» »

ne zazna diska

ne zazna diska

ajskrim ::

Kupil sem si nov trdi disk in sicer Hitachi deskstar 320Gb 7200rpm 16Mb sata2 težava je pa ta da mi ga winsi ne zaznajo.
komp se normalno zažene in tudi u winsih ni nič drugačnega . iz novega diska se sliši da laufa sam ga ni videt v winsih.

specifikacije,:
asrock p4v88
celeron 2,6ghz
512ram
80gb ATA hitachi (stari disk na katerem so winsi)
320 GB Sata2 hitachi (disk ki ni zaznan)

mi kdo lahko pomaga?
bla bla

amigo_no1 ::

Ga bios najde/prepozna ima modela ?

Start meni/run/diskmgmt.msc

5er--> ::

Start->Zaženi...
diskmgmt.msc
[Enter]

Tukaj boš poleg primarnega diska (Verjetno Disc0) videl tudi novo dodanega (Verjetno Disc1).
Sedaj ga moreš samo še formatirat [desni klik->Format...]. (Verjetno NTFS->če ne daš Quick format, zna kar trajat) in mu dodelit črko [desni klik->Change drive letter and paths].

ajskrim ::

v biosu mi ga sploh ne zazna in tudi v disk managmentu je samo stari disk.
bla bla

amigo_no1 ::

My SATA HD is WD 800JD. But the HDD cannot be detected by VIA 8237/8237R based motherboards. How do I solve it?(7/15/2005)

http://www.asrock.com/support/faq.asp?c...



Tvoja matična ima Southbridge: VIA 8237 (piše tukaj: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M...

, ki ne prepozna diskov, delujočih v SATA2 načinu.

Rešitev: z jumperjem daj disk v SATA1 način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

`ripper` ::

mogoce mas pa sata kontroler izklopljen na plati...
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

`ripper` ::

@jeje97:
a ne bi mogu se disk prlagajat kontrolerju? Ce nimas SATA2 kontrolerja, pac dela zadeva v SATA1 modu?
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

5er--> ::

Ja, to bi bla normalna procedura. Zgleda pa da ta VIA 8237 tega ne podpira (kot je že napisal jeje997).

ajskrim ::

ves mejbi kko ga uklopm? aja pa disk nima nbenih jumperjev tko da nevem kko bi ga dal v sata 1 način
bla bla

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajskrim ()

5er--> ::

Najdi nekaj takega na disku:


Zraven ali pa na disku bi morala biti ena slikica, ki ti pokaže kako naj bo jumper, da bo disk deloval v SATA-150 mode.

ajskrim ::



ni jumperjev =(
bla bla

5er--> ::

Hmm... mislim, da pol ne bo šlo.
Za vsak slučaj poglej še en×, če imaš sata controller v biosu sploh omogočen, ampak se mi zdi, da boš mogu menjat disk. (oz. kupit pci-sata controller / menjat matično)

ajskrim ::

sm pogruntau kaj je problem. Disk ni kompatibilen z 1,5GB/s prenosom oz. ga je treba nastavit s hitachijevim programom Feature Tool. Problem je ta da treba disk prklopt na drug komp ka ma sata2 pa tam poštimat z namestitvebno disketo.

hvala vsem za pomoč.
bla bla

b0rd ::

no jst imam pa podobn problem :)

plato mam isto asrock P4V88
mam pa gor že prklučnega enga maxtorja 160gb na sata1, pa enga wd-ja 120gb na IDE

zdei sm pa kupu od WD-ja 400gb disk sata2, pa mi ga nikakor ne rata priklopit

če odklopim odvečnega WD-ja mi ne pride več v windowse, prawi ni sistema, oz. izberem naj drugo boot napravo
če pustim oba priklopljena in potem dodam še novega WD-ja pride do zaslona kjer nalaga winXP, nato se pa resetira

je to mogoče ker je napajalnik samo 350w?, pa sem odklopil dvd-pekač za vsak slučaj, pa nič :)


razlog za to da se ne da odklopit wd-ja:
nwem kako mi je to ratal
zakai mi piše da je D particija sistem, čeprav ni gor nič.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plošča ne zazna diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
161829 (1562) schurda
»

SSD+HDD računalnik ne zazna HDD

Oddelek: Pomoč in nasveti
174326 (4092) styled
»

SATA ne zazna diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
72156 (1724) LeftyD
»

SATAII disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81024 (940) il
»

matična plošča z raid

Oddelek: Strojna oprema
101039 (918) jest10

Več podobnih tem