» »

WD My Book WorldEdition

WD My Book WorldEdition

cekr ::

Imam zunanji disk WD MyBook WorldEdition. Obešenaga imam na mrežo.
Po nekaj dnevih delovanja opažam, da se zadeva ne ugaša samodejno po parih minutah.
V nobeni pomoči ne zasledim podatka, kako bi to vklopil oz. če to sploh obstaja v tem modelu.
Se mi pa zdi zelo potratno, ker je ves čas v pogonu in še precej se greje.

Če ima kdo izkušnje s tem, bi prosil za nasvet, kako je to rešil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gkovac ::

obešenega imam na mrežo

Kaj to pomeni, da imaš NAS? Si mogoče poskusil spletno stran proizvajalca?

tukajimaš eno odlično stran, ki ti bo garantirano pomagala. Drugače greš pa lahko še enkrat počasi in z "andahtjo" preverit vse opcije, ki jih imaš v web vmesniku, ki ste tičejo "power" opcij.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Modri dirkač ::

WD dela MyBook varijante tudi z ethernet, ne samo z USB in firewire.
Everybody lies!

gkovac ::

sej to v bistvu jaz sprašujem... ali ima NAS ali priklopljenega na USB. KEr to, da ga ima na mreži je zelo ohlapen pojem.

Si preveril, da nimaš na disk povezanih kakšnih eMule ali Torrent downloadov, pa da ti zaradi tega noče it v standby?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

cekr ::

Ja, NAS imam. Ta zunanji disk se priklaplja samo na mrežo kot NAS.

Problem je v tem, da ga imam na drugi lokaciji in ni ravno praktično, da bi ga vedno hodil ugašat osebno.

Na spletni strani proizvajalca ni nič konkretnega.
Diskov vmesnik pa tudi nima konkretne nastavitve.

My Book™ World Edition
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Modri dirkač ::

Potem verjetno nekaj piše na njega vsake tolk cajta.
Everybody lies!

cekr ::

To sem tudi sam pomislil in ga nadzoroval več kot 10 min pa ni bilo nobenega izklopa. Možno je tudi, da nagaja WD-jev sistem za daljinski dostop preko interneta. Bom poskusil to opcijo izklopit vendar dvomim, da je to problem. Imam ga pa priklopljenega na SiOL-ov Sagem. Možno, da ta dela kakšne probleme. Še najbolj se mi pa zdi, da ta disk sploh nima možnosti izklopa.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fitipalDDi ::

če lohk, imam tudi jest eno vprašanje ta WDMYBOOKWORLD mrežni disk ...

Kako ga sploh vidiš in kako mu naložiš podatke gor ... Jest ga ne vidim nikjer, ko pa naložim SW, pa vidim z neta mojo mašino .. a WD-ja ni nikjer ...
Imam pa switch pa preimenovano delovno skupino v XX

PA tudi lučka na mrežnem izhodu iz tega WD-ja gori oranžno .. če ga pa dam direktno v računalnik, pol sicer gori zelena, ampak ga vseeno ne vidim ...

Kako priti na ta disk??

cekr ::

Disk je nastavljen tako, da naj bi ti IP pobiral avtomatsko, kar pa ni rečen, da bo delovalo.
Disk vklopi direktno v računalnik. Potem pa v brskalniku vtipkaj ime diska. Tovarniško je nastavljen na
"mybookworld". S tem naslovom bi se ti morale pokazati nastavitve od diska. Sedaj boš vtipkal tovarniško
nastavljeno ime (poglej v navodilih) in geslo, da boš lahko začel šarit po nastavitevah. V nastavitvah za mrežo si potem nastavi ime delovne skupine in ročno še nastavi IP in kar je še potrebno. Po resetiranju moraš disk videti tudi v explorerju. Potem pa disk priklopi nazaj na switch oz. router...
Pri WD-ju hočejo, da bi imeli nekakšen nadzor nad tem, kaj imaš na disku in bi lahko dostopal do njega samo preko programa. Samo to je zelo nepraktično. Program je pa tudi podn. Izbriši ga z diska.
Če ne rabiš zunanjega dostopa do diska, to možnost v nastavitvah izklopi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

sash ::

Mene pa zanima kolk je kaj ta zadeva hitra (prenos datotrek), tudi sam sem že pred leti iskal takšno rešitev vendar je ni bilo na tržišču (za normalno ceno) pa sem zadevo rešil s modifikacijo Asusovega routerja. Problem je da je asusov router prepočasen za resno delo.

Nekateri uproabniki na raznih forumih jamrajo da je zadeva počasna .. max 30-40 Mb/s prenosa ??
--------------------
Think different...
TOROiD Group

cekr ::

Prenos iz računalnika na disk 1,3GB velike datoteke v času 4,5 - 5 minut.
Tako deluje pri meni preko SiOL-ovega Sagema.

Po testih je ta disk med najpočasnejšimi. No, za moje potrebe je dober.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fitipalDDi ::

Zanimivo je, da v službi, ko sem ga dal v mrežo .. pa je takoj delal in tudi dostop do njega je možen .. sem prestavil delovno skupino ... ampak, doma ga spet ne vidim .. tudi če hga dam direktno v računalnik ... čudno je tole ... sem pa mislil, da bo tole delalo tako kot treba ...
Kaj pa moram narediti z IP-jem?

sash ::

verjetno imaš v službi DHCP server za dodeljevanje ip naslovov ki ga doma nimaš, ker delovna skupina nima nekega (resnega) vpliva na delovanje
--------------------
Think different...
TOROiD Group

cekr ::

IP tako nastavi, kot ročno nastaviš IP za računalnik. Je vse isto.

Problem, da ti zadeva takoj ne deluje, je v tem, da imajo nekateri routerji bolj špartansko avtomatiko potem se pa aparature v mreži ne zmorejo zmenit tao kot je potrebno.
Disk si zapomni IP, ki ga imaš v službi, doma ti ga pa noče spremenit.

Najbolje bi bilo, da si celotno mrežo nastaviš tako kot je v službi pa boš imel mir.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gkovac ::

tudi jaz imam problem....

končno sem suposobil ta k"#%#$ disk, ga vklopil na mrežo in tako naprej ampak zdej so pa vse stvari na njemu read only in se ne da spravil na full access.

ima kdo kakšno idejo?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

cekr ::

Kreirat moraš uporabnika in mu določit pravice. To narediš preko internetnega brskalnika.

Pa še nekaj: ne preko raziskovalca določat pravice, ker boš naredil štalo. Če boš pogledal v raziskovalcu, morajo biti tam vse pravice odprte.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gkovac ::

hja... sem probal... naredil novega uporabnika, nastavil full access pravice, ampak fajli v folderju se še vedno ne dajo inostajajo read only. Še kakšna ideja? hvala!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821731 (15169) kamuee
»

Disk na mreži - NAS, NDAS

Oddelek: Strojna oprema
233709 (2463) plavko61
»

Zunanji disk WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
314141 (3081) Revenant
»

WD zunanji disk world edition

Oddelek: Strojna oprema
323734 (2638) Rikiboy
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243200 (2622) Pyr0Beast

Več podobnih tem