» »

Menjava baterijskih vlozkov v bateriji za prenosnika

Menjava baterijskih vlozkov v bateriji za prenosnika

Blazs ::

Nekje sem zasledil, da je veliko ceneje ce v bateriji za prenosnik sam zamenjas baterijske vlozke. Sicer malo moras paziti ko lotas ampak imam nekaj izkusenj s tem tako da to ne bi smelo biti problem.
A je kdo to ze delal? Kje bi lahko te baterijske vlozke dobil?

IceIceBaby ::

Jaz sem jih menjal na bateriji od starega PowerBooka G3. Je kar zanimivo in malo adrenalinsko početje. Li-ion baterije so namreč precej občutljive na kratke stike in toploto in ti lahko v najslabšem primeru explodirajo v faco :) Poleg tega imej zraven CO2 gasilni aparat, ker z vodo stvati samo še poslabšaš.

Celice drugače dobiš na http://www.batteryspace.com/ Odpreš baterijo in pogledaš oznako celice, potem pa na tej strani poiščeš enake celice. Jaz sem kupil take z večjo kapaciteto (2400mah namesto 1600) in baterija je zdržala občutno dlje.

Priporočam, da naročiš celice s jezički. Sicer je malenkost dražje, ampak boš res prihranil ogromno časa in živcev pri lotanju. Na samo celico je namreč zelo težko lotati, na jezičke pa ni problem.

Mene je vse skupaj prišlo okoli 70 usd če se prav spomnim, nova baterija bi me pri nas prišla neprimerno več.

Blazs ::

Kolk te je pa prisla postnina? V koliko casa si jih pa dobil?

IceIceBaby ::

Ne vem točno, ampak mislim, da je blo vse skupaj okoli 70 usd (s poštnino vsem). Kupil sem pa 9 celic.

Blazs ::

A si ti gledal samo napetost al se kej druzga. Ce bom vzel bom najvecjo kapaciteto. K na laptopu mam 10.8V, pa 6 celicna je baje. Se prav sta 3x po 2 paralelno.

IceIceBaby ::

Poglej katere celice so trenutno v računalniku in vtipkaj tisto številko v search in kupi takšne. Imaš potem znotraj te "družine" razlilčne celice ponavadi, tako da lahko izbereš "močnejše".

Matko ::

Še na eno stvar je potrebno pazit.
Večina baterij ima v sebi samokontroler, ki sporoča stanje baterije.
Tudi njega je potrebno resetirat.

Pyr0Beast ::

Voda načeloma dosti bolje pomaga kot CO2, saj zalije celico podobno kot pri reaktorju in ne odhlapi še nekaj časa, zaradi CO2ja pa bi celica znala še prej počit
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tkma ::

imam ipc notesnik pa ima čisto fuč baterijo je kak prostovoljec za popravilo, kaki napotki kako to narediti?
Peter


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Li-ion baterije in laptop

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4612630 (10413) Kamran
»

Menjava baterij v baterijskem vrtalniku

Oddelek: Loža
349319 (8612) einstein :P
»

Zamenjava celic v bateriji prenosnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313029 (2291) Pyr0Beast
»

čiščenje posušene kisline

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
93262 (3001) Pyr0Beast
»

[AA rechargable baterije] razlika med tipi/znamkami in razlike med polnilci

Oddelek: Loža
61721 (1621) Pyr0Beast

Več podobnih tem