» »

Program za obdelavo naslovov

Program za obdelavo naslovov

samix ::

živjo!

jst mam pa en zelo čuden problem..iščem program v katerega bi upisoval naslove ljudi, ki se prijavijo v register, in potem da mi nebi bilo treba v microsoft wordu vsak naslov posebej printati na kuverto, da bi se vse na enkrat naprintale. torej rabil bi program ki vsebuje bazo podatkov ki jih vnesem in podpira tiskanje vsakega naslova posebej..

program je lahko plačljiv, lahko pa tudi brezplačen(še raje vidim):D :D

hvala za pomoč

ThinMan ::

To kar si opisal ti Word lepo naredi sam. Brez potrebe po ostalih programih.

Gre za spajanje dokumentov, kjer spojiš bazo podatkov z dokumentom, ki ga pripraviš (nalepke, kuverte, vabila, dopisi, ...)

Malce tukaj poglej
Word 2003: Orodja - Pisma in pošiljanje - Spajanje dokumentov

Priprava baze je lahko excelov file v katerega vpisuješ, le da imaš v prvi vrstici imena stolpcev in stolpci ne smejo biti spojeni.
Potem to datoteko uvoziš pri spajanju dokumentov.

edit:
No tudi OpenOffice.org to nalogo reši brezplačno (kar se licence tiče)


lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ThinMan ()

samix ::

aha , hvala, ampak še eno uprašanje, a v excelu k delaš to tabelo je treba kako posebej stolpce poimenovt, al to kr potem pišeš v A1, A2 itd?

0:)

ThinMan ::

Da nimaš kasnejših težav je bolje pisat kratke naslove (bistvo) pa brez presledkov in šumnikov

veš kam ciljam (ime, priimek, ulica, naslov, davčna, letnicarojstva, ...)

Ideja: Z OOo se lahko povežeš na MySQL bazo, ki jo uporabiš za vnos podatkov (recimo on-line register obrazec)

lp,
Ma če ne bo šlo mi daj v ZS in ti poštimam tabelo in bazo.
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

CaqKa ::

>>> Ideja: Z OOo se lahko povežeš na MySQL bazo, ki jo uporabiš za vnos podatkov (recimo on-line register obrazec)

tole je bilo mišljeno v smislu da če že imaš bazo v mysql se ti bolj splača v ooo naredit spajanje kot pa dato na novo v excelu delat?
hmm zanimivo :)
no.. čeprav bi verjetno tudi hitro našel ali pa napisal kak php, ki bi zadevo spravil v en običn .csv.

samix ::

ja sedaj sem naredil vse v excelu.. sedaj kko hočem uvoziti v spajanje dokumentov pa imam problem, saj mi neki teži s kodiranjem in mi sploh ne pridejo lepi podatki, ampak kar eni kvadratki.
kakšno kodiranje nej uzamm da bo to lepo, ket r ta k ga windows sam zbere je kr neki..spčloh ne pride besedilo..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel - Word obrazci

Oddelek: Programska oprema
6885 (626) prtenjam

Spajanje dokumentov za pošiljanje po emailu kot priloga

Oddelek: Pomoč in nasveti
82253 (2124) Ziga Dolhar
»

Generator word dokumentov

Oddelek: Pomoč in nasveti
91116 (771) Pina
»

Spajanje dokumetov: Excel - Word (za strokovnjake)

Oddelek: Programska oprema
92088 (1846) sajmon
»

Pršenje podatkov v Wordu

Oddelek: Programiranje
61407 (1301) schwarzvald

Več podobnih tem