» »

Hladilnik za q6600

Hladilnik za q6600

TokioGangsta ::

Ker se prav nič ne spoznam na hladilnike se po nasvet obračam k vam. Potreboval bi hladilnik za q6600 ki je poceni in zmogljiv ter seveda prvotno tih. Zanima me če ga sploh potrebujem če ne bom še navijal.

V mislih sem imel scythe infinity zanima me če je tih in če se da dobit še kaj cenejšega in tihega

Hvala
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis
  • polepsal: sid911 ()

Golnar ::

Zanima me če ga sploh potrebujem če ne bom še navijal.

tle te pa ne zastopm, a še nis slišu d skor zmer (razn ce narocis tray verzijo) dobis stock hladilnik zdravn? in nebos vrjel tut z stock se da mal navit :) tko d ce nebos navijal ne nucas, razn ce bos vzel neki k bo tisje laufal to je pa druga stvar ;)

pozitron ::

Golnar ma prav, sam js sm mel tako smolo, da sem mel z stock nad 50C v idle, pod obremenitvijo je zlahka prišlo krepko nad 70C brez OC-ja, naprej raj nisem probaval, Hladilnik sem ponovno namestil ene 4 krat in tut pasto dal AS5, pa ni nič nucal. Zato sem pol kupu zalman 9700 led in je dost bolš. Men je tist klik sistem za namestitev tak bol češk in se mi zdi, da me je to zajebaval.

TokioGangsta ::

Tega pa nism vedu da dobis stock hladilnik zravn. A je tih? Pa slišal sem da rabiš hladilnik ne glede na to če navijaš al ne za quade ker drugače je temperatura visoka. Torej ga ne rabm. Ko pa bom navijal bom pa kupu kakšnega saj se bodo pocenili.
Kakšne izkušnje pa imate s stock hladilniki?
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

AapocalypseE ::

Nič ne se nebojo kaj pocenili. Jaz sem mel s stock hladilikom in stock procom v idle okoli 48, full load pa 72. Zdaj z zalmanom mam v idle čez dan 43-44 full load 62, zvečer ko pa je bolj hladno imam idle 36-39 full load 58-59. Enkrat zvečer sem navil proc na 356x9=3204Mhz 1.405V in sem mel full load 65°C, tako da sem zadovoljen z zalmanom. Stock cooler je pač tolko da nekaj dajo polek ni pa nevem kaj razen za C2D mogoče.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Zanima me kaj si mislite o tem vodnem hlajenju?

Adrijan0 ::

Če si že omisliš vodno si omisli kej bol pametenga. Sej ta reč hladi samo je bvz. Pretok vode itd je majhen ker pač je premer cevi majhen itd. Sama črpalka prečrpa samo 400l/h.. Omisli si raje kaj za 50€ več. Upam da ti nebo preteško zbiti skupi eno vodno. Ti misliš hladiti samo CPU? Al tud kej drugega.

AapocalypseE ::

Samo cpu za zdaj. Katero pa bi blo pol OK za malo več denarja? Kaj takega?

Zgodovina sprememb…

Adrijan0 ::

Najbolje da si ga sam sestaviš. Seveda moreš gledati da boš stvari med sabo lahko povezu. (črpalka, blok, radiator in posoda za vodo) Mislim da cevi grejo gor pa take fore. Sej drugače se da dobiti dosti for da malo zožaš ceu al kukr koli. Za cpu moreš pa pogledati teste na netu, kateri vodni blok je najboljši, ker jz zdej na pamet ne vem. Veliko ljudi hvali eddyeve bloke kako je s tem zdej na pamet ne vem. Ubistvu rabiš kar sm zgoraj napisu in še tisto drobnarijo (cevi, spoje... itd)

Klampfer ::

Samo cpu za zdaj. Katero pa bi blo pol OK za malo več denarja? Kaj takega?


Sam imam Q6600 (333 x 8 = 2664, 1,28 V) in GeForce 7900gs (OC = 600, 850) hlajeno s točno takim Reseratorjem. Temperatura na idle je cca. 50 stopinj (jedra cca. 61), na load pa cca. 60 (jedra cca. 71). Res je tiho, vendar pa tudi zlo vroče :D

Ker je heatpipe na Asus P5K Deluxe zelo zelo vroč, sem na stranico montiral še 120mm Zalmanov ventilator, da se ne bi plošča stopila od vročine....
Bogomir

SpeLKo ::

Sam sem tudi kupil isto plato ASUS P5K deluxe, na katero bom dal Q6600 vse skupaj pa bo hladil GeminII+2x120cm ventilator. Zadeva je ogromna toda zraven naj bi še dobro hladil rame in ostale čipe.Procesor bom kupil v ponedeljek:D pa me zanima če se zadeva dobro obnese na tej matični, ki ravno ni poceni?
Lep dan še naprej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri navijanju q6600

Oddelek: Navijanje
394890 (2725) alexa-lol
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za LGA 755?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
427670 (6381) kmetek
»

ThermalRight 120 Ultra (extreme)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
401804 (1427) RC14
»

Test: Zalman 700Cu-Led na 7800GTX

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352561 (1544) jackorsen88
»

S čim hladite vaše mlinčke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291524 (1028) Trubadur

Več podobnih tem