» »

GUI - alternativa

GUI - alternativa

Avby ::

Naveličam sem shell-a od XP-jev pa me zanima če obstaja kakšna alternativa. Sedaj ne da bi zamenjal skine ali pa themes pa dobil recimo Vista look, ampak pač da bi nekaj novega bilo in zanimivega namesto tega kaj že gledam par let.

Nimam rad nekih animacij in kiddy stuff. Ampak nekaj v stilu kakšnega Button GUI kjer bi recimo imel kakšen krog ki sodeluje na namizju z mojo miško ali trak na namizju in klikal na gumbe za odpiranje programov ali pa nek čisto tretji pristop, ki je nadvse zanimiv že sam po sebi.

Torej če bi kaj takega kdo mi predlagal da sprobam, bi mu bil hvaležen, kajti sam nič ne najdem.

V bistvu pa se gre le zato, da sem naveličan namizja in enoličnosti ne pa funkcionalnosti saj je window xp GUI nadvse funkcionalen. Ampak preveč časa ga že gulim pa mi je težko ga že gledati.

steev ::

Ampak nekaj v stilu kakšnega Button GUI kjer bi recimo imel kakšen krog ki sodeluje na namizju z mojo miško ali trak na namizju in klikal na gumbe za odpiranje programov ali pa nek čisto tretji pristop, ki je nadvse zanimiv že sam po sebi.


A to pa ni kiddy?
:|

5er--> ::

Avby ::

A to pa ni kiddy?


Ne. Kidy so thems pa skini pa animacije in utripanje pa nevem kaj vse. Sam trak pregleden domiseln pa mislim da je vse kaj prej kod kiddy. Ali pa alternativni pristop. Ali je vse kaj ni si zmislil microsoft in ni sitil windows XP shell kiddy?

Bom pogledal Blackbox.

Avby ::

Blackbox prvi vtis. Ni mi v bistvu tako zelo drugačen od tega kaj ponuja Windows XP shell. Če še je kaj se priporočam. Najraje bi kakšen popolnoma drug pristop preizkusil če obstaja.

BigWhale ::

Menjava operacijskega sistema ne pride v postev, ne?

'FireSTORM' ::

Those penguins.... They sure aint normal....

karafeka ::

In v čem se KDE (ali pa Gnome) razlikuje od običnega Okenskega izgleda?

Pomojem najbolj konfgurabilen je fvwm http://www.fvwm.org/, vendar mislim, da je samo za linux.

'FireSTORM' ::

V tem da je lepši in daleč bolj uporaben? In veliko bolj prilagodljiv?
Those penguins.... They sure aint normal....

LjubimPeezde ::

V tem da je lepši in daleč bolj uporaben? In veliko bolj prilagodljiv?

Lol spet neko netenje flamewara. Ja talent si:\
Lej to so le tvoji pogledi na zadevo in ne dejstva.

"daleč lepši" -> :\ to ti je

Še trollaj, še...

Zgodovina sprememb…

'FireSTORM' ::

Pa če so moji pogledi ali babičini...Predlagam pa lahko...Morda pa ima poba podoben okus kot jaz...
Those penguins.... They sure aint normal....

Avby ::

Ne OS nebi menjal zaenkrat, ker je ta mi resnično fantastičen. Drugače pa cenim tiste, ki predlagate prepirljivce pa ne preveč.

Kaj pa če pozabimo idejo menjevat celoten Shell ker so v principu tako zelo si podobni. Isto stranje drugo pakovanje.

Kaj pa kakšen res dober dodatek za namizje. Obstaja kaj? Se pravi vse ostane isto ampak nekaj da bi malo spremenil in začini monotonost z tem da se kaj naredi drugače in da vnese neko novo funkcionalnost ne pa le šminke.

Mislim pa da bo težka ker če stric google nič ne najde... Ah...

CaqKa ::

stroke it
madodate 3d
console
filebox eXtender
foldersize
junction link magic
launchy
rainlendar2
teracopy
process explorer

potem pa imam še sam orangina theme za xpje http://customize.org/members/profile/17...
stardock cursor xp in RGB.CurXPTheme
oba in kurzor in thema sta dovolj barvita in se dovolj vlijeta s sistemom in nista načičkana.. s tem da kurzorja že nekaj časa ne najdem na netu.. lahko pa ti ga pošljem prek mejla. kurzor je ful kjut ker je animiran in se dajnsko tudi spreminja glede na onega default win. mogoče bo kdo reko da je to šminka.. sam bom reko da sta se in avtor teme in avtor kurzorja potrudila, da zadeva ni moteča med rednim delom. pri kurzorju mi celo paše da je animiran, ker vsaj vem kdaj sistem melje in kdaj ne.
modificiran explorer.exe

dodatne progije lahko tuki malo pogledaš:
Brezplačna programska oprema

meni tole čisto zadostijue.. sem razmišljal da bi si preurejal v smislu kake blackboxa in teh podobnih zadev.. mislim da je tudi neki samurize... samo nimam nekak volje se ubadat s tem.
sam bi pa najraje imel gui od BEOSa na xpjih, s podporo basha. se trenutno ubadat z virtualizacijo ubuntuja in pa z namestitivjo cygwina.. no v bistvu je cygwin že inštaliran.

5er--> ::

Obvezno probaj Launchy.:))

CaqKa ::

ob njem pa mathy plugin http://launchy.jiqnet.com/?pgload=downl...
pol ti ni treba calculatorja zaganjat.. imaš kalkulator vedno na dosegu roke.. meni ful nuca za kako hitro simpl računanje :>

Avby ::

Uf zdaj pa ste mi naložili kar dosti domače naloge. Se že veselim da sprobam. In seveda poročam.

TgT ::

Ja, Launchy je "must have" program za vsak PC ;)
Hit'N'Run

Avby ::

Launchy in Reinlendar 2 sta mi všeč in dokaj uporabna in všečna. Kakšen dober bar - vrstica z gumbi če kdo pozna se tudi priporočam.

Imam jih že nekaj preizkušenih ampak pri vseh pogrešam eno funkcijo. In sicer da bi vsebovala tudi možnost, da nastaviš gumb kot folder oziroma, kot drsni meni. in da se ti z klikom nanj podaljša v skupina gumbov, tako kot pri kakem programu risarskem ukazi za risanje črte naprimer.

CaqKa ::

jaz jih nisem testiral.. ko pa bom bo pa prvi en z imenom nekak na rocket dock.

ampak nekaj podobnega jaz rešujem z filebox extenderjem in launchyjem. launchya malo konfiguriraš za razne folderje in končnice.

CaqKa ::

darkolord ::

(Namesto Launchya je IMHO boljsi Desktop Search, ker poleg tega se fajle indeksira)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tvoji najljubsi windows programi (opis+download)

Oddelek: Programska oprema
51194 (1031) ABX
»

Windows 7 beta bo na voljo vsem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9114301 (7625) smash
»

Mozilla Labs predstavlja Ubiquity

Oddelek: Novice / Brskalniki
305646 (3107) G-man
»

več namizij

Oddelek: Pomoč in nasveti
91285 (1088) karafeka
»

Blackbox for Windows

Oddelek: Operacijski sistemi
51531 (1478) jamiroq

Več podobnih tem