» »

Je napajalink pokvarjen?

Je napajalink pokvarjen?

jesskoman ::

Zanima me ali je moj napajanik totalno fuč, saj se mi ko pritisnem tipko za vklop racunalnika ventilator od napajalnik in hladilnika procesorja se vedno malo zavtri? Če ni kaj bi lahko naredil da bi delal?


LP, Jessko

RookY ::

Tvoj napajalnik je po vsej verjetnosti fuč.
Juhu juhu spet bom bruhu

5er--> ::

Lahko je še kaj drugega razen napajalnika fuč.
Napajalnik izklopi iz matične plošče/diskov... Na ATX konektorju poveži zelen in enega od sosednjih črnih pinov z eno žičko. Če še dela, se bo ventilator na napajalniku začel vrteti in lahko verjetno začneš iskat novega krivca (matična?).

OZZY ::

@5--ter ....to sploh ni tako eostavno kot ti praviš...kaj pa če napajalnik enostvno ne sfolga več starta, saj je prav pri startu poraba največja. napajalnik bo že lahko zavrtel svoj ventilator ampak kaj pa je z ostalimi komponentami....te so veliko bolj požrešne od enga ventilatorja...Poleg tega če še ne veš se napajalnik stara (kondiji itd..) in z starostjo izgublja svojo max kapaciteto. Tak napajalnik bo lahko deloval na drugi manj požrešni mašini tvoje pa ne bo več bil zmožen laufat....Najprej se to pokaže prav pri startu. Sem mel več takih primerov, ko na naviti mašini napajalnik ni več sfural boota na drugi manj požrešni mašini pa je laufal BP...
Sicer je pa lahko tudi kaj drugega z napajlnikom krivo kot starost.

So pol še druge stvari amapak napajalc je na prvem mestu.
Go with the flow.

RookY ::

"saj se mi ko pritisnem tipko za vklop racunalnika ventilator od napajalnik in hladilnika procesorja se vedno malo zavtri"
Tale stavek je sicer malo zmedeno napisan, ampak če to pomeni, da se pri vklopu PC-ja ventilator napajalnika in procesorja za trenutek zavrti,
potem pa ugasne, je skoraj sigurno napajalnik. Imel sem 2 taka primera. Ni pa 100%, lahko so tudi druge stvari. Sam pa bi najprej probal z drugim napajalnikom.
Juhu juhu spet bom bruhu

OZZY ::

Ja sej tko je..on že zavrti ampak potem ne zmore štartne voltaže za vse komponente in mu zmanjka soka..
Go with the flow.

5er--> ::

Če še dela, se bo ventilator na napajalniku začel vrteti in lahko verjetno začneš iskat novega krivca (matična?).

Če se ventilator začne vrtet, pa naj priklopi nanj samo matično brez ostale periferije (diski,optični pogoni,kakšne požrešne grafične kartice...) in pogleda, če se sedaj ventilatorja CPU-ja in napajalnika vrtita... itd.

Napajalnik je jasno na prvem mestu. Dokler pa ne dobi drugega na test lahko proba, če se ta sploh vžge tudi brez/ob manjši obremenitvi.

Vprašanje za jessko:
Kaj si naredil preden se je začela pojavljat ta nevšečnost? Si dodal/spremenil kakšno komponento?
[Se še spomnim, ko sem Radeona9700Pro priklopil na P266 in njegov "300W" napajalnik... :D]

Calligula ::

Resetiraj bios na plati. Vse kable iz kiste ven pa baterijo iz plate ven za kaki 2 minuti, da bo ziher in potem vse notri in prizgi.

Verjetno ti je bios malo zabluzil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prižiganje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
161112 (705) XLapse
»

Menjava ventilatorja v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
466862 (3585) radmannsdorf
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110345 (8936) inbox
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232716 (2244) Seljak
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
885072 (4461) Janac

Več podobnih tem