporoča, prosim izpovejte ;)

AapocalypseE ::

Tako vzami ja, 6400 rami so čisto dovolj. Edino jaz bi raje vzel 2900xt grafo, ma dosti lepšo sliko v igrah, bolj kinematično kot geforce. Kera pa je hitrejša pa niti ne bom raje govoril, ker se lahko spet skregamo :D sam sem primerjal fpsje v igrah med gts 320 in 2900xt in jih mam z radeonom dost več, 640MB verzija pa tako ni nič kaj bolj hitra.

Zgodovina sprememb…

Romanowskiy ::

Nisem čisto prepričan o 2900XT.. Še kdo s temi izkušnjami? Ker sem bral na internetu, pa tudi v revijah, da je boljše vzeti 640Mb.. :O

AapocalypseE ::

Za ohišje boš dal 139€? Jaz tolko za ohišje nebi nikoli dal.

Romanowskiy ::

Mora zgledat cool, no.. Nekaj mam tudi pomislekov glede RAMov.. Kaj pa OCZ z Reaper hladilnikom? So cenejši od Tracer

Link tu..

Adrijan0 ::

Tudi jaz ti priporočam da kupiš eno bol ceneno ohišje... Drugače pa ta plata stane 160 euru in ne 135.

ps: misliš navijat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

AapocalypseE ::

Rami so vsi isti dokler jih ne navijaš. Crucial so kolk vem zato samo tolk popularni, ker se fajn navijajo.

Romanowskiy ::

Ampak to ohišje ima napredno preprečevanje zvokov in kot vidim veliko 120mm ventilatorjev, tako da hlajenje ne bi smelo biti problem.. Pa RAMov jaz ne bom navijal, samo procesor in grafično..

Ni mi jasno, kako imajo na Ceneje.si OCZjove rame tako poceni, na funtech pa so skoro 3x dražji |O

Adrijan: grafo in procesor samo

Zgodovina sprememb…

Adrijan0 ::

Če naviješ procesor se navijejo tudi rami.. Ker nimaš ločenega navijanja (razn kar lahko narediš z delilnikom) :D Drugače pa poglej si še 1x za ploščo..

Aja drugače greš na elektronika.si :D

8800gts 640mb za 360euru itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

AapocalypseE ::

S procesorjem se avtomatsko navijajo tudi rami. Jaz na moji plati lahko po želji uravnavam MHz ramov. Lahko mam proc 2.4GHz in rame na 500MHz ali 1000MHz ali nekje vmes, tako da plata mi je super ta ki jo mam. Čeprav svoje rame lahko na stock 1.8V voltaži dam na 1000MHz in dela lepo, tako da ne rabim nekih Crucial. :)

AapocalypseE ::

Jaz pri totem iz elektronika.si nebi nič kupoval, ker se že po mailih vidi da odpisuje ko da je neki 10letni froc pa še eno leto garancije da samo.

Romanowskiy ::

Kaj za vraga naj potem kupim? A so OCZjovi dobri?

Adrijan0 ::

Ma ocz lahko kupiš une navadne 800mhz bodo zate dovolj.

Pri elektroniki tip nima največ pojma.. ampak pošlje prave konponente, ki delajo :D preverjeno

Romanowskiy ::

Pa saj ti so 800Mhz.. :\ Pa glede RAMov bi naredo isto kot StreetRacer, brez spreminjanja voltaže (o voltažah se ne spoznam najbolj).

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

One OCZ ko si dal gor zgledajo zanimivo, pomoje so čist vredu.

Romanowskiy ::

Potem jih naj kupim? Podpirajo do 2.2V brez izgube garancije..

Pa kupil bom 640MB, ne XT, več Tukaj

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Jaz bi jih vzel sploh zato, ker ne izgubiš garancije in zaradi izgleda, mora bit nekak cool ne. :)

Romanowskiy ::

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Kaj pa boš na TO reko :) za rame pa še lahko pogledaš tote stanejo malo in sej pravim navijajo se brez problema.

Romanowskiy ::

MAh to je samo v Crysis :P Glede ramov, pa bom raje vzel OCZ, ker imajo garancijo glede napetosti... Mela bova ful podobn comp :)

Melanholija ::

mogoče cenejše ohišje, to sem dal samo kot primer!

AapocalypseE ::

Aja pa Gigabyte plošče ti ne priporočam najbolj. Raje Abit ali Asus. Kaj takega če že hočeš met za ddr3 podporo.

Adrijan0 ::

še zdej ne vem če je vidu da je una plata od Gigabyte 160 euru.. Tako da res si raje uzemi to.. in ohišje je totalno brez veze tisto za 140 euru.. Zihr se dobi kej pametnega u rangu do 80 euru.

Romanowskiy ::

Duleman, glede ohišja sem odločen, saj mora biti računalnik zelo tihi (živimo v majhnem stanovanju, comp je v moji sobi, in ponoči si vlačim igre pa to in je moj trenuten zelo glasen, tako da res rabim tišino).
Pa glede Gigabyte, ona tudi podpira DDR3, zanjo pa se odločim, ker ima Intel P35 nabor, Asusova pa Intel 965

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Ja ohišje bi jaz raje vzel cenejšo. jaz mam to ohišje oz. na stranici mam plexi steklo z 80mm ventilatorjem in mi je čisto dovolj. :) še nekaj ti odštejejo ker napajalnika tako ne rabiš, ki je zraven.

AapocalypseE ::

Zgleda si malo površno gledal. Asus P5KC ma P35 vezni nabor in je pomoje boljša od one Gigabyte.

Zgodovina sprememb…

Romanowskiy ::

Ampak jaz res rabim tišino ponči.. pa to ohišje ne zgleda preveč cool :D Ploščo pa sem zamenjal pomotoma.. Sam kera je zdaj boljša?

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Zdaj ko ti starši dajo pač gledaš tak ja, ko pa boš moral sam dat pa še bo kak cool to ohišje. ;)

Romanowskiy ::

V tega sem se zaljubil..

Melanholija ::

To je že res sam lahka pa da vsaj 50€ za ohišje da ne bo glih neko najbolj ceneno!

AapocalypseE ::

Mah meni je čisto OK. :) Ono ohišje ko pa si zdaj dal gor pa je stvar okusa meni je preveč robustno verjetno zato ker sem malo starejši in bi raje mel kako drugo. Ti pa si vzami stane tako dosti manj kot ono prvo.

Romanowskiy ::

Antec P182 EU bom vzel. Zaradi tišine, obvezno, pa tuji C.A.R.S.K.O zgleda.

Romanowskiy ::

GIGABYTE GA-P35C-DS3R 136,62€
CORE 2 QUAD Q6600 265,00€
BFG GeForce 8800GTS OC 640MB GDDR3 390€
OCZ DDR2 RAM PC2-6400 111,86€
WD 500 Gb SATA-II/300 119,00
Ohišje Antec P182 EU 139,00€
ENERMAX Liberty EL500AWT (500W) 103,50€
NEC ND-7173S 32,00€
_____
Total: 1296,98€

Tako. Upam da bo kmalu še monitor prišel. Zanima me samo še ena stvar: ali mislite bom moral spremeniti kaj V pri navijanju Q6600 ali bo lahko ostalo stock. Pa še to: priporočilo za najboljši ventilator do 40€ za optimalno hlajenje procesorja?

Mirč ::

Need to remove the upper HDD cage to install an 8800GTX videocard

MEDENA ::

sam LOL rečem za rame....

CRUCIAL VALUE D9GKX ali PRINCETON JAGUAR D9GMH za denar ponudijo največ.

Romanowskiy ::

Upam, da bo samo nekaj vijakov in bo opravljeno. Še vedno vprašanje zgoraj..

Adrijan0 ::

Romanowskiy a ti še zdaj ni jasno da je tisa plata 160€?

Nevem kje jo ti dobiš za 136€.

klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Romanowskiy ::

Pri MalCom..

Tukaj

Adrijan0 ::

Pol pa supr. Drugače pa še zmeri nevem zakaj raje ne abit al pa asus.

Romanowskiy ::

JAz pa nevem zakaj pa bi. Daj mi nekaj razlogov mogoče? :\

Adrijan0 ::

Jaz u Gigabyte nism lih prepričan :D

pozitron ::

To je pa res tehten razlog. Gigabyte plate so glih tko kvalitetne kot asus, sploh pa kot abit. Drgač pa poglej na googlu za tvojo plato review, sej je sigurno kakšen.

51M3K ::

Jaz tudi nevem kaj te moti pri tej plati, drugače po veliko pregledanih testih ti lahko povem da je 2900XT kr boljša od 8800GTS 640, sploh zaj ko so novi gonilniki.

Za ohišje pa boš dal dosti preveč, že za 50€ bi dobil za tebe "cool" ohišje, ostali denar bi lahko vložil v boljše komponente. Razlike v tišini pa itak neboš opazil ker boš spal.
Loading...

Adrijan0 ::

Heh.. vš.. zakaj meni gigabyte ni ušeč? Zato ker sm jo meu 1x.. in ene 6 diskou priklopjenih preko sata.. Ja in u čem je bla fora? 1x ni spoznalo pekačeu.. 1x diskou itd.. od takrat nečem kupiti plate od gigabyte več.

Romanowskiy ::

Glede plošče sem tudi odločen, glede grafične se mi še vedno maje.. dokaži mi, kje je boljša, ker mam jaz dokaze da je 640 boljša.

Pa glede ohišja. Če dobiš cool in zelo tiho ohišje za 50€ - vsaka ti čast. Rabim samo še en dober hladilnik za procesor. Predlogi?

Adrijan: kdaj si jo meu? Pred 5 leti?

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamer PC =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533650 (3650) Galaxy
»

Malo pomoči glede PC za 1500€-1800€---lahko tudi manj

Oddelek: Kaj kupiti
231740 (1740) Pinzl
»

Nov stroj

Oddelek: Kaj kupiti
101092 (1058) LazyAss
»

Funtech.si - boljši računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
263534 (2356) TokioGangsta
»

POMOČ PRI IZBIRI KOMPONENT(sam še en n00b ki ne ve kaj rabi)

Oddelek: Kaj kupiti
292743 (2062) InTenZZive

Več podobnih tem