» »

8x agp grafična na 2x agp

8x agp grafična na 2x agp

karafeka ::

Koliko se kaj pozna v zmogljivosti grafične, če imaš 8x agp grafično kartico (recimo fx 5900) in jo daš na plato, ki podpira samo do 2x agp? Ne mi govoriti, da se ne splača itd., mene samo zanima, kaka je dejanska razlika (v fpsjih, ali čem drugem) v kakšnih zahtevnih igrah (recimo doom3, gothic3).

Heavy ::

Teoretično je to samo hitrost prelivanja podatkov med grafično in matično ploščo. Število FPSjev pa je odvisno od scene, če so velike razdalje (kao Far Cry) bo sistem deloval, zaradi ozkega vodila počasneje. V Doom 3 ne bi smele biti velike razlike, v Gothic 3 pa zaradi razdalj bo malo število slikc trpelo.

5er--> ::

Še specifikacije za lažjo predstavo:

->AGP 2x
A 32-bit channel operating at 66 MHz double pumped to an effective 133 MHz resulting in a maximum data rate of 533 MB/s; signaling voltages the same as AGP 1x;

->AGP 4x [ker smo ugotovili,da so razlike med AGP8x in 4x minimalne]
A 32-bit channel operating at 66 MHz quad pumped to an effective 266 MHz resulting in a maximum data rate of 1066 MB/s (1 GB/s); 1.5 V signaling;

->AGP 8x
A 32-bit channel operating at 66 MHz, strobing eight times per clock, delivering an effective 533 MHz resulting in a maximum data rate of 2133 MB/s (2 GB/s); 0.8 V signaling.

Jaz sem v času, ko je bila 9700Pro Hi-End le-to dal na eno matično s Celeronom 266Mhz. UT je začel delati kot namazan.:D

SepoX ::

Najbrž ne bo šlo, ker je agp1x in 2x na 3 volte, ta agp8x grafična pa deluje najbrž samo na 0,8V in 1,5V. Na wikipediji vtipkaj agp in ti bo vse jasno.

kixs ::

Plata ti mora podpirat tudi AGP4X, da ti bo delovala AGP8X graficna.

Sicer pa ne verjemem, da ti plata podpira samo AGP2X, ker drugace lahko v vsakem primeru sanjas, da bos spilal imenovane igre. AGP4X pa podpirajo prakticno vse plate za AMD Athlon in Intel Pentium III naprej.

lp

Baltazar-x ::

Obvezno se prepriči če ti plata sploh podpira agp 3.0 .Nism čist zihr kok se temu reče, sem mel pa težavo s 6600club in fora je bla glih v ti agp 3.0

karafeka ::

Imam Abit BX6 v.2, ki podpira samo 1x in 2x agp.

Nvidia geforce fx 5900 podpira od 1x naprej.

Tista dva špila sem dal samo za primer. Dobro, doom3 sem igral z sedanjim radeonom 9100 (tam enih 20fps, seveda so bile nastavitve bolj na dnu kot ne, v peklu :) pa se je vse ustavilo). Situacija je taka, da mi tale 9100 počasi izgublja dušo (polovica rama mi je šla v trikrasne), pa bi dal rad gor najboljšo grafo, ki jo lahko dam (ati ne pride v poštev, ker ima probleme v linuxu).

kixs ::

In kaksem procesor imas na plati?

Navadno je tako, da je pametno imet usklajen procesor z graficno.

karafeka ::

Imam 1.3@1.5 mhz.
Prešvoh, vem ja.

karafeka ::

Eh, pardon, seveda je mišljeno ghz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PROBLEM Z AGP 8x...rabim kak nasvet!!!

Oddelek: Strojna oprema
5964 (852) bluefish
»

8x AGP na 4x AGP

Oddelek: Strojna oprema
231593 (1282) darkcloud88
»

grafična kartica

Oddelek: Strojna oprema
71189 (1023) Orbit89
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262077 (1688) mojsterleo
»

Odstopanja med 2x, 4x ter 8x AGP

Oddelek: Strojna oprema
191449 (1181) boštjan

Več podobnih tem